Skocz do zawartości

Zdjęcie

Radio CB w ciagniku i Antena w ktorym miejscu w DF

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Wersik21

Wersik21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Elektromechanika, Rolnictwo

Napisany 21 styczeń 2013 - 21:44

Radio CB w ciagniku i Antena w ktorym miejscu w DF Witam, mam pytanie i zwracam sie jako do uzytkowników Deutz Fahr-ów, w jakim miejscu moge umiescic antene CB ( na magnes ) mam, i w jakim najlepszym miejscu zamontowac radio CB w kabinie.
Deutz-Fahr Agrotron M 650 i Deutz-Fahr Agrotron 130 główne konie pociągowe w gospodarstwie:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Radio CB w ciagniku i Antena w ktorym miejscu w DF Dzisiaj, 09:28
  •  

#2 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 22:19

Radio CB w ciagniku i Antena w ktorym miejscu w DF Mam CB w aucie i z doświadczenia wiem że antena na magnes najlepiej zbiera jak jest na środku dachu szerokości i przyczepności :) .

#3 Share Tom85

Tom85

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny Rolnicze (ZETOR)

Napisany 21 styczeń 2013 - 23:06

Radio CB w ciagniku i Antena w ktorym miejscu w DF Antena najlepiej zbiera jak jest na uchwycie ale teraz pytanie czy możesz ustwić antene pod kątem 90 stopni do magnesu ( czy ją zegniesz ) bo jak tak to ja proponuję na bocznym słupku

#4 Share inzynierobserwator

inzynierobserwator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 23:51

Radio CB w ciagniku i Antena w ktorym miejscu w DF Brat na czas zwożenia kukurydzy przekładał CB radio z anteną na magnes (SIRIO AS 100) z auta do DF K420. Do dachu pod jeden wkręt przykręcił kawałek stalowej blachy, aby antena miała się czego trzymać. A radio podwiesił w prawych drzwiach między szybą a rurką która służy do zamykania drzwi. Było to zamontowane tylko tymczasowo ale radio lepiej odbierało w ciągniku niż w samochodzie z racji że antena znajdowała się na większej wysokości.Gdybym montował na stałe radził bym Ci montować antenę na dachu najlepiej taką montowaną na stałe i z przegubem a radio zamontował bym w pozycji pionowej, na metalowym poziomym słupku pod przednią szybą z prawej strony deski rozdzielczej. Uchwyt od mikrofonu przykręcił bym po prawej stronie plastikowej deski rozdzielczej aby był pod ręką. Trzeba by było tylko wywiercić tylko dwa otworki w słupku i je nagwintować aby było do czego przykręcić uchwyt radia.W radiu zamontowanym w tej pozycji miał bym łatwo widoczny wyświetlacz i pokrętła radia a głośnik radia umieszczony był by przodem do kierowcy.

#5 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 22 styczeń 2013 - 09:13

Radio CB w ciagniku i Antena w ktorym miejscu w DF jak na stałe to tylko antena montażowa przykręcona do słupka, ewentualnie uchwytu lusterka.
W większości ciągników dachy są z plastiku/tworzywa. U nas też montowałem na szybko magnesówkę z auta to udało mi się niezłe efekty uzyskać poprzez przyłożenie do błotnika, który w połowie jest metalowy a w połowie plastikowy.
Co do samego radia to tak abyś miał blisko sięgnąć ręką po gruche ale też zeby nie zasłaniało ci przyrządów. Z radia w ciągniku raczej korzysta się duzo, duzo rzadziej niż w aucie - przynajmniej u mnie tak jest.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#6 Share Wersik21

Wersik21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 10:34

Radio CB w ciagniku i Antena w ktorym miejscu w DF @Tom85: mam antene magnesową 100cm, i moge ją ustawiac kątowo, ale na słupku ja nie mam metalu zbyt duzo i moze spasc
@inzynierobserwator: dzięki za porade ;)
@yacenty: no tylko ze ja kupilem na magnes, a w DF blotniki sa z plastiku to troche lipa, a radia CB kupilem do dwoch ciagników i kombaijnu, a przydadza sie mi w żniwa no i tez na wykopki, poniewaz jeden bedzie kopał a drugi bedzie podjezdzal ciagnikiem z przyczepą pod kopaczke, wiec komunikacja bedzie dobra sprawa poprzez CB tutaj
Deutz-Fahr Agrotron M 650 i Deutz-Fahr Agrotron 130 główne konie pociągowe w gospodarstwie:)

#7 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 10:52

Radio CB w ciagniku i Antena w ktorym miejscu w DF jasne, co do idei doskonale rozumiem, natomiast obawiam się, że mogłeś umoczyć z magnesówką.
Jaki masz dach w agrotronie? nie jest czasem z tworzywa/plastiku? jak jest to musisz zrobić uchwyt ze stali i gdzieś go dokręcić do jakiejś śrubki aby była masa

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#8 Share Tom85

Tom85

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny Rolnicze (ZETOR)

Napisany 22 styczeń 2013 - 11:14

Radio CB w ciagniku i Antena w ktorym miejscu w DF A naprzykład tylny słupek i antena lekko wystająca nad dach ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 11:58

Radio CB w ciagniku i Antena w ktorym miejscu w DF może zrobić się kierunkowa, z któregoś kierunku będą Cię bardziej słyszeć i Ty też będziesz więcej słyszał.

#10 Share Wersik21

Wersik21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 12:13

Radio CB w ciagniku i Antena w ktorym miejscu w DF @yacenty, dach jest z tworzywa sztucznego, a jesli zrobie uchwyt np do plastiku to antena magnesowa nie bedzie nic warta wtedy ? musi magnesem byc do ramy ciagnika zeby byla masa bo inaczej nie bedzie dzialac?
@tom85: tylny slupek jest polokragly, wiec zewro przyczepnosci bedzie:/
Mogłem jednak kupic montażową

#11 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 12:33

Radio CB w ciagniku i Antena w ktorym miejscu w DF a widziałeś kiedys masę podpiętą do plastiku?
od biedy można zrobić uchwyt i zmasować go przewodem pociągnietym np od mocowania lusterka, od słupka czy czegoś podobnego

dowiedz sie moze można odkręcić podstawkę i dokupić tylko uchwyt, większość anten na to pozwala, najwyżej zostanie ci magnes, można go też spróbować pogonić na aukcjach

#12 Share Wersik21

Wersik21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 14:08

Radio CB w ciagniku i Antena w ktorym miejscu w DF No ja wiem ze plastik nie przewodzi, ale mi chodzi czy antena nie majac masy do magnesu czy bedzie sprawna, no chyba bedzie trzeba sie pobawic i zrobic jakis uchwyt, a przerobka z anteny magnesowej na montażową to niestety lipa, czytałem na forach

#13 Share mumu

mumu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 18 lipiec 2015 - 16:10

Pod co moge podłaczyć cb radio w df?

:wacko:

#14 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 19 lipiec 2015 - 16:39

Najlepiej pod zasilanie.

#15 Share mumu

mumu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 17:20

tyle to wiem ale jakie? zapalniczka agumulator

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 21 lipiec 2015 - 17:28

Pod osobny obwód zabezpieczony odpowiednim bezpiecznikiem.