Skocz do zawartości

Zdjęcie

ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 20:03

ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce no niedaleko mnie gościu trzyma od wiosny do jesieni na łące i ma tylko taką wiatę od deszczu, a tak to ogrodzenie i kamery ma zamontowane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce Dzisiaj, 19:13
  •  

#22 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 20:10

ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce nie łaka odpada, jakos mi to nie pasuje zeby stado byków po łace chodziło :)
kto by ich potem szukał po okolicy :)

#23 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 styczeń 2013 - 20:12

ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce ja myślę że najlepsza hodowla byków to jest na stanowiskach duży przyrost bo nie biegają i nie spalają kalorii bo jak tak to trzeba pewnie z 130-150 bel u mnie też było po 30 i w górę słomy tez prasowane warfamą :P

#24 Share LUKASZ14

LUKASZ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 styczeń 2013 - 20:16

ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce a jeśli na łące to w pastuchu czy na łańcuchu ??

#25 Share WEBESTO

WEBESTO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 20:16

ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce 200-300bel to przesada
ale koło 150 musisz mieć

chcesz mieć dużo słomy zasiej żyta.

#26 Share rava1155

rava1155

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem

Napisany 21 styczeń 2013 - 20:23

ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce jesli na lonce to tzeba od małego uczyc u mnie pierwszy raz byczki były wygnane na łonke to pzez drut kolczasty poszły

#27 Share tomek1025

tomek1025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze i samochody

Napisany 21 styczeń 2013 - 20:37

ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce no pewnie ze 100-150 wystarczy nie mowie nie jak ktoś bedzie chciał to i 30 belek starczy ale ja słomy nie żałuje wole mieć sucho w kojcach i oborze.

#28 Share dazio80008

dazio80008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 07:35

ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce ja mam obecnie 20 byków trzymam uwieziowo 200 bel mi starcza i sciele duzo dwa razy dziennie...

#29 Share pawellesz

pawellesz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo hodowla bydła motoryzacja

Napisany 22 styczeń 2013 - 08:12

ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce u mnie na 10 szt. na uwięzi idzie 4 kostki słomy dziennie razy 365 dni mamy 1460. w beli mieści się około 25 kostek co daje nam 58 bel. na 20 szt 116 i to na płytkiej ściółce na głębokiej pewnie więcej

#30 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2013 - 10:46

ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce u mnie na 12 sztuk na glebokiej 3 mocno zbite male kostki codziennie. i to jest dosc skromne scielenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce Dzisiaj, 19:13
  •  

#31 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 22 styczeń 2013 - 11:52

ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce Temat przeniesiony do odpowiedniego działu

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#32 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 20:16

ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce Dwa kojce po 10 szt 1 balot na 3dni ,każdy kojec 9x5m na mniejsze takie do 200kg połowa.Jak częściej wywozisz to mniej idzie no i słoma ze stodoły to terz oszczędność.

#33 Share lolek200

lolek200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 18:54

ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce wychodzi mi ze np u mnie na 20 byków idzie 4 bele słomy na tydzien (czasami jest troche mokro :D) czyli jak rok ma ok 50 tyg czyli 50x4=200 bel. z hektara z hakiem przenżyta lub pszenicy zawsze wychodziło koło 25 bel prasowane sipma ;) dobrym pomysłem jest zrobienie okólnika na lato przy oborze zeby przebywały na podwórku, wyznacz im np z 0.5h łaki i niech chodza, zobaczysz ze wtedy znacznie chetniej beda pobierac pasze niz w chlewie ;) a jak nie masz warunków na zagrode przy oborze to pamietaj ze latem nie trzeba duzo scielic bo obornik z zimy jest bardzo suchy od temperatury. i najwazniejsze przy takiej ziemi i jej wielkosci koniecznie musisz poszukac jakis łak czy ornych do wydzierzawienia lub kupna bo ci paszy zwyczajnie zabraknie :D

Edytowany przez lolek200, 26 styczeń 2013 - 18:56.

#34 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 09:42

ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce sprzedaj slome kup ruszta pare sezonow i ruszta sie zwracaja, a slome co roku sprzedajesz ja tak zrobilem (tylko na uwiezi 20szt) smieli sie ze mnie ludzie ze robic mi sie niechce w taczkach a teraz ja sie z nich smieje że kupuja odemnie słome po 40zl a nawed po 50

#35 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 10:37

ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce @denzel

ile cie kosztowały ruszta dla tych 20szt ?

#36 Share adamkon

adamkon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty siłowe

Napisany 27 styczeń 2013 - 10:44

ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce Jeśli masz możliwość to pomyśl nad rusztami, albo zrób bykom okólnik, wtedy znacząco spadnie zużycie słomy. Kolega ze studiów ma jałówki na głębokiej + okólnik i mówił że w lato nawet co 3 tygodnie ścieli.

#37 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 15:24

ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce używane z danii znalazlem po ok 70zł/m2

#38 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 27 styczeń 2013 - 17:12

ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce Jeżeli masz więcej słomy i więcej ścielisz to masz więcej obornika a jeżeli go wywiezież na pole masz większe plony oraz więcej słomy proste nie ;D. Czyli tylko na początku będziesz musiał dokupić troche słomy a poźniej już nie powinieneś dokupywać

#39 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 20:48

ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce jak więcej będzie scielił to to nie będzie obornik tylko słoma z dodatkiem gówna że się tak wyraże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share psamian

psamian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 01 luty 2013 - 20:25

ile potrzeba słomy rocznie dla 20 sztuk byków a głebokiej sciółce na ścielenie to i 100 by starczyło ale po co mają chodzić brudne iśmierdzące jak lepiej dokupić drugie 100 i mieć jak "w domu"