Polecane posty

Lisek66    20

Witam

Panowie czy Zetor Proxima 90 da radę z pługiem 4 skibowym Akpil Mix 40 ? Ziemie mam 4,5,6 klasy. A może doradzicie mi inny pług 4 skibowy zagonowy do 15 tyś. Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

ja mam zetora proxime 100 i z takim samym pługiem smiga bez problemu. ziemia 3, 4 klasa niezłe górki i miejscami troche glinki


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Da rade wkoncu to 90 km przy zagonowym wychodzi 20 km na korpus to jeszcze ma zapas .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

bez problemu da rade

 

Ja mam Proxime 90 od prawie roku i ciąga AgroMasz 4x40, głęboką orkę robię na 6 biegu polowym (jest szybsza od 2 szosowej, tak mi sie wydaje bynajmniej) a podorywkę na 3 szosowej i nie widzę aby ciągnik miał ciężko, ziemię też mam IV, V

 

Więc śpij spokojnie B)


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalforsiak    0

Ja również mam proximę 90 i uważam, że z 4 zagonową spokojnie da rade. Ja ciągam 3 obracaną 3x45 i nie ma problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3

chcesz to sprzedam Ci mojego kverneladna AB 100 z 2007 roku a ciagal go nwet ursus u-912 wiec proxima z przodem da rade :) a powiem ze plug chodzi super itd zmieniamy tylko na obrotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

OK.

A jeśli ziemia jest I-II klasy to Proximka 90 bez większego wysiłku poradzi sobie z obrotowym 4-ką?

Miałbym tu wątpliwości przy cieżkiej ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMetkaJD    0

spokojnie da sobie radę ale polecił bym ci pług unia tur naprawdę dobra polska firma wszystko odnich mam niesą drodzy a jakość jest super maszynek nienażekam na żadną z pośród (unia mx premium 850, polonez 550/3 z komputerem,unia max 4,2 z podwójnym wałym croskill i unia ares tl 3,0m z wałem packera niedługo dojdzie właśnie unia tur 5 lub unia ibis xxls vario 4skiby obrotowe. Także mam widze na temat tej firmy i uważam że warto jej zaufać możesz spokojnie brać taki pług chociaż ja bym ci polecił tą unie tur mają bardzo fajne tylne koła gumowe i resory przedewszystkim a cena niejest duża :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

OK.

A jeśli ziemia jest I-II klasy to Proximka 90 bez większego wysiłku poradzi sobie z obrotowym 4-ką?

Miałbym tu wątpliwości przy cieżkiej ziemi?

Na uciągu przy jakiejś nie za dużej obrotowej czwórce myśle że proxima by dawała rady. gorzej mogło by być ze stabilnością


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chcesz to sprzedam Ci mojego kverneladna AB 100 z 2007 roku a ciagal go nwet ursus u-912 wiec proxima z przodem da rade :) a powiem ze plug chodzi super itd zmieniamy tylko na obrotowy

 

 

Jezeli chodzi o ten ab100 też posiadam i jest to świetny pług tylko że by musiał ciagac 3 skiby jeżeli sa to odkładnie 50.

 

Nawet 4x35 by miał może za ciężko i by go przeważało. Szkoda ciągnika. Lepiej miec 3x50 a, bd lepiej przewracał i ciagnik bd miał lżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj