Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor 7245 jak rozebrac?????

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 20 luty 2013 - 15:43

zetor 7245 jak rozebrac????? Ja jestem zwolennikiem wyciągniecia tego za pomocą śrub. W starych instrukcjach do zetorów było opisane,że te trzy otwory są tylko i wyłącznie tam technologicznie zaprojektowane aby wycisnąć to. Młotem to tylko się narobisz poczaskasz i siły niepotrzebnie stracisz. To nie takie proste jak się wydaje,bo tam to średnica robi swoje i spasowanie elementów.
Ja śrubami to bez wysiłku wycisnąłem. Jest tylko problem z kupnem takich śrub ,bo te w sklepie mają mało gwintu. Ale idzie sobie z tym poradzić ,gdy zrobi nam się szczelina wykręcamy śruby i podkładamy pod śruby jako dystans np nakretki i kęcimy dalej aż do skutku. Tam jest gwint M12 x 1,25 Sruby koniecznie klasy twardości 10,9. Kręcimy kluczem nasadowym z krótka przedłużką po kolei dookoła z wyczuciem każdą śrubę aby nie zerwać gwintu i pomału idzie.Ze spokojem w max godzinę to zdejniesz jak nie szybciej. A jak gwint zepsuty to bedzie ciężko,możesz spróbować poprawić go odpowiednim gwintownikiem.
A jak nie to dorób taki uchwyt aby lewarkiem hydraulicznym wycisnąć jak kolega @Jacus radzi. Ja stwierdziłem ,że nie opłaca mi się dorabiać specjalnie na tą chwilę roboty.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor 7245 jak rozebrac????? Dzisiaj, 19:43
  •  

#22 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 20 luty 2013 - 23:07

zetor 7245 jak rozebrac????? ucinasz kawalek drutu-gwintownik -po 2 nakretki i tyle roboty-najdluzej trwalo szukanie odpowiedniej windy 6 t nawet nie ruszylo, a na sroby to krecilem i zadnego efektu, nawet winda 12 t miala problem dopiero z pomoca mlotka 3 kg poszlo i to z problemami

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#23 Share KIbul

KIbul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 21 luty 2013 - 22:11

zetor 7245 jak rozebrac????? Ja jednak darowałem sobie oddzielenie zwrotnicy od zwolnicy :P nie lało sie nic wiec odpuscilem. Dzisiaj juz zetorka zlozylem. :rolleyes: teraz tylko jeszcze naprawa przystawki i uszczelnienie seromechanizmu i silownika pomocniczego i moge jechac w pole. ma ktos paten jak podkrecic cisnienie na pompie od wspomagania zeby lzej sie fajerka kreciala???;d :rolleyes: :D

#24 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 22 luty 2013 - 15:25

zetor 7245 jak rozebrac????? Ciśnienie na pompie podkręcisz rozkręcając zawór w miejscu plomby, który jest na pompie i podkładając dodatkową podkładkę nad sprężynę. Skręcasz wszystko zalewasz olej i patrzysz czy są jakieś efekty. Jak chwile po zapaleniu na zimnym kreci się lekko a po lekkim rozgrzaniu ciężko to raczej za wiele nie zdziałasz ,bo pompa zużyta raczej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share KIbul

KIbul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 23 luty 2013 - 07:41

zetor 7245 jak rozebrac????? ok dzieki, sprobuje tak zrobic :rolleyes: moze cos sie poprawi :D

A w ktorym miejscu jest ten zawor na pompie bo nie moge go zlokalizowac dokladnie?/ boje sie ze cos zrobie nie tak :P

#26 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 23 luty 2013 - 10:16

zetor 7245 jak rozebrac????? Zobacz na foto: http://www.fmix.pl/z...649540/pc090428

#27 Share jarecki7745

jarecki7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 19:31

zetor 7245 jak rozebrac????? panowie odnośnie tematu ja mam urwane dwie śruby u góry i mam pytanie czy nikt nie próbował tych śrub rozwiercić bądz nagrzać coś przyspawać i próbować odkręcić a może ktoś ma inny pomysł bez rozbierania napędu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 22:41

zetor 7245 jak rozebrac????? to czeska stal[jesli sa oryginalne] chinskimi wiertlami i wykretakami nie poradzisz. odkrec kolo i sprobuj przewiercic urwane sruby [pare nowych drogich wiertel sie przyda] i wykrecic lub wybic resztki srob bez uszkodzenia gwintu

buk, humor ,seks ,rokendrol.