Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana oleju w skrzyni w MF 8110

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Projektant konstrukcji budowlanych. Projekty, optymalizacja

Napisany 08 grudzień 2007 - 22:04

Wymiana oleju w skrzyni w MF 8110 Witam wszystkich. Chce wymienić olej w skrrzyni mojego Mf 8110 chcialem zapytac czy ktos z was to juz robil jesli tak to prosze o porady ile oleju mam kupic i jak to robic po koleji????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymiana oleju w skrzyni w MF 8110 Dzisiaj, 03:51
  •  

#2 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 11:43

Wymiana oleju w skrzyni w MF 8110 a instukcji obsługi nie masz???tam raczej wszystko będzie...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 16:05

Wymiana oleju w skrzyni w MF 8110 Bez instrukcji też da rade :D Dzwonisz do Korbanka i pytasz o niezbędne informacje jakoby u nich chciałbyś zanabyć olej i filtry, czego z wiadomych przyczyn tam nie zrobisz :) Będzie to napewno ze 3 filtry i kilkadziesiąt litrów oleju które zakupisz w jakiejś dobrej firmie oferującej zamienniki (powinni mieć EPC z rysunkami do namierzenia tych filtrów w ciągniku). Przy wymianie opuszczasz całą hydraulike żeby wszystko ściekło do skrzyni i wykręcasz śruby spustowe, a jest ich napewno kilka (w serii 42xx są 3)

No chyba że masz instrukcje to tam wszystko jest opisane...

#4 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 18:14

Wymiana oleju w skrzyni w MF 8110 a sluchaj odpowietrza sie jakos ten uklad czy cos czy sie zalewa i ma wszystko chodzic??? no powiem ci ze filtry mam zamiar kupic u korbankow poniewaz maja teraz 20 % upust i nie wychodza duzo drozej niz zamienniki a na zamienniki musze czekac nawet miesiac czasu a u korbnkow mam na nastepny dzien. jesli mozesz to odezwij sie do mnie na gg 1253905 mialbym jeszcze kilka pytan do ciebie w sprawie tej wymiany

#5 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 19:23

Wymiana oleju w skrzyni w MF 8110 Nie wiem czy Ci coś pomoge bo mam blade pojęcie o serii 81xx :D moge sie wypowiadać na przykładzie serii 42xx a to zupełnie różne ciągniki... chyba...

Ja zamienniki miałem od ręki. Jaki olej kupujesz u Korbanka? Ile cenią za litr?

#6 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 13:18

Wymiana oleju w skrzyni w MF 8110 kupuje u nich tylko filtry olej cenili po 11 zł netto do tego 20 % upust czyli brutto wychodzi okolo 11 zł. no na filtry ja niestety musialbym czekac miesiac a u korbankow tez jest promocja na filtry 20%

#7 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 18:31

Wymiana oleju w skrzyni w MF 8110 Ja zalałem MFa TOTAL olejami i nie podobają mi się jak był przymrozek i odpaliłem go to podnośnik podnosił wycinak skokami dopiero jak chwile pochodził to normalnie wcześniej na Fuchsie przy - 30 nawet tak nie robił

W silniku to odpali a lampka od ciśnienia jeszcze dość długo się pali a jeszcze nie ma mrozów

@mirasek filtry kupowałeś tam gdzie ci pisałem ??

#8 Share at_horses

at_horses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 18:50

Wymiana oleju w skrzyni w MF 8110 ja zalewalem mf 3635: skrzynie agrolem u i bez problemów a mam z dynashiftem, tylko mi wspomaganie ciezko kreci na zimnym..
silnik chodzi na turdusie, od zmiany grama nie dolalem a z pelnego stanu jest ponad pół. jeden i drugi olej wymieniane ok 260 mtg temu
mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

#9 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 18:54

Wymiana oleju w skrzyni w MF 8110

@mirasek filtry kupowałeś tam gdzie ci pisałem ??

Tak, tam gdzie mi poradziłeś. Mieli wszystko od ręki, zamienniki Bepco, olej rozlewny z beczek 200 litrów, kupiłem tyle ile chciałem. W silniku mam Total, niby ta sama lepkość co poprzednio Fush i nie mam takich objawów jak u Ciebie. W skrzyni BP Terrac.

