Skocz do zawartości

Zdjęcie

PEG DR10 zerowy na działce

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share chrobi123

chrobi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 19:17

PEG DR10 zerowy na działce witam, wziąłem w dzierżawę łąki które nie były wcześniej użytkowane, złożyłem je na doplaty bezpośrednie i rolnośrodowiskowe, przyszły mi poprawki że PEG na dwóch działkach jest zerowy, wyjaśniłem w agencji że działki są użytkowane i nadają się do użytkowania, dołączyłem wpis z rejestrów gruntów, pani powiedziała że wyśle wniosek o nadanie PEGu, czy spotkał się ktoś z takim czymś? cz mam powody do zmartwień że mogą mi nie przyznać dopłat do tych łąk? jak długo się czeka na ten PEG?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PEG DR10 zerowy na działce Dzisiaj, 13:39
  •  

#2 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 20:52

PEG DR10 zerowy na działce Jeśli działka nie występuje na liście DR10 to raczej nie masz się co martwić. Wpisz w googlach "spis dr10" i wyskoczy ci strona agencji z tym spisem-tam szukaj, jeśli ją znajdziesz to jest źle:-( Działka prawdopodobnie nigdy nie była zgłaszana i nie były nigdy wyznaczone do niej PEGi. Wyznaczą je i po sprawie. Możesz tylko długo czekać na dopłaty.
Jeśli natomiast działka jest w spisie DR10 to dopłat nie dostaniesz.
Jeśli dostaniesz decyzję z umniejszoną powierzchnią o te łąki to masz tylko 14dni żeby się odwołać! to ważne! Jeśli taką decyzję dostaniesz to daj mi znać-mam takie pismo z odwołaniem od mojego doradcy. U mnie zadziałało tylko miałem kontrolę na miejscu i mierzyli powierzchnię.
A nie było czasami tak, że łąka była porośnięta samosiejkami i właściciel je usunął??

#3 Share chrobi123

chrobi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 21:19

PEG DR10 zerowy na działce łąka ta nie była użytkowana z 10 lat, w zeszłym roku ją wziąłem w dzierżawę, podałem na dopłaty i uporządkowałem, w tym spisie na stronie agencji nie ma jej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 22:06

PEG DR10 zerowy na działce Skoro jej nie ma to połowa sukcesu, jeśli nie była mocno zarośnięta samosiejkami to nic się nie martw. Wyznaczą pow. PEG i tyle. Ja dostałem wezwanie w grudniu o PEGi a po złożeniu odwołania (bo obniżyli mi na jednej działce o 1,24ha z 1,56ha :-) ) kontrole miałem dopiero w marcu a kasa przyszła na koniec kwietnia. Jeśli nie zrobią ci kontroli pow. na miejscu to może nie będziesz czekał tak długo jak ja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 17:50

PEG DR10 zerowy na działce a czy macie tam nowe zdjęcia? bowiem z samosiewu mogą PEGa dużo nie znaleźć