Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lampa stroboskopowa do zapłonu

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 10:04

Lampa stroboskopowa do zapłonu Witam,
chciałem się zapytać tych co używają lampy stroboskopowe do ustawiania zapłonu, jak się tego używa, nie mam o tym zielonego pojęcia dlatego chciał bym żeby w miarę dokładnie można było to opisać. Podobno jest do kupienia jakaś dodatkowa część i można ustawić zapłon w Dieslu.
O co chodzi z tą regulacją kąta i Xenonem??
Na allegro są takie po ok150zł i wzwyż. Myślę że do 200 można było by się zmieścić ze sprzętem do Diesla.
http://allegro.pl/li...a stroboskopowa
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lampa stroboskopowa do zapłonu Dzisiaj, 21:26
  •  

#2 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 18:45

Lampa stroboskopowa do zapłonu Dlaczego nikt nie odpisuje :( cierpliwie czekałem przecież??
Nawet jednego wyświetlenia jest przez 5 dni...
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#3 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 18:59

Lampa stroboskopowa do zapłonu Witam przeczytalem ale niestety nie pomogę ponieważ pierwsze slyszę o czymś takim ,mam nadzieje że ktoś Tobie odpisze co ma taką wiedzę .Zmień może tytul na ustawianie zaplonu to ktoś kto to robi odpowie.

#4 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 19:51

Lampa stroboskopowa do zapłonu Kiedyś kolega @Elektrotechnik wspominał o takiej możliwości, przejrzyj posty i powinieneś z najść jak się nie mylę chodziło wtedy o MTZ-ta.

Tu masz wspominany temat : http://www.agrofoto....pą#entry1023303

Edytowany przez Sadek, 29 styczeń 2013 - 20:01.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 20:00

Lampa stroboskopowa do zapłonu Wspominał i i wyoślił mi zasadę działania tego urządzenia. Na allegro są i nie za 200. Cena byle jakiej do diesla zaczyna się od 700 zeta. Prawdopodobnie nie jest wiele warta.
http://allegro.pl/la...2945568133.html
Za uczciwą trzeba dać 1500 zeta.
KPK Kumurun Team

#6 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 20:38

Lampa stroboskopowa do zapłonu Do silników kręcących się do 2 tys tj. traktor wystarczy czujnik zegarowy, do samochodów kręcących się do 5tys bez możliwości zczytania z danych parametrów komputera kąta wtrysku, czujnikiem zegarowym to męczarnia, statycznie się dobrze nie ustawi za 1 razem, ale dynamicznie stroboskopem od ręki w 20min.
Jak dla mnie ten sprzęt ci nie jest potrzebny, ja jeszcze nie mam do diesla, i niekiedy trzeba rozłożyć ręce i odesłać... poluje na stroboskop do diesla jonnsway za 1400 ale musi poczekać z 2 miesiące.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 24 luty 2013 - 16:20

Lampa stroboskopowa do zapłonu Sam czujnik uniwersalny kosztuje ponad 400 zł, a czujniki przystosowane do jednej tylko średnicy przewodu są jeszcze droższe za cały zestaw (około 350 zł na jedną średnicę przewodu). Ponadto taki czujnik bardzo łatwo uszkodzić jeżeli nie ma się doświadczenia. Dla siebie nie warto w to inwestować. Ja w swojej firmie to używam, bo jest po prostu szybciej, a mój czas sporo kosztuje. Ponadto w nowoczesnych silnikach stosuję diagnostykę oscyloskopową, więc czujnik mam wykorzystany podwójnie. Pytanie tylko ile razy ustawiasz kąt wyprzedzenia wtrysku żeby wydatek powiedzmy 1200 zł się zwrócił? Jako ciekawostkę mogę podać, że lampa z linku kolegi @seweryn kosztuje niecałe 100 zł. Do tego można dokupić czujnik za kolejne 100 zł i do ciągnika wystarczy. Trzeba tylko trochę zmodyfikować elektronikę lampy i trochę pokombinować żeby dostać taki czujnik.