Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sworznie zwrotnicy TD95D

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1664 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 16:36

Sworznie zwrotnicy TD95D Panowie czy ktoś wie jakim momentem trzeba dokręcać śruby na zwrotnicach w tdd?? zbyt mocne dokręcenie unieruchamia zwrotnice

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sworznie zwrotnicy TD95D Dzisiaj, 01:21
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 17:58

Sworznie zwrotnicy TD95D Nie jest to możliwe kolego, nie ma czegoś takiego jak dokrecenie momentem żeby zwrotnicy nie zablokowało, nie włozyłeś podkładek dystansowych i tyle, dokręca się do oporu z głową podkładkami ustawiasz luz masz 0,1 0,15 0,20 i 0,30 masz włożyć tyle zeby nie było nadmiernego luzu i żeby się nie zaciskneła.
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1664 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 18:34

Sworznie zwrotnicy TD95D bzdury opowiadasz, właśnie ciągnik stoi bez kół, dziś włożyłem półosie ze zwrotnicami,
przed odkręceniem był wyczuwalny delikatny luz , teraz jak mocniej dokręcę z tymi samymi podkładkami to nie mogę nią ruszyć,
jak rozkręcałem to były tak lekko dokręcone że niemal że w palcach można było je odkręcić

#4 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 19:18

Sworznie zwrotnicy TD95D nie chce się kłócić albo coś ale moim zdaniem może masz wydarte te