Zaloguj się, aby obserwować  
karol2306

Łożysko oporowe (sprzęgło) - MF 690

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol2306    12

Witam

 

Dzisiaj podczas odśnieżania zauważyłem pewien problem. Podczas cofania ciągnik prawie mi zgasł lecz było to na zimnym oleju (nie miał mocy). Dwa tygodnie temu podczas jazdy z 3 tonami widział górkę dużo wcześniej niż do niej dojechałem. Podczas pracy silnika na postoju i jazdy słychać głośna prace dochodzącą z okolic sprzęgła. Biegi wchodzą z oporem lecz bez zgrzytu.

Czy ktoś miał z tym styczność i wie jakie sa objawy tej awarii?

Znajomy w 3065 miał podobny problem mianowicie ciągnik nie miał mocy i było zajechane łożysko oporowe, po wymianie było ok. Może u mnie jest to samo??

Edytowano przez karol2306

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neson    0

Aha ty ja bym obstawiał to łozysko oporowe. Bo jak grzechocze to własnie może to łozysko. Bo jak tarcza jest zjechana to ciagnik sie nie dławi ale zwyczajnie sie ślizga i nie jedzie wiem bo mam tak w c- 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Witam

 

Nagrałem filmiki z tego stukotu. Może da się coś wywnioskować.

 

 

Na filmiku z widocznym sprzęgłem, łożyskiem widać jak łożysko (sprzęgło nie wciśnięte) drży i buja się na boki). Czy to dobrze czy źle??

 

Drugi filmik nagrany z boku ciągnika. W tle słychać stukot i jakby głośna prace.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neson    0

Kolego ja na filmiku nic nie slysze ale jesłi łozysko sie buja to jest juz zwyczajnie wyrobione i nadaje sie do wymiany. Bo po pewnym czasie sie rozpadnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

u mnie w mf 690 podczas pracy pod obciazeniem i wlaczonym napedzie ciagnik sie slizga jak by na sprzegle i przy wiekszym obciazeniu nie jedzie a obroty nie spadaja. Wie ktos jakie moga byc przyczyny tego?? sprzeglo czy moze pompa juz siadla i nie daje odpowiednego cisnienia?? Dodam ze bez napedu tez tak sie slizga lecz nie tak bardzo bo zaczyna troche kolami mielic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kordian3504    0

Łożysko do wymiany mie tez to czeka

 

mam pytanie ten twój mf 690 ma przyspiszacz przy kierownicy jesli tak to jak on ci chodzi traktor przy obciazeniu sie nieslizga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez classmercator
      Mam zamiar kupic kombajn Claas Mercator z roku 1988 co sądzicie o tym kombajnie??
    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Henius91
      Witam! Do mojej "szostki" mam zalozonego tura. Kazdego roku musze wymieniac lozysko oporowe poniewaz przy ladowaniu obornika lub piasku nawala lozysko oporowe. Juz 2 razy wymienialem lozysko od czasu pracy ciagnika z turem. W tym tygodniu ladowalem obornik i znow lozysko daje o sobie znac (tzn. mocno chalasuje). Moze znacie jakies sposoby aby zapobiec w przyszlosci takim awariom. Prosze o pomoc.
    • Przez robert983
      Witam, koledzy mam problem ze zdobyciem[kupieniem] łożyska sprzęgła węglika do kombajnu DF m900.W dużym sklepie w Warszawie nie mieli ;-[. Mam pomysł żeby zamiast węglika zamontować łożysko oporowe sprzęgła z sam ciężarowego KIA pasuje wymiarem trzeba niby dorobić pierścień ustalający, ale każdy tokarz to dorobi,koledzy co o tym myślicie wytrzyma? ewentualnie gdzie kupię oryginalne?pozdrawiam
    • Przez MrTomo1919
      Witam wszystkich. Mam problem a raczej zapytanie co do sprzęgła w bizonie. Otóż po właczeniu biegu który też czasem wchodził ze zgrzytem puszczam pedał sprzęgła a kombajn praktycznie stoi w miejscu dopiero gdy ręką uniosłem pedał to powolutku kombajn ruszył. Kombinowałem już poluznic cięgiełko które łączy pedał ze sprzęglem ale wtedy biegi już wogóle nie chciały wejsc. Więc jedyne co mi przyszło na myśl to zjechana tarcza sprzęgłowa ale to też troche mnie dziwiło bo kombajn oryginalnie nie ma nawet 1000mtg wiec już tarcza??? Rozkreciłem sprzegło no i co sie okazało; poprzedni właściciel chyba az za bardzo dbał o ten kombajn smarując go wręcz do bólu bo w obydowie sprzegła było pełno smaru dosłownie wszystko dociski tarcza az sie tam smar nie miescił wyciągłem stamtąd dosłownie pól wiadra smaru . Wszystko dokładnie wyczysciłem szmatami i odtłusciłem rozpuszczalnikem w miare możliwosci a tarcze kupiłem nową poniewaz koszt nie duzy a tamta od tego smaru zrobiła sie czarna. I tu moje pytanie czy po założeniu teraz nowej tarczy reguluje sie jakos łapki czy nie , bo zauważyłem na ich koncach sróbki takie ze jak sie wykręci to zmniejsza sie odległosc miedzy nimi a łożyskiem oporowym, jeżeli tak to jak?? Dodam jeszcze że nowa tarcza jest grubsza od starej o niecały milimetr i że nic wczesniej czyli od nowości nie było robione przy sprzęgle.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj