Skocz do zawartości

Zdjęcie

przedni naped sie nie włacza renault 155-54

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share matus2609

matus2609

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 20:56

przedni naped sie nie włacza renault 155-54 Witam, odświeżę temat, niedawno kupiłem 155.54 na jazdach próbnych testowałem napęd i z tego co pamiętam działał, wczoraj jednak utopiłem się z opryskiwaczem tył siedział cały a przód nawet trochę nie obrócił, wróciłem do domu postawiłem jedno przednie i tylne koło na klockach i nic przód nie ciągnie, na zgaszonym można swobodnie kręcić przednim kołem, kontrolka napędu się zapala tylko że nie wiem jak sprawdzić czy elektrozawór jest sprawny, na forum wyczytałem o dzielniku, sprawdziłem go, na moje oko wszystko jest w porządku, ciśnienia oleju nie mam jak sprawdzić. Olej jest na minimum ale czy to może być przyczyna? Swoją drogą gdzie jest wlew oleju do skrzyni? jest to ten mały korek z tyłu na podnośniku? Forum odnośnie napędu już z grubsza poczytałem ale może macie jakieś inne pomysły. Mnie osobiście wygląda to na jakiś uraz mechaniczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przedni naped sie nie włacza renault 155-54 Dzisiaj, 05:56
  •  

#22 Share janosik32

janosik32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 14:20

przedni naped sie nie włacza renault 155-54 Jeśli na zgaszonym można kręcić "przodem" , to wygląda faktycznie na uraz mechaniczny. Brak ciśnienia w układzie skutkuje załączeniem napędu. Ciśnienie (olej) luzuje tarczki sprzęgła w przystawce napędu. Wygląda to jak sprzęgło w zwykłej wu-esce. Więc jeśli byś nie miał ciśnienia to napęd miałbyś.
Sprawdź czy wałek od przystawki do "przodu" w porządku, zwłaszcza czy któryś łącznik nie zrąbany.
Wlew oleju przez ten plastikowy korek z tyłu przy wyjściach hydrauliki.

#23 Share wuja52

wuja52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 20:42

przedni naped sie nie włacza renault 155-54 witam panowie, ja mam za to inny problem, moj naped chodzi caly czas, prad na wylaczniku jest idzie nawet na dol i tu psikus, nie ma eletrozaworu, a tymbardziej nie z lewej strony, przewod idzie z prawej strony i sie konczy mniej wiecej rowno ze spodem skrzyni biegow, jest za to jakis zawor od ktorego idzie rurka do przystawki ale jest on przed tą przystawka z prawej strony walu i nie wyglada na elektrozawor tylko jakis normalny, bezpieczenstwa moze czy cos, nie mam pojecia ogolnie, dodam ze ciagik byl sprowadzony z uszkodzonym silnikiem, takze nie mam pojecia jak to bylo wczesniej, co sie stalo z elektrozaworem i w ogole, ma ktos taka wersje ze ma ten zawor w innym miejscu? a jeszcze dodam ze to reanult 110.54, cala mechaniczna z wyjatkiem tego nieszczesnego napedu ktory jest zalaczany przyskiem.
i jeszcze jedno pytanie, w kabinieza fotelem kierowcy po prawej mam taka linke wyciagana, wprawdzie nie chodzi, ale dochodzi ona do delka na gorze skrzyni biegow, pod kabina itam jest taki pier**lniczek ktory ta linka powinna przestawiac, wie ktos co to jest?

#24 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 29 styczeń 2014 - 22:24

przedni naped sie nie włacza renault 155-54 W mojej reni 106-54 to jest blokada mechnizmu różnicowego. Bardzo ładnie się załącza, bez zgrzytów, zwłaszcza w porónaniu do jumza ;). Działa w czasie jazdy. Co do przedniego napędu to kiedyś tylko słyszałem, że ciągle załączony napęd może świadczyć o uszkodzeniu jakiegoś łożyska igiełkowego od napędu. Jeśli znajdziesz w filtrze oleju igiełki z tego łożyska to skrzynia do remontu. Ale podobno nie jest to bardzo kosztowny remont. Ale oczywiście tylko o tym słyszałem więc pewien nie jestem.

#25 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 22:32

przedni naped sie nie włacza renault 155-54 od blokady to jest dźwignia z tyłu a kolega wuja52 mówi o regulacji szybkości (czułości) podnośnika

#26 Share PIOTREK79

PIOTREK79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 06:57

przedni naped sie nie włacza renault 155-54 ciśnienie powinno być 23 max 25 atm mniejsze jak będzie to może wcale nie rozłączyć a tu nie załącza wcale można doprowadzić prąd do cewki bezpośrednio i będzie można wykluczyć przełącznik ze uszkodzony

#27 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 10:43

przedni naped sie nie włacza renault 155-54 Kolego przerabiałem ten temat jakiś czas temu, tu masz prawie wszystko
http://www.agrofoto....-przedni-naped/
Jednak musisz zakupić manometr (do napędu wystarczy do 60bar, jest taki na allegro), trójnik i jakieś przejściówki aby podpiąć manometr. Wepnij go na powrocie z orbitrola, przed trójnikiem. Jeśli nie masz elektrozaworu (jest on pod ciągnikiem przy przystawce) to na początek wystarczy sam zawór (może być zwykły kulowy) lub wcale go może nie być (wtedy powinien być napęd całkowicie rozłączony, jeśli działa przystawka)
Ciśnienie jakie jest minimalne to 20-21 bar (przy takim zaczyna rozłączać) a u mnie na zimnym dochodzi do 38, na rozgrzanym i obroty 2000 mam około 29-30 a na wolnych obrotach 24bary (czyli działa idealnie )
Tez twój niby zawór bezpieczeństwa wydaje mi sie że to właśnie ELEKTROZAWÓR. Przystawka działa w ten sposób że jak nie ma na niej ciśnienia to napęd cały czas działa.
Troche tego napisałem i chaotycznie ale może pomoże. Jak cos to pisz, chętnie pomogę :)

#28 Share wuja52

wuja52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:25

przedni naped sie nie włacza renault 155-54 no wiec tak, faktycznie to moj zawor bezpieczenstwa to elektrozawor, tylko ze moj mial kable urwane przy samym tlowiu;p ale jakos je dolutowalem i zaczal cykac, ale napedu wciaz nie rozlacza, jutro sprawdzam dzielnik, elektrozawor czy dziala bo w sumie tez pewnosci nie mam skoro nie wiadomo ile stal no i moze to cisnienie jak mi sie uda zegar wykolowac

#29 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:36

przedni naped sie nie włacza renault 155-54 Wykręc sobie ten elektrozawór... Tymczasowo zatkaj czymś otwór żeby olej nie wyleciał i sprawdź... Weź podłącz do akumulatora "na sucho" zobaczysz czy działa... Będzie widać jak po podaniu prądu w środku ten zaworek się przesówa... Jeśli działa to musisz szukać dalej... Kolega Wojtek podał Ci linka... Tam dosyć dużo jest o tym napisane...

#30 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:53

przedni naped sie nie włacza renault 155-54 Skoro cyka to działa jak nic nie słychać to nie działa(to cyknięcie to przesów zaworu) sam prąd na cewce elektrozaworu nie wydaje odgłosu. Wykręć w dzielniku strumienia od dołu zaslepke (chyba na klucz 30) i powinna wyjść sprężyna a za nią taki tłoczek, jak nie wyjdzie ten niby tloczek to odkręć od góry wąż od powrotu z orbitrola i go wypchaj. Jeśli wyjdzie bez oporu to nie rozkręcaj dalej (więcej nic tam nie ma) A jak będzie opór to na baaarrdzo drobny papier ścierny ten tłoczek i przyszlifuj. Jeśli dalej nie pomoże to zainwestuj w manometr (razem z trójnikiem i przejściówką nie powinien przekroczyć 150zł) Powodzenia i czekamy na dalsze relacje z naprawy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wuja52

wuja52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 19:48

przedni naped sie nie włacza renault 155-54 no wiec tak, wyjalem dzielnik i faktycznie tloczek chodzil ciezko, wypolerowalem go ale w sumie to nie wiem jak lekko ma chodzic, no i w sumie jak porozbieralem wszystko to nie pamietam jak to poskladac;p ma ktos jakis schemat? a i jeszcze jedno, moj dzielnik ma dwa korki po bokach a nie jeden pod spodem, i tloczek chodzi w poziomie. i jeszcze jedno, w tym tloczku jest jakas dziurka, on zawsze jakas tam czesc bedzie puszczal na powrot tak? nie ma sensu sprawdzania go sprezarka, czy nic nie przechodzi na powrot przy powiedzmy 10 barach?

Edytowany przez wuja52, 31 styczeń 2014 - 20:09.

#32 Share wuja52

wuja52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 01 luty 2014 - 10:44

przedni naped sie nie włacza renault 155-54 no i tak, dzielnik zlozony, olej uzupelniony bo troche malo bylo a naped i tak nie rozlacza... wchodze pod spod teraz i szukam ale i tak sie chyba nie obedzie bez zegara i sprawdzenia cisnien

#33 Share wuja52

wuja52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 01 luty 2014 - 19:42

przedni naped sie nie włacza renault 155-54 wpialem zegar przy przystawce napedu zeby sprawdzic czy idzie cisnienie, i nie idzie, 5 bar max okolo, ciezko dokladnie sprawdzic bo zegar mialem do 150 bar, zrobilem rowniez probe z zaslepionym zegarem, tzn nie dochodzil olej do przystawki tylko zaslepilem za zegarem, moze minimalnie wieksze cisnienie, wiec uszczelnienie tarczek chyba ok, zaczelem grzebac z tym dzielnikiem bo juz sam nie bylem pewien czy go dobrze poskladalem, obracalem tloczek i wkladalem od drugiej strony, pod sprezyne podkladalem podkladki zeby mocniej dociskalo i wieksze cisnienie dawalo ale i tak udalo mi sie dojsc do niecalych 20 barow przy przystawce i to na pelnych obrotach, postanowilem pozniej wpiac zegar przed dzielnik na powrocie z orbitrola, ok 25 barow max, pozniej wpialem go na zasilaniu orbitrola cisnienie max 80 bar, juz zaczalem pompe wykrecac zeby zawiesc do sprawdzenia, ale jeszcze sprawdzilem ja inaczej, mianowicie zaslepilem zasilanie orbitrola zaraz za zegarem, zeby olej nie szedl dalej no i pompa chyba jednak dobra bo zegar (150bar) obrocil sie 3 razy dookola no i sie popsul wiec dalej juz nie mialem jak nic sprawdzic, ale wiaz nie wiem co to moze byc? ten dzielnik utrzymuje za male cisnienie, czy orbitrol i przez to dzielnik nie moze podac tych 20 bar na naped? kto pomoze?

#34 Share PIOTREK79

PIOTREK79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 01 luty 2014 - 20:29

przedni naped sie nie włacza renault 155-54 20 atm to nie rozłączy na pewno musi być min 23 miałem przypadki ze brakowało 2 atm i nie rozłączało a nie masz kolego jeszcze jednego zaworu do smarowania skrzyni??????? może on się zablokował jak był otwarty i cale ciśnienie wędruje na skrzynie spowrotem

20 atm to nie rozłączy na pewno musi być min 23 miałem przypadki ze brakowało 2 atm i nie rozłączało a nie masz kolego jeszcze jednego zaworu do smarowania skrzyni??????? może on się zablokował jak był otwarty i cale ciśnienie wędruje na skrzynie

#35 Share wuja52

wuja52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 01 luty 2014 - 20:55

przedni naped sie nie włacza renault 155-54 ale nawet nie robi tych 20 a napewno nie na wolnych obrotach, zawor do smarowania skrzyni sprawdzony, jest ok, jeszcze musze ewentualnie sprawdzic czy jest dlawik na smarowanie hamulcy ale pewnie jest

#36 Share grzepaku1

grzepaku1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 01 luty 2014 - 22:16

przedni naped sie nie włacza renault 155-54 wydaje mi sie ze na tłoczku dzielnika strumienia jest rowek a w nim zabezpieczenie czy u ciebie jest? jeszcze w obudowie dzielnika pod jednym wyjściem obok siebie są dwa otworki o średnicy około 3 i 1 mm czy te otworki są drożne?

#37 Share wuja52

wuja52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 luty 2014 - 08:51

przedni naped sie nie włacza renault 155-54 u mnie w tloczku w dzielnika jest dziurka od czolo taka ok 3 mm ale nie idzie na wylot tylko pozniej zakreca i przechodzi przez scianke ale juz taka ok 1mm a w samym dzieniku to chyba nie

u mnie w tloczku w dzielnika jest dziurka od czolo taka ok 3 mm ale nie idzie na wylot tylko pozniej zakreca i przechodzi przez scianke ale juz taka ok 1mm a w samym dzieniku to chyba nie

#38 Share grzepaku1

grzepaku1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 02 luty 2014 - 13:14

przedni naped sie nie włacza renault 155-54 w moim 155 54 97r jest obok otworu 3 mm otwór mały w odległości kilku mm a może masz zatkany i nie widac.jak kupiłem swój ciągnik to przedni napęd sam się załączał na małych obrotach kupiłem odpowiednie koncówki , manometr i zawór by wpiąć się w przewód hydrauliczny od rozłączania przedniego napędu po zapaleniu silnika na zegarze pokazało za niskie ciśnienie ale po dodaniu gazu ciśnienie było już prawidłowe ,podejrzewałem nieszczelny tłok w przystawce przedniego napędu i w kolejności od strony przystawki podłączyłem manometr dalej zawór ręczny hydrauliczny i podczas pracy silnika na wyłączonym napedzie zamknąłem zawór by sprawdzić czy nie ma przecieków na tłoku i sie okazało że ciśnienie na zegarze nie spaduje jakoś szybko co mnie upewniło że tłoczysko w przystawce jest szczelne ,więc dobrałem się do dzielnika strumienia i okazało się że zacięty był tłoczek po przemyciu go ciśnienie nawet na wolnych obrotach bylo prawidłowe i napęd sam się nie załączał

#39 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 02 luty 2014 - 19:48

przedni naped sie nie włacza renault 155-54 Kolego sprawdź ten zawór przy samej skrzyni, czy tam nic pod niego nie podeszło (tak było u mnie), jest on po lewej strony ciągnika u góry skrzyni. Dławik na smarowaniu hamulcy jest w trójniku na wejściu od strony pompy 1mm. Jak nie pomoże to dorób zaślepkę od rurki (podobna do 10 groszy) i zatykaj po kolei wyjścia i sprawdź gdzie ucieka najwięcej oleju.
Dzielnik strumienia nie może się zacinać (naciskając od strony powrotu z orbitrola tłoczek musi wracać sam) Skoro wspomaganie działa dobrze to pompa jest na bank dobra (orbitrol stawia max ciśnienie 180bar, ale to wtedy gdy koła są zaryte w ziemi i ciężko jest skręcić a normalna praca to w okolicach 100bar) Musisz sprawdzić gzdie ucieka ci olej (ja stawiam na smarowanie skrzyni, spróbuj je zatkać)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wuja52

wuja52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 luty 2014 - 20:51

przedni naped sie nie włacza renault 155-54 zaworek przy skrzyni jest ok, sprawdzalem go juz, a moze mi ktos powiedziec jakie powinno byc cisnienie wychodzace z dzielnika zeby po dojsciu do przystawki mialo to 20 kilka bar? bo chyba ciut wieksze skoro idzie jeszcze po drodze na smarowanie skrzyni i hamulcy? wioze jutro dzielnik to regeneracji/ustawienia i chcialbym wiedziec na ile maja go ustawic?