Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiana miejsca umiejscowienia akumulatora U3512

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 20:19

Zmiana miejsca umiejscowienia akumulatora U3512 "W tym temacie chciałbym zapytać użytkowników tego ciągnika jak i gdzie przenieśli akumulator. Wiadomo że miejsce fabryczne gdzie jest umieszczony jest do d..y leci instalacja, okropnie zły dostęp itd. Widziałem na forum ze dwie fotki lecz słabo opisane było ci i jak, moja kabina to produkcja POM Zamość chyba najbardziej badziewna z wszystkich możliwych. Zachęcam do umieszczania fotek bo wiem że kilka osób na forum już robiło coś takiego"

Parę lat temu zamieściłem takie pytanie ale nikt nie odpowiedział może teraz podczas zimy ktoś zechce coś podpowiedzieć i podzielić się pomysłami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zmiana miejsca umiejscowienia akumulatora U3512 Dzisiaj, 21:22
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 20:34

Zmiana miejsca umiejscowienia akumulatora U3512 ja mam na podłodze kabiny obok sprzęgła w kabinie, ma ogranicznik żeby nie jeździł i jest ok może nie estetycznie ale już przyzwyczaiłem skakać się przez akumulator, nie mam alternatora dlatego raz na tydzień podłączam prostownik na całą noc, ewentualne wyjęcie aku to też chwilka, jak zaczniesz kombinować z przenoszeniem akumulatora niewiadmo gdzie to zagmatwasz sobie sprawę bardziej niż jest to fabrycznie spaprane ;)

#3 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 22 styczeń 2013 - 21:00

Zmiana miejsca umiejscowienia akumulatora U3512 Ja mam umieszczony z tyłu za siedzeniem i jest bardzo dobrze, dostęp jest super na prawdę polecam

#4 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 22 styczeń 2013 - 21:25

Zmiana miejsca umiejscowienia akumulatora U3512 Ja mam z lewej strony skrzyneczkę na akumulator znajduje się przed pedałem sprzęgła i mocowana jest na kątownik od dołu od mocowań tura
8:41 wtedy dobrze widać
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share staszek

staszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 21:29

Zmiana miejsca umiejscowienia akumulatora U3512 Tez mam w planie zmiane miejsca aku. I moja koncepcja wyglada tak. Mam plan umieszczenia akumulatora w podobny sposob jak to jest w zetorach np. 5211 przy mojej kabinie taki pomysl powinien przejsc, bo kiedys mierzylem i da sie wmontowac skrzynke pod ``podloge kabiny``

#6 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 21:33

Zmiana miejsca umiejscowienia akumulatora U3512 Ferdek07 - nie chce nic gmatwać bo chyba to już bardziej nie jest możliwe :-) porostu chce ułatwić sobie taka sprawę jak dzisiaj kiedy chciałem wyjąc aku.
simson2812 - niestety jak napisałem ja mam kabinę wiec to miejsce nie przejdzie ;-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Tomsky

Tomsky

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 21:47

Zmiana miejsca umiejscowienia akumulatora U3512 W moim 3512 wyniosłem go na zewnątrz kabiny przed sprzęgło obok drążka kierowniczego. Kupiłem skrzynke na aku o ile dobrze pamiętam od c-360 zrobiłem do niej pokrywę i było super jeśli chodzi o dostęp i obsługę. Zmieniłem tylko miejsce mocowania przewodu masy (-) bliżej akumulatora.