Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci

96 odpowiedzi na ten temat

#41 Share wasil10

wasil10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 17:24

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci dziękuję za miłą i konkretną odpowiedź;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Dzisiaj, 15:29
  •  

#42 Share krzysztof73

krzysztof73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:28

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci mogę coś doradzić na temat ładowania w belarusie gdyż miesiąc temu miałem ten sam problem i jak narazie usterka usunięta ijest o.k

Edytowany przez krzysztof73, 30 styczeń 2014 - 19:32.

#43 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:14

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci No to czekamy z niecierpliwością...

#44 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:49

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci I ja dołączam się z niecierpliwością bo mi świeci (ta kontrolka od ładowania) jaki to patent jest na usunięcie tej awarii?
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#45 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 09:46

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Kolego nie ma żadnego patentu. To, że miał podobny objaw nie oznacza, że wszyscy tak mają. Przypadkiem trafił i tyle. Jak ta naprawa wytrzyma kilka lat to można powiedzieć, że jest skuteczna. A ludzie na wszystkich forach ubzdurali sobie, że jak ktoś miał podobną awarię to u nich jest tak samo. Ale życie szybko weryfikuje takie myślenie. Dlatego jak widzę w temacie pytanie: "Czy miał ktoś podobny przypadek?" to taki temat od razu ląduje w koszu. Nie ma podobnych przypadków.

#46 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 15:12

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci W moim 820 kontrolka jak świeciła tak świeci,nie przeszkadza mi to.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.

#47 Share krzysztof73

krzysztof73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 19:23

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci słuchajcie koledzy nie jestem elektromechanikiem tylko użytkownikiem belarusa 820 i 2 mies. temu miałem podobną awarię dlatego mogę doradzić 'a jeżeli chodzi o mnie tow przypadku jakichkolwiek usterek np. przy ciągniku pytam znajomych'którzy mają takie same sprzęty czy mieli podobną usterkę'jak ją usunęli a jeżeli nie to do fachowca;lecz do rzeczy mój bel.820 jest 2010r. jesienią 2013 zaczęła mi świecić kontrolka od ładowania zegar ładowania pokazywałdobre ładowanie[13-15v] przerobiłem całą jesień odpalał dobrze ,do grudnia .pierwszy raz mnie zawiódł ale co prostownik i jazda [każdy aku osobno]i tak kilka razy wkońcu przyjechał mechanik sprawdził alternator ładował dobrze ale okazało się że padnięty jest jeden aku[lewy] a w międzyczasie doczytałem w necie że świecąca kątrolka ładowania oznacz nieładowanie jednego aku.założyłem inny aku lecz kontrolka nadal świeci iprzypomniało mi się że przed chłodnicą jest taka puszeczka z bezpiecznikiem ,zmieniłem bezpiecznik i nic przepalił się od razu ale wyjąłem całą tę puszkę i okazało się że jest spalona aż się przepaliła ta blacha aluminiowa.pojechałem do fachowca żeby pomierzył miernikiem czy to jest przepalone ale widok tej przepalonej blachy mówił sam za siebie[nawet nie spawdzał]kupiłem nową[dowiedziałem się przy okazji że to jest przetwornica co zmienia 12v na 24v żeby szło 24v na rozruch dalem 250 zł założyłem i git po tygodniu kupiłem nowe aku i narazie jest super to był mój przypadek jeżeli komuś pomogę to się bardzo cieszę

#48 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 19:27

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Te przetwornice padają jak muchy. Obyś się nią cieszył jak najdłużej.

#49 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 19:39

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci 3080 godzin ,wymieniony alternator,rozrusznik, dwa aku. ani razu nie spalił się bezpiecznik a tym bardziej "ta" puszka 12/24 ,potencjalną przyczyną świecenia kontrolki jest to że nie jest to zwykła żarówka tylko dioda led i powoduje że mogła być przeciążona i teraz cały czas świeci to zasłyszana opinia gościa z serwisu,jeżeli wydaje się nie dorzeczna to brak logicznego wytłumaczenia.

#50 Share krzysztof73

krzysztof73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 19:42

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci ta kupiona jest troszkę węższa od tej zepsutej mój kolega ma belarusa z 2009 ima też taką węższą i narazie ma bez usterki .gdy pojechałem kupić nową przetworn.do agro-rami mieli tylko od ursusa c380[bodajże]była dużo tańsza bo 90 zł ale podobno dużo przeróbki instalacji więc pojechałem do moskita i kupiłem oryginał pożyjemy zobaczymy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 20:00

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Czy jakiś inny ciągnik poza MTZ-tem miał przetwornicę do ładowania aku. nie mylić z przełącznikiem "między bateryjnym" 12/24v??

#52 Share krzysztof73

krzysztof73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 20:06

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci tak mi powiedział gość w sklepie że to jest od dużego ursusa ale to ma duże śruby na grube przewody i zabezpieczenie 60 amp.a ta praetwornica od mtz zabezp.20amp

#53 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 20:19

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Nie mylić z tym http://allegro.pl/mt...3879755554.html ani http://allegro.pl/pr...3915430690.html z tym
A chodzi o to http://allegro.pl/be...615971.html��to tylko patent w MTZ-cie.

#54 Share krzysztof73

krzysztof73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 21:43

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci a czym się różni przetwornica o której mówimy od tego przełącznika napięcia rozruchu 12/24 v od mtz a tak na marginesie gość pokazywał mi ten drugi przełącznik przedstawiony przez ciebie od ursus ,zetor

#55 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów

Napisany 01 luty 2014 - 08:31

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Przetwornica = alternator daje prąd na przetwornicę ta ładuje aku. tylko w instalacji z rozruchem 24 V i tylko w MTZ-tach
Przełącznik = gdy przekręcasz kluczyk aby uruchomić silnik to przełącznik da na rozrusznik 24V , ogólne zastosowanie samochody, ciągniki, itp.
Opis mocno schematyczny abyś cykną co do czego.

#56 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 01 luty 2014 - 09:52

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci

dioda led i powoduje że mogła być przeciążona i teraz cały czas świeci to zasłyszana opinia gościa z serwisu,jeżeli wydaje się nie dorzeczna to brak logicznego wytłumaczenia.

To jest niedorzeczna teoria. Świeci dlatego, że występuje różnica potencjałów na jej zaciskach. A dlaczego występuje to trzeba stwierdzić pomiarami.

Co do układów ładowania to żeby nie było Wam tak wesoło oprócz przełącznika 12/24V i przetwornicy występuje jeszcze układ prostowniczy w komplecie ze specjalnym alternatorem do ładowania akumulatora rozruchowego.

#57 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów

Napisany 01 luty 2014 - 10:53

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci A czy gdyby to była zwykła żarówka też by świeciła?
Czyli ten alternator http://allegro.pl/al...3855005617.html jest tym specjalistycznym, czy przy przerobieniu instalacji z przetwornicy ładowania na przełącznik rozruchu 12/24 muszę go wymienić czy po założeniu regulatora napięcia on z nim zadziała. Mocno mnie to interesuje gdyż chcę przerobić instalację z użyciem przełącznika?

#58 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 01 luty 2014 - 13:04

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Nie, to jest zwykły alternator. Alternatora nie musisz wymieniać. O jakim regulatorze piszesz? Przecież każdy ruski alternator ma go wbudowanego.

#59 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów

Napisany 01 luty 2014 - 13:18

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Słyszałem że trzeba dać zewnętrzny regulator napięcia (np. z żuka,itp.) ale skoro ruskie mają go w sobie to upraszcza sprawę. co w sprawie żaróweczki ?
Ale raczej nie występuje razem w układzie ładowania przetwornica i przekaźnik a już p układzie prostowniczym nie słyszałem ( proszę o więcej info co do tego układu prostowniczego )
gdy mam przetwornicę do ładowania to na rozruszniku jest cały czas 24V a w układzie z przekaźnikiem nie potrzebna przetwornica ,bo alternator od razu daje prąd na aku. jeśli się mylę proszę o sprostowanie.

Edytowany przez S-Piotr, 01 luty 2014 - 15:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 01 luty 2014 - 19:21

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci W sprawie żaróweczki trzeba wykonać pomiary. Na odległość nie jestem w stanie pomóc. Co do Twojej przeróbki to wystarczy jak usuniesz przetwornicę, wstawisz przełącznik i podłączysz wszystko tak żeby działało. Tylko po co chcesz to wymieniać skoro piszesz, że przetwornicę masz sprawną?

Dodaj odpowiedź