Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci

96 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzechu1977

grzechu1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 10:18

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Mam Belarusa 820 z 2007 roku. Kupiłem go około roku temu. Po miesiącu użytkowania siadły akumulatory. Wtedy zapaliła się ta kontrolka od ładowania na zegarze gdzie jest ciśnienie powietrza, poziom paliwa i wskaźnik ładowania. Myślałem, że baterie kiepskie to się świeci. Kolega sprawdzał ładowanie przy 1000 obr/min i miał około 14 volt. Wskazówka przy tych obrotach też jest na zielonym. Jak włączę wszystkie światła to spada do poziomu na pograniczu z żółtym polem. Kupiłem dwa nowe akumulatory 100 amperogodzin, wcześniej miał 90. kontrolka nadal się świeci. Nie wiem w czym jest problem. Proszę o jakieś rady bo nie chce zniszczyć dwóch nowych akumulatorów. Z góry dziękuje za info

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Dzisiaj, 16:39
  •  

#2 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 10:25

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Diody do wymiany w alternatorze.

Edytowany przez balcerek1, 22 styczeń 2013 - 10:26.

#3 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 22 styczeń 2013 - 10:36

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Podaj wyniki pomiarów, bo inaczej wywalę temat w kosmos.

#4 Share grzechu1977

grzechu1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 10:41

Diody do wymiany w alternatorze.

Gdzie można kupić te diody i jakie mają oznaczenia. Przyznam że się nie znam na maszynach rolniczych. Alternator jest oryginalny z belarusa i nie ma potrzeby przestawiania go na okres zimowy.

Podaj wyniki pomiarów, bo inaczej wywalę temat w kosmos.

Szukam od co najmniej pół roku i nikt nic konkretnie nie napisał. Inne maszyny owszem ale ne Belarusy. I o co chodzi z tym wynikiem pomiarów, tego nie rozumiem.

#5 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 10:43

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Jak się nie znasz to wyjmuj alternator i do elektryka z nim.

#6 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 10:44

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Wyniki pomiarów napięcia ładowania, na alternatorze i akumulatorach z i bez obciążenia. Ale skoro tego nie rozumiesz to i tak sobie nie poradzisz.

#7 Share grzechu1977

grzechu1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 12:39

Wyniki pomiarów napięcia ładowania, na alternatorze i akumulatorach z i bez obciążenia. Ale skoro tego nie rozumiesz to i tak sobie nie poradzisz.

Szwagier trochę się na tym zna i ma miernik. Jak tylko będę miał możliwosć to podam pomiary. Z obciążeniem, to rozumiem, że wszystko co możliwe w ciągniku włączone.

#8 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 13:03

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Dokładnie tak jak piszesz. Pomiary zrób między masą alternatora i masą ciągnika. To też wiele wyjaśni.

#9 Share Lespki007

Lespki007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 17:04

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci nie wiem czy w 820 jest tak samo jak w 1221 ale jesli tak to sprawdz bezpiecznik ktory znajduje sie na takiej plytce z przodu ciagnika pod lampami

#10 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 22 styczeń 2013 - 20:53

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Już był taki temat i opisem co to za przyczyna ,wystarczy poszukać !
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share adaras

adaras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 18:05

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci kolego sprawdz z przodu maski za atrapka zwykły bezpiecznik (jest wpiety w jakis przekaznik czy cos takiego kolo klaksonu). u mnie tam byl spalony przez co palila sie lampka i byly problemy z ladowaniem..

#12 Share grzechu1977

grzechu1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 22:27

kolego sprawdz z przodu maski za atrapka zwykły bezpiecznik (jest wpiety w jakis przekaznik czy cos takiego kolo klaksonu). u mnie tam byl spalony przez co palila sie lampka i byly problemy z ladowaniem..

Sprawdzalem i jest sprawny. ostatnio wymieniłem akumulatory na nowe i nadal kontrolka sie świeci. Aku mają kontrolke naładownia. Zauważyłem, iż lewy akumulator nie jest ładowany prawidłowo bo kontrolka wskazywała rozładowanie.

#13 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 07:51

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Zrobiłeś te pomiary, o które prosiłem pół roku temu? Ciągnik jest z przełącznikiem rozruchu, czy z układem prostowniczym?

#14 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 18 czerwiec 2013 - 08:07

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci A ja tak mam w 1221.3 że kontrolka też się świeci cały czas, ładowanie dobre pokazuje bo dochodzi do końca zielonego pola :P . Zbytnio się tym nie przejmuje bo wszystko pięknie działa :D

#15 Share grzechu1977

grzechu1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 21:44

Zrobiłeś te pomiary, o które prosiłem pół roku temu? Ciągnik jest z przełącznikiem rozruchu, czy z układem prostowniczym?

Jest z przełacznikiem rozruchu na 24 V pomiar ładowania około 14 V.

#16 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 07:28

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Około 14V? Czyli może być 10V albo 18V tak? Te 14V jest na biegu jałowym, na obrotach, pod obciążeniem czy jeszcze inaczej? Mierzone na zacisku alternatora, czy na akumulatorach? Na obu akumulatorach napięcia są jednakowe?

#17 Share grzechu1977

grzechu1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 21:00

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Na obrotach około 700 na minute bez obciążenia i na alternatorze. Zmierzę jeszcze na akumulatorach. Tylko nie wiem czy mam zmierzyć na klemach odłączonych od akumulatora czy na podłączonych?

#18 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 10:04

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Tylko i wyłącznie na podłączonych. Jak odłączysz przy pracującym silniku to możesz pożegnać się z alternatorem. I nie cytuj poprzedniego posta bo będzie ostrzeżenie.

#19 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Ekologiczny system gospodarowania.

Napisany 20 czerwiec 2013 - 14:22

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Ta czerwona kontrolka pod wskażnikiem ładowania informuje o tym, że jest w tej chwili ładowany drugi akumulator, który jest wykorzystywany tylko podczas rozruchu. Wtedy dwa aku masz wykorzystywane i odpalasz na 24 v. Po uruchomieniu masz wszystko na 12v i korzystasz tylko z jednego aku i alternatora. Jak pali się kontrolka to ładuje się drugi aku, jak sie naładuje powinna się wyłączyć. U mnie ona miga podczas włączania każdego urządzenia elektrycznego w ciągniku.
Jeśli pali Ci się ta kontrolka cały czas to może masz rozwalony ten przekaźnik czy inne ustrojstwo co przęłącza ładowanie z jednego aku na drugi.

"KPK Kumurun Team"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 15:07

Belarus 820 z 2007 roku kontrolka ładowania ciągl się świeci Kolego, ten temat dotyczy ciągnika z przełącznikiem rozruchu, a nie z układem prostowniczym (przynajmniej tak twierdzi autor). Przełącznik działa tak, że w momencie rozruchu akumulatory łączone są szeregowo, a w pozostałym czasie równolegle, i nie ma opcji żeby jeden był ładowany a drugi nie. Nie ma tam żadnego układu przełączającego ładowanie pomiędzy akumulatorami.

Dodaj odpowiedź