Zaloguj się, aby obserwować  
johndeere6510

Prasa Metalfach z rotorem i nożami.

Polecane posty

Proszę o pomoc użytkowników prasy Metalfach z rotorem i nożami, gdyż podoba mi się ta prasa, ale nie wiem jak ona się sprawuje, czy warto ją kupić i czy to prawda,że słucha słoma lubi stawać w komorze. Poprostu proszę o opinie na temat tej prasy. Z góry bardzo dziekuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

bylem posiadaczem prasy metal fach 3 lata temu i jestem posiadaczem przetrzasacza tej firmy

 

jedno co moge powiedziec o tej firmie to NIGDY WIECEJ maszyn tej firmy na moim podworku.

 

Szmelc i tyle. Patenty podejrzane z zachodnich maszyn a material to "bruk". Dosłownie wezmie sie reke za cokolwiek to mozna przez kolano zlamac.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Proszę o pomoc użytkowników prasy Metalfach z rotorem i nożami, gdyż podoba mi się ta prasa, ale nie wiem jak ona się sprawuje, czy warto ją kupić i czy to prawda,że słucha słoma lubi stawać w komorze. Poprostu proszę o opinie na temat tej prasy. Z góry bardzo dziekuje. :)

To tak :

- słoma do ok. 13 -14 idzie ok. później praktycznie zapomnij o belowaniu

- dobrze zbija materiał na kiszonkę, siano wydaje się, że też jest dobrze zbite.

- noże to dobra sprawa

- wiązanie siatką potrafi podnieść operatorowi ciśnienie

- dość często ścina śruby na rotorze mi w tamtym sezonie 5 razy przy prawie 800 zrobionych belach (ale raz miałem przypadek że między jedną wymianą a drugą zrobiłem 5 bel)

- jeśli liczysz na dużą wydajność dzięki rotorowi to zapomnij (wydaje mi się, że ma za małą średnicę)

- wkurza brak mechanizmu cofania rotora (przynajmniej u mnie niema)

Nic więcej mi do głowy na razie nie przychodzi.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Moja już ma bo taki "klucz" dorobiliśmy. O tych nowych to nie jestem na 100% pewien ale raczej też tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

Noże w tej prasie to kompletna lipa. Mają luzy na boki i zaczepiają o łopaty rotora, za słabe sprężyny noży powodują ich odchylanie się. Sianokiszonka nie jest pocięta. Przy włączonych nożach jest głośny grzechot, aż strach pracować. Prasę użytkuję od 2012r. Na początku końcówki płaskowników przyspawanych na wałach rolujących łapały siatkę i zawijały ją na wale. Po oszlifowaniu problem znikł. Ścinanie śrub na rotorze to norma. Po prostu trzeba wolniej zbierać zielonkę. Niezbędna jest drabinka z prętów nad palcami podbieracza aby nie piętrzył się zbierany materiał. Początkowo miałem rotor z gładkimi łopatami. Krótka sianokiszonka była słabo wciągana. Na gwarancji wymieniono na rotor z uzębionymi łopatami. Te uzębienia powodują teraz okręcanie się na rotorze słabo podsuszonej sianokiszonki, więc muszę zbierać lepiej i równo podsuszoną sianokiszonkę. Przy zbieraniu słomy uzębiony rotor łapie siatkę więc uruchamiam ją podczas jazdy wraz z pokosem. W tym sezonie noży nie używam. Zbierając słomę aby bela nie zatrzymywała się w komorze przestawiam na mniejszy zgniot. W tym sezonie przestało mi podawać siatkę. Okazało się że piasta wolno-biegu ślizga się w tarczy napędowej z tworzywa sztucznego. Po konsultacji z serwisem metalfach dowiedziałem się że obecnie kółko z tworzywa sztucznego zastąpione jest kółkiem aluminiowym. Obecnie te prasy mają już oszlifowane płaskowniki i lepiej przyspawane i nie łapią siatki oraz mają klucz do odblokowania zapchanego rotora. Z nożami nie ma żadnej modyfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj