Zaloguj się, aby obserwować  
konrad1015

ręczy spych do sniegu

Polecane posty

konrad1015    0

Witam wszystkich,jestem nowy ale mam nadzieje że dobrze umieściłem ten temat,a mianowicie muszę zrobić ręczny spych do śniegu na jutro ale nie wiem jak to zrobić mam kątowniki,dużą płytę wiórową,las koło siebie wiec jakieś potrzebne kije,małe i duże koło ale nie wiem jak to zrobić znaczy mam jakiś tam pomysł ale najbardziej się boje że jak ta sklejka będzie stała poziomo to jej nie upcham,nie wiem czy pod spód płyty dać ten kontowniki do poślizgu, ma mieć około 90-100 cm długości z 40 cm wysokości i musi mieć chociaż z jeden strony pochyłe na bok.może już ktoś takie coś robił za wszystkie odpowiedzi wielkie dzięki tylko żeby były szypkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WEBESTO    7

improwizuj

 

 

na spód to lemiesz gumowy daj.

najlepiej jak by płyta pochylona była pod dosyć dużym kątem.

przedstaw jakiś rysunek albo opis jak by to miało wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad1015    0

Schneeschieber_Schneefuchs-2.jpgmniej więcej tak ma wyglądać znaczy podobnie zamiast metalowego ma być płyta wiórowa

ma mieć rączkę podwójną bez tych linek co ty są ale też z tą tylną ośką ma mieć 90cm długości ale co mnie najbardziej interesuje skąd mam wziąść tą gumę może być coś innego i dać na spód ten płaskownik zeby to mniej wiecej tak wyglądało [_ ??? proszę o szybką odpowiedz

i najlepiej jak by ktoś takiego wstawił zdjęcie :rolleyes:

Edytowano przez konrad1015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WEBESTO    7

gumę można w sklepie rolniczym kupić.ewentualnie popytaj sąsiadów lub z dętki grubej jakoś podwójnie dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Na gumę do lemiesza na taki mały plug najlepszy będzie pas transmisyjny.

Tylko nie rozumiem kolego masz przykłady, wiesz co chcesz i jak to ma wyglądać to po co my?

Podaj adres może ktoś podjedzie i pomoże :)

Powodzenia pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad1015    0

no niby mam ale nie wiem czy płyta wiurowa o grubości około 1,5 cm jest dobra i czy jak będe pchał to mi nie bedzie co chwila stawał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

wytrzyma mechanicznie na pewno wytrzyma, gorzej z wilgocią. To czy będzie napęd dawał rade to już od ciebie zależy :D


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mory1971    1

lepiej z blach 1,5mm zwinac polokragly lemiesz,na spodzie pas z gumy lub poliuretanu max 10mm .

plaski lemiesz przy glebszym sniegu stawia wiekszy opor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad1015    0

ku.......a sprzedałem stary bolier na złom 2 tygodnie temu a elegancki był szkoda.....a blach nie mam znaczy mam ale takie skrawki od budowy dachu 20-25cm około nie warto składać a co tam jeszcze ciekawego polecacie koledzy na materiał????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

ale wy kombinujecie, znając życie to najlepiej żeby to była jak najlżejsza konstrukcja i tania więc proponuję zrobić lemiesz z rury pcv 300 i większej. Cena to około 50 zł za 1m ale tobie potrzeba połowy bo i tak przetniesz na pół. więc w czym problem a zapewniam cię że taka rura wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Papina
      Witam ,posiadam do sprzedania pług wirnikowy do śniegu Yanmar ,pochodzi z odśnieżarki gąsienicowej szer.odśnieżania 90 CM ,wys.70 CM wydajność w/g producenta 50 ton/godz napęd przez koło pasowe, pług sprawny do pomalowania. Mamy już wrzesień, a zima nadejdzie pewnie szybciej niż się spodziewamy. Wstępna cena 1200zł 
       




    • Przez 18bamber
      Witam. Sprzedam pługi do śniegu czołowe bardzo wytrzymałe w bdb stanie do podczepienia na tuz lub do równiarki lub innej maszyny.






    • Przez Pawel0418
      pług do śniegu w fazie testów.W planach jest hydrauliczne sterowanie prawo-lewo 





×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj