Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci

96 odpowiedzi na ten temat

#21 Share grzechu1977

grzechu1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 21:07

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Problem ze świecącą kontrolką od ładowania został rozwiązany. Problem okazał sie banalny i wynikał z mojego złego sprawdzenia. Z pomocą przyszedł szwagier z miernikiem. Sprawdził ładowanie na alternatorze i dawało 14,6 przy obrotach 1000/min. po Włazceniu wszystkiego dawało 14,4. na jednym akumulatorze, bliżej wyłacznika, dawało 14.4 nawet po włączeniu wszystkiego. Drugi akumulator pokazywał 12,2 i nie zwiekszała sie wartosć nawet po zwiekszeniu obrotów. Twierdził, że ten nie ładuje. Z przodu przed chłodnica jest taka puszka plastikowa w której jest beszpiecznik, który sprawdzałem i myślałem, że jest dobry. Po podłoczeniu bezpiecznika do miernika okazało sie, że jest spalony. Przepalił się tak. że nie było widać gołym okiem. Wymieniłem bezpiecznik i kontrolka zgasła. Drugi akumulator po wymianie bezpiecznika wskazywał wartosc ładowania 13,8. Oba akumulatoru pokazywały ładowanie 28 v. Poprostu trzeba było zacząc od najprostszej czynności wymiany bezpiecznika. Zajęło mi to prawie rok, ale jestem bogatszy o dodatkowa wiedzę. Dzięki za porady. Myślę, że bez pomocy forumowiczał nie rozwiązałbym problemu. Jeszcze raz wielkie dzieki dla wszystkich.

A ja tak mam w 1221.3 że kontrolka też się świeci cały czas, ładowanie dobre pokazuje bo dochodzi do końca zielonego pola :P . Zbytnio się tym nie przejmuje bo wszystko pięknie działa :D

Proponuje sparwdzic ten bezpiecznik, bo może być tak jak u mnie, że lewego aku nieładuje, a on służy tylko do rozruchu. Przy każdym uruchomieniu pobiera prąd i nie ładuje akumulatora.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Dzisiaj, 17:27
  •  

#22 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 23 czerwiec 2013 - 10:37

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci I tu się kolego mylisz. Ten drugi akumulator nie służy tylko do rozruchu (dotyczy układu z przełącznikiem, chociaż po Twoich postach ciężko stwierdzić co tam w końcu masz). Podczas normalnej pracy akumulatory połączone są równolegle i prąd pobierany jest z obu.

Co do Twojej naprawy, która trwała rok, to kłaniają się pomiary, o czym przypominają do znudzenia wszyscy serwisanci na AF. Jakbyś od razu podał wyniki to miałbyś usterkę usuniętą w 10 minut. Mi taki przypadek jak Twój zajmuje maksymalnie 2 minuty pracy.

#23 Share grzechu1977

grzechu1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 10:53

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Tak jak mówiśz jest chyba z tym przełącznikiem, bo z przodu przed chłodnica oleju jest puszka do której wchodzą dwa grubsze przewody. Koło jednego napisane jest 14 v a drugi 28 V. Odnosnie mojego sprawdzania, to taka moja pozorna oszczedność. Nie chciałem wzywac fachowca bo kosztuje, a w rzeczywistości aku do dostaja po du... i w rezultacie wychodzi drożej. Ale dzięki za pomoc.

#24 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 11:56

Jest z przełacznikiem rozruchu na 24 V pomiar ładowania około 14 V.

Czyli kolego wprowadziłeś wszystkich w błąd. Nie masz przełącznika rozruchu tylko układ prostowniczy. A ten bezpiecznik faktycznie odpowiada za ładowanie jednego akumulatora, który w tym układzie wykorzystywany jest tylko do rozruchu. I teraz wychodzi na to, że połowa postów w tym temacie też wprowadza w błąd.

#25 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 12 wrzesień 2013 - 19:28

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Witam, jaka moze być przyczyna niskiego ładowania oscylującego w granicach 12V a na niskich obrotach jeszcze niżej? Alternator sprawdzony i jest ok, czy to ten przekaźnik rozrusznika z przodu przed chłodnicą może być przyczyną takiego ładowania? Z akumulatorów wody ubywa ponadto śmierdzi zepsutymi jajami. Ciągnik pali normalnie nawet w zimie lecz problem pojawia się w zasilaniu komputera od prasy gdzie podczas owijania pracuje siłownik elektryczny i sterownik uruchamia się ponownie.

#26 Share piotr820

piotr820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 21 wrzesień 2013 - 10:33

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Witam.
Może troche nie na temat, ale jednak troche związane, nie chce zaśmiecać forum...

Opowiem wszystko po koleji.
Otóż tak, chciałem jechać wczoraj Orać moim Belarusem 820, a że miałem urwany lemiesz to najpierw zapaliłem, podniosłem pług (ciągnik chodził jakieś 15 s.), zgasiałem i przeszedłem z przodu ciągnika, żeby wymienić ten lemiesz, kiedy byłem centralnie z przodu ciągnika coś mi za śmierdziało spalenizną, ale nie przejmowałem się tym, pomyślełm że to sapliny, Wymieniłem ten lemiesz (ok. 5 min. mi to zajeło), przeszedłem znowy z przodu aby opuścić pług, ale smrud spalenizny nie ustał więc szukałem źródła, smrud dochodził z tej plastikowej puszki, która jest przed chłodnicą oleju, zauważyłem że jest przepalony bezpiecznik, więc przyniosłem nowy i chciałm wymienić, wkładam bezpiecznik a tu iskrzy, więc przyniosłem mniejszy 10 A, włożyłem i od razu spaliło, Obok tej puszki zauważyłem taki jak by stopiony plastik ( to z tej puszki wypłyneło). Więc wyłączyłem prąd z chebla, i wymontowałem tą puszke(tzn. razem z tą blachą na której jest zamontowana), ponownie włączyłem prąd i próbowałem włożyć bezpiecznik(dalej to samo), zaczeło się z niej dymić i wypływać ten plastik. Odłączyłem ją i odkręciłem od tej blachy, dodam że była przy nitowana do tej balchy, myślałem że jak ją odkręce to zobaczę co jest w środku, ale nic nie zobaczyłem ponieważ jest cala zalana plastikiem, rozwaliłem obudowe i dalej nic, zalana cała plastikiem...

Wiem że ta puszka to już na pewno do wyrzucenia, Gdzieś w internecie wyczytałem, że to jest przetwornica. Była ona przykręcona do aluminowej blachy, i przy nitowana, może to spełnia funkcje radiatora.
Na AF dowiedziałem się, że jest ona do rozruchu na 24V

Zrobiłem schemat jak to mam u siebie połączone:
schemat.jpg

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego to się uszkodziło?? A może ktoś miał to samo?? W poniedziałek zamówie nowe to urządzenie, ale to do tanich nie należy (240zł)
A i jeszcze gdzie idzie ten przewód na schemacie oznaczony "???"/"K".
Z tego tematu wyczytałem, że jeśli bezpiecznik się spali to nie ładuje drugiego aku, to może aku jest winny tej całej usterce?? Kilka razy spalił mi się ten bezpiecznik (chyba 3), ale nie przejmowałem się tym zbytnio.
Jeśli ktoś by miał schemat instalacjii po polsku to bym był bardzo wdzięczny za udostępnienie, Ja mam, ale co z tego jak po rusku....
Dziś rozkope wiązke istalacji i sprawdze gdzie dochodzi przewód który na schemacie jest oznaczony "K"/"???", dodam że jest on czarny z czerwonym paskiem.

Z góry dzięki za pomoc...
KPK Kumurun Team

Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

#27 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 12:52

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Witam kolego Tobie akurat nie pomoge bo mam problem tego typu że mój daje takie ladowanie że pali mi wszystko światła bezpieczniki wystraczy że lekko dodam gazu alternator sprawdzony u elektryka w maszynie wszystko oki chwile jest dobrze za chwile cos się pali włącze swiatla to spali żarówki poradziłby ktoś co robic?

#28 Share wasil10

wasil10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 19:37

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Mam ten sam problem co Piotr820... zna ktoś przyczynę spalenia się owej pytki? dodam że od tamtego czasu cały czas pali mi się kontrolka od napięcia choć zegar wskazuje zielone pole a gdy wchodzi na czerwone przy dużych obrotach to pracuję na śiatłach...

#29 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 14:29

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Uszkodzony regulator napięcia w alternatorze. Co do tej przetwornicy, to może mógłby ktoś mi ją wysłać jak ma uszkodzoną w celu rozpracowania jej? Bo nowa jest za droga żeby ją zepsuć. Ta osoba, która ją przyśle będzie miała ją naprawioną gratis (jeżeli oczywiście się da), bo widzę, że problem jest poważny, a nowa do tanich nie należy.

#30 Share wasil10

wasil10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 17:02

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci dodam jeszcze jedną rzecz. przed tym jak zaczeła się świecić poszedł mi solidny dym z przodu maski i to w momencie gdy stał. dobiegłem i wyłąxczyłem masę i przestało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 17:24

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci No to przetwornicę już masz załatwioną.

#32 Share wasil10

wasil10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 17:27

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci a za co ona odpowiada?

#33 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 22 listopad 2013 - 17:28

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Za ładowanie akumulatorów napięciem 24V.

#34 Share dinar1973

dinar1973

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 19:42

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Połączono.

pomocy pali się kontrolka od ładowania w mtz 920 a po wymianie bezpiecznika przepala się po włączeniu prądu

Edytowany przez Elektrotechnik, 03 grudzień 2013 - 08:44.

#35 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 08:46

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci W czym Ci pomóc? Mogę jedynie przyjechać i Ci to naprawić, bo z Twojego posta nic nie można się dowiedzieć.

#36 Share piotr820

piotr820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 03 grudzień 2013 - 17:25

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci @dinar1973 Popatrz na mój post troche wyżej... Musisz wymienić tą puszkę co masz przed chłodnicą, to jest przetwornica 14/28V...

@wasil10 Ja miałem to samo co ty, przeczytaj mój wcześniejszy post. Do wymiany ta przetwornica, ja ją kupiłem za 250 zł, ale teraz kolega dał mi adres do sklepu w którym to kosztuje 190. Jeśli chcesz to napisz na PW.

@Elektrotechnik Jak już kilka postów wyżej pisałem, (mam nadzieję że czytałeś) Ta puszka jest zalana cała plastikiem, więc nie wiem czy to naprawisz, ja tą czarną obudowę rozwaliłem i dalej jest plastik... Ja sam chciałem to naprawić. Jeśli byś to naprawił (oczywiście za free tak jak pisałeś wcześniej) to mogę ci to wysłąć. Jeśli jesteś zainteresowany to napisz na PW...
KPK Kumurun Team

Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

#37 Share wasil10

wasil10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 17:28

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci a nie może być zamiennik? np http://allegro.pl/pr...3833003986.html

#38 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 20:10

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Zamiennik czego? Wiesz w ogóle czego dotyczy temat? Myślę, że jednak nie.

#39 Share wasil10

wasil10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 20:31

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci CIebie pytam?

Edytowany przez wasil10, 23 styczeń 2014 - 21:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 24 styczeń 2014 - 14:04

a nie może być zamiennik? np http://allegro.pl/pr...3833003986.html

Nie nie może być zamiennik bo to nie jest zamiennik.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Dodaj odpowiedź