Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łożysko oporowe (sprzęgło) - MF 690

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karol2306

karol2306

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 15:16

Łożysko oporowe (sprzęgło) - MF 690 Witam

Dzisiaj podczas odśnieżania zauważyłem pewien problem. Podczas cofania ciągnik prawie mi zgasł lecz było to na zimnym oleju (nie miał mocy). Dwa tygodnie temu podczas jazdy z 3 tonami widział górkę dużo wcześniej niż do niej dojechałem. Podczas pracy silnika na postoju i jazdy słychać głośna prace dochodzącą z okolic sprzęgła. Biegi wchodzą z oporem lecz bez zgrzytu.
Czy ktoś miał z tym styczność i wie jakie sa objawy tej awarii?
Znajomy w 3065 miał podobny problem mianowicie ciągnik nie miał mocy i było zajechane łożysko oporowe, po wymianie było ok. Może u mnie jest to samo??

Edytowany przez karol2306, 22 styczeń 2013 - 20:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Łożysko oporowe (sprzęgło) - MF 690 Dzisiaj, 19:04
  •  

#2 Share Neson

Neson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 20:50

Łożysko oporowe (sprzęgło) - MF 690 Aha ty ja bym obstawiał to łozysko oporowe. Bo jak grzechocze to własnie może to łozysko. Bo jak tarcza jest zjechana to ciagnik sie nie dławi ale zwyczajnie sie ślizga i nie jedzie wiem bo mam tak w c- 360.

#3 Share karol2306

karol2306

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 11:32

Łożysko oporowe (sprzęgło) - MF 690 Witam

Nagrałem filmiki z tego stukotu. Może da się coś wywnioskować.

Na filmiku z widocznym sprzęgłem, łożyskiem widać jak łożysko (sprzęgło nie wciśnięte) drży i buja się na boki). Czy to dobrze czy źle??

Drugi filmik nagrany z boku ciągnika. W tle słychać stukot i jakby głośna prace.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Neson

Neson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 luty 2013 - 23:37

Łożysko oporowe (sprzęgło) - MF 690 Kolego ja na filmiku nic nie slysze ale jesłi łozysko sie buja to jest juz zwyczajnie wyrobione i nadaje sie do wymiany. Bo po pewnym czasie sie rozpadnie :P

#5 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 20:11

Łożysko oporowe (sprzęgło) - MF 690 u mnie w mf 690 podczas pracy pod obciazeniem i wlaczonym napedzie ciagnik sie slizga jak by na sprzegle i przy wiekszym obciazeniu nie jedzie a obroty nie spadaja. Wie ktos jakie moga byc przyczyny tego?? sprzeglo czy moze pompa juz siadla i nie daje odpowiednego cisnienia?? Dodam ze bez napedu tez tak sie slizga lecz nie tak bardzo bo zaczyna troche kolami mielic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kordian3504

kordian3504

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 17:58

Łożysko oporowe (sprzęgło) - MF 690 Łożysko do wymiany mie tez to czeka

mam pytanie ten twój mf 690 ma przyspiszacz przy kierownicy jesli tak to jak on ci chodzi traktor przy obciazeniu sie nieslizga