#10 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 19:11

Wymiana oleju w skrzyni w MF 8110 @ at horses ja radze ci wylać agrol ja dolewałem do swojego , a jak rozmawiałem ze znajomym co sprzedaje części do MFa to nie jeden już oszczedził na oleju i zalał agrolem a potem kupił pompe i inne cyrki ze skrzynią

@wojtek918 to ile będą cię te filtry kosztować u korbanka mnie z bepco kosztowały sporo mniej jak oryginały

@mirasek no niby ten total ma taką samą klase , nie wiem może też przyczyna jest w filtrze oleju teraz mam OP 574 a wcześniej miałem PP 10.4 . Przy następnej wymianie silnik zaleje Orlen Disel 2 bo kupiłem 3x30 l po 120 zł za bańke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share at_horses

at_horses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 20:33

Wymiana oleju w skrzyni w MF 8110 @piootr podobno ten agrol u ma specyfikacje odpowiednie do tych skrzyń, pytałem kilka osób i leją do starszych fergusonów (z dynashiftem też) właśnie ten olej i nie ma problemu. oleje typu hipol, agro i inne podobne to śmierć dla tych skrzyni. pytanie tylko na ile to był orginalny olej... wiesz jak bywa z rozlewaniem lewych olei.
ps a co polecasz i w jakiej cenie można kupić, jak możesz to wrzuć mi namiary na filtry do skrzyni bo do silnika pasyja zamienniki filtronu a nawet jak trzeba mann czy inny to sa dostępne:)
pozdro

jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

#12 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 22:29

Wymiana oleju w skrzyni w MF 8110 za orginalne filtry u korbankow place 320 zl za wklad i 447 zl za ten poziomy filtr np z Mann-a byly tansze o 100 zl ale trzeba czekac az miesiac. a mam zamiar zalac tym agrolem U. bedzie dobrze??????? chyba ze sa jeszcze tam jakies filtry o ktorych nie wiem

#13 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 22:36

Wymiana oleju w skrzyni w MF 8110 ale sluchajcie bo chcemy zalac tym agrolem U to jest w bankach 5 litrowych. bedzie to dobry olej???????????

#14 Share at_horses

at_horses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 23:08

Wymiana oleju w skrzyni w MF 8110 wiesz, ja mam nim zalane i nie ma problemu, ale tez sa opinie że może to być śmierć dla skrzyni, pomp itd... ja kupilem agrol u ze względu na cene i mozliwosc dosc szybkiego dokupienia (np urwało mi wąż od pompy do rozdzielacza i wyrzuciło ok 40 l oleju) a na miejscu tych lepszych i droższych olei nie ma, tylko pod zamówienie.
Tak naprawde to Twoja decyzja, poźniej jak coś będzie nie tak, to beda Twoje wydatki, ważne żeby wymieniać co ok 500 mtg lub co 2 sezony (jeśli sie myle to mnie poprawcie:)) silnik co 250 mtg.
jak kupujesz to chyba lepiej 4x20l niż 16x5l

#15 Share karol86

karol86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 01:02

Wymiana oleju w skrzyni w MF 8110 ja nie radze lać do skrzyni agrolu itp widziałem sie z gościem który własnie taki olej zalał po przyprowadzeniu z zagraniicy ,nie udało mu sie popracować do kolejnej wymiany , ja mam terrac BP

#16 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 08:55

Wymiana oleju w skrzyni w MF 8110 Wiecie ja slyszalem ze im mniejszych bankach sie kupuje tym ten olej jest lepszy. akurat u mnie maja w bankach 5 litrowych. Ten olej w skrzyni wymienia sie rzekomo co 1200 mtg. a ten BP terrac to w jakiej cenie za litr jest???

#17 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 17:58

Wymiana oleju w skrzyni w MF 8110 O filtry zapytaj się tutaj 0-81-721-68-20 , tel 0-509-497-302 ( telefon do dziłu części )

http://rolmax.net.pl/

powinni mieć od ręki ja do hydrauliki w 4270 dałem poniżej 100 zł a u korbanka ok 300 kosztował

po ile tan agrol macie do kupienia ?? ja chyba za total agrischift płaciłem ok 13 zł w bańce 20 l

#18 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 19:06

Wymiana oleju w skrzyni w MF 8110 a z jakiej firmy kupiles te filtry???? bo to nie jest wydatek na rok tylko na 10 lat i moze lepiej kupic filtr drozszy i lepszy. mi ten agrol oferuja po 42 zl za banke 5 litrowa

#19 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 20:42

Wymiana oleju w skrzyni w MF 8110 10 lat? To robisz tylko 100mth na rok?

Rolmax miał BP Terrac po 12,60zł brutto, ten olej jest w tabeli zamienników w instrukcji więc spełnia wymagania producenta i można go lać bez obaw, Agrol-U tam nie spotkałem :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 21:40

Wymiana oleju w skrzyni w MF 8110 no tylko tyle :D no to juz lepiej u korbankow kupic bo maja po 12 zl za litr nazywa sie agrishift. tylko nie wiem ile dokladnie mi tego oleju potrzeba cos kolo 80 litrow chyba??????