Rabe

Problem z rozruchem 155.54

Polecane posty

fezoi    170

Te rozruszniki to są z przekładnią ? Wygląda , że silnik jest " za dobry "i rozrusznik nie daje rady . Płynu w układzie chłodzenia nie ubywa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabe    3

płynu nie ubywa rozruszniki orginalne bez przekładni i chyba po prostu są za słabe przy większych mrozach, przeglądałem allegro i inne strony i co mnie uderzyło to czy renówka 80km czy 160km to siedzą praktycznie te same rozruszniki <_< a przy okazji dzisiaj było -14 i znowu nie pali :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Jeśli tam jest 12 volt to przekładnia mogła by pomóc , w ursusie 1014 tak miałem , poniżej -5 nie było sensu go palić (na zimno ). Kupiłem rozrusznik z przekładnią i mu przeszło . Może u Ciebie jest podobnie ( a może nie ), Twoje pieniądze Twoja decyzja . Powodzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepaku1    10

jeśli nie będzie kręcił zluzuj wszystkie przewody od wtryskiwaczy na pompie paliwowej tak by paliwo nie dostawało się do cylindrów a wyciekało na pompie a jeszcze prościej wyciąg linkę gaszenia wtedy sprubój zakręcić rozrusznikiem jak będzie kręcił to za wczesny zapłon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Ja też miałem podobną przypadłość w kombajnie (perkins 6) tylko jak się nagrzał. Po szlifie wału był zrobiony za ciasno (nie pływały dwie korby) ale mój mądry mechanik stwierdził że troche podskrobie i będzie git. Po poskładaniu zapalił i chodził ok, jednak jak go zgasiłem rozgrzanego i chciałem zapalić to nie mógł przekręcić (tak jak by był aku słaby)i musiałem mu pomagać na zaciąg lub stawałem z górki, gdy postał ze 30minut zapalał sam. Wytrzymał tylko dwa sezony i obróciło panewke na jednej ze skrobanych korb.

Po ponownym szlifie (w innym zakładzie) i poskładaniu starannie już samemu kręci jak szalony :) .

Może u ciebie jest coś podobnego tyko że w odwrotną strone. Jedno jest pewne że jak nic nie robiłeś przy silniku to do póki coś nie siądzie to tego nie znajdziesz :( Pocieszające to to, że na ciepłym chodzi jak trza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabe    3

jeśli komuś sie przyda problem leżał w zaworach zbyt duży luz wzłaszcza na wydechowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

a jaki powinien być prawidłowy luz w 133-14 silnik 6 cyl mwm 226-6,bo u mnie kręci jak szalony,temperatura +5 stopni na dworze ,idzie z komina dym i nie może załapać.Tak ciężko pali mi juz gdzieś od miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez stan1
      Koledzy, mam pytanie. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć,jakim monentem dokręcić głowice, korbowody oraz jaki jest luz zaworowy w renault 155.54 silnik MWM turbo ?
    • Przez magik123
      Witam !!!
      Mam problem z ciśnieniem oleju w silniku MWM na zimnym pokazuje 6 bar jak sie rozgrzeje spada poniżej 1 bara silnik jest po remoncie wymienione sa uszczelniacze na zaworach panewki wal po szlifie i reszta uszczelek wymieniony olej filtry pompa wizualnie sprawdona nie ma żadnych uszkodzeń silnik pracuje ładnie a problem z ciśnieniem jest nadal Co to może być za przyczyna ???
    • Przez jarosaw
      Witam
      Mam problemy z odpaleniem Pronara 82 SA akumulatory w porządku kontrolki sie zapalają i nic może bendiks sie popsuł miał ktoś podobny problem?
    • Przez Radi18t
      witam kupiłem niedawno renault 155.54 i świecą sie kontrolki od przedniego napędu(napęd działa) i od WOM jak go włącze to gaśnie ale jak wyłącze i sie zatrzyma wałek to sie znowu zapala;/ co może byc przyczyną tych dwóch awarii??
    • Przez KOSTEK12
      Witam,jako że zapowiada się mróz poniżej 15 stopni to przy odpaleniu ciągnika będę musiał wspomóc się prostownikiem z rozruchem LEADER400 i mam obawy czy jest to bezpieczne w ciągniku ze sterownikiem od półbiegów i EHR, piszcie jakie macie z tym doświadczenia.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj