Skocz do zawartości

Zdjęcie

Służebnosc przesylu gazu- ile żądac za ustanowienie

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 12 luty 2015 - 12:33

hm...przypuszczam, że pas roboczy u mnie będzie wynosił pewnie 6-9m, bo 2x DN 150, potem między nimi pewnie 2m i od nich z obu stron 2x 2m. U mnie ta żółta rura przecina rów, tak sobie leży, niczym niezabezpieczona, to normalne Poza tym u mnie na łące przebiega jeszcze linia wysokiego napięcia z dwoma słupami i to tez nie jest uregulowane od 10 lat, a zasiedzenie to 20 lat, wiec o to też mogę powalczyć. Wartość nieruchomości strasznie na tym ucierpiała...przecież jakie tam musi być promieniowanie....szkoda gadać..

Edytowany przez Ywa, 12 luty 2015 - 22:03.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Służebnosc przesylu gazu- ile żądac za ustanowienie Dzisiaj, 23:13
  •  

#22 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 12 luty 2015 - 22:49

rura niezabezpieczona ? Chyba że nie płynie przez nią jeszcze gaz to owszem .Co do słupów to zależny czy ustalona jest służebność ,ale sa luki w prawie które pozwalają na ,nawet likwidacje takiej lini lub duże odszkodowania .W Poznaniu mój byly kierownik firmy DEMOCO (budowlanka) mając wiedzę w tych tematach ,kupił działkę budowlaną z takim słupem energetycznym i jako nowy właściciel zażądał jego usunięcia , fakt słupa nie usunęli ale dali takie odszkodowanie że kupił drugą działkę obok . wiem to z jego opowiadań ,byłem na tych działkach i znając prawo lub jego luki można sie wybronić i jeszcze na tym skorzystać.

#23 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 14 luty 2015 - 10:59

Tak wygląda fragment rury DN 150, który leży u mnie na dnie zaczynającego się rowu....na szczęście jest słupek kontrolny w pobliżu.....bo wiadomo rowy zarastają i trzeba je pogłębiać...

a ta żółta otulina zabezpiecza przed wahaniami temperatur..........gaz już przepływa w końcu pierwsza nitka była poprowadzona z 5 lat temu....

Dziś dostałam umowę od byłego właściciela, gdzie jest 5zł/mb, z tym że są naniesione długopisem skreślenia i poprawki a na końcu zatwierdzenie podpisami kwoty 20 tys zł/400mb, czyli 50 zł za mb............rozumiem, że jest to kopia, którą negocjatorzy zostawili właścicielowi na miejscu...a w oryginalnym wydruku widnieje 5zł........dlatego też ja dostałam taką propozycję  i mają złudną nadzieje na moją naiwność...

Załączone pliki

Edytowany przez Ywa, 18 luty 2015 - 08:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 18 luty 2015 - 08:39

Odsyłam również do pokrewnego tematu pt. Nitka gazu przechodzić ma przez działkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 19 październik 2015 - 21:18

Dziś długo rozmawiałam przez tel. z negocjatorem ....w ogóle jest z Poznania, taka praca w deligacji.

Zgodził się na pewne poprawki do umowy.....ale w kwestii finansów już nieugięty, bo nie podobało mi się to rozłożenie sumy przez niego na dwie nitki....no ale cóż. Choć wywalczyłam co chciałam.

Jutro przyjedzie, żeby podpisać wstępne porozumienie potrzebne do odwołania postępowania w Starostwie, jakie miałabym  w czwartek. A  w przyszłym tygodniu mamy już spotkanie u notariusza.

Mam nadzieję, że moja ugoda jest dobrą decyzją i że on jest w porządku.