koma666

ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rava1155    1

jesli na lonce to tzeba od małego uczyc u mnie pierwszy raz byczki były wygnane na łonke to pzez drut kolczasty poszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1025    0

no pewnie ze 100-150 wystarczy nie mowie nie jak ktoś bedzie chciał to i 30 belek starczy ale ja słomy nie żałuje wole mieć sucho w kojcach i oborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawellesz    0

u mnie na 10 szt. na uwięzi idzie 4 kostki słomy dziennie razy 365 dni mamy 1460. w beli mieści się około 25 kostek co daje nam 58 bel. na 20 szt 116 i to na płytkiej ściółce na głębokiej pewnie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

u mnie na 12 sztuk na glebokiej 3 mocno zbite male kostki codziennie. i to jest dosc skromne scielenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Dwa kojce po 10 szt 1 balot na 3dni ,każdy kojec 9x5m na mniejsze takie do 200kg połowa.Jak częściej wywozisz to mniej idzie no i słoma ze stodoły to terz oszczędność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek200    3

wychodzi mi ze np u mnie na 20 byków idzie 4 bele słomy na tydzien (czasami jest troche mokro :D) czyli jak rok ma ok 50 tyg czyli 50x4=200 bel. z hektara z hakiem przenżyta lub pszenicy zawsze wychodziło koło 25 bel prasowane sipma ;) dobrym pomysłem jest zrobienie okólnika na lato przy oborze zeby przebywały na podwórku, wyznacz im np z 0.5h łaki i niech chodza, zobaczysz ze wtedy znacznie chetniej beda pobierac pasze niz w chlewie ;) a jak nie masz warunków na zagrode przy oborze to pamietaj ze latem nie trzeba duzo scielic bo obornik z zimy jest bardzo suchy od temperatury. i najwazniejsze przy takiej ziemi i jej wielkosci koniecznie musisz poszukac jakis łak czy ornych do wydzierzawienia lub kupna bo ci paszy zwyczajnie zabraknie :D

Edytowano przez lolek200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

sprzedaj slome kup ruszta pare sezonow i ruszta sie zwracaja, a slome co roku sprzedajesz ja tak zrobilem (tylko na uwiezi 20szt) smieli sie ze mnie ludzie ze robic mi sie niechce w taczkach a teraz ja sie z nich smieje że kupuja odemnie słome po 40zl a nawed po 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Jeśli masz możliwość to pomyśl nad rusztami, albo zrób bykom okólnik, wtedy znacząco spadnie zużycie słomy. Kolega ze studiów ma jałówki na głębokiej + okólnik i mówił że w lato nawet co 3 tygodnie ścieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Jeżeli masz więcej słomy i więcej ścielisz to masz więcej obornika a jeżeli go wywiezież na pole masz większe plony oraz więcej słomy proste nie ;D. Czyli tylko na początku będziesz musiał dokupić troche słomy a poźniej już nie powinieneś dokupywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

jak więcej będzie scielił to to nie będzie obornik tylko słoma z dodatkiem gówna że się tak wyraże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psamian    3

na ścielenie to i 100 by starczyło ale po co mają chodzić brudne iśmierdzące jak lepiej dokupić drugie 100 i mieć jak "w domu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

200 bel żeby w gnoju nie lezyaly jak murzyny.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1166    10

Pierwszy rok to nie aż tak dużo bo młode będą to i 100 powinno styknąć . Ale na drugi rok to już drugiej setki słomy musisz szukać bo będą błoto miały pod nogami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Koledzy na początku tematu ktoś wspomniał o dobrym karmieniu żeby było sucho lub cos w tym stylu.Ciekaw jestem jakie to jest to karmienie? Co dajecie do jedzenia bydlu na głębokiej ściółce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi od żniw ubyło około 270 kostek

a mam w tej chwili jedną klacz zimnokrwistą 2 letke i dwa kuce 115 w kłębię więc się zastanów weź pod uwagę że jak luzem będą chodzić to prawie połowe jej zjedzą.

Edytowano przez AdrianWasiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dziku
      Jakie są ceny bydła w waszych rejonach?
       
      Dyskusja o najbardziej aktualnych cenach bydła przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72443-ceny-bydla-rzeznego-2014//page__view__getlastpost
       
      Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....-rzeznego-2013/
       
       
       
       
      Witam. Mam do sprzedania 3 byki i juz po nie przyjechali i oferowali mi 4,60zł za kg. ale mówili zebym sie wstrzymał jeszcze tydzien bo prawdopodobnie troche cena podskoczy. To nie szprzedałem ich i czekam. A u Was jaka jest cena ??. I piszcie o jakim regionie piszecie. Pozdrawiam.
    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.
       
      P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez oFsik
      Witam, jaką i za ile można kupić, nową sieczkarnie do bizona z056?
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez xabi32
      Mam do was pytanie interesuje mnie budowa obory uwiezowejna 50szt dojnych krów.Interesuje mnie koszt budowy tego budynku od a do z.Jesli macie jakies plany tego budynku to wklejcie to tutaj.W oborze nie bedzie zgarnicza tylko bede usówał turem obornik.Podpowiedzie co było by najlepszym rozwiazaniem.
       
       
      z gory dziki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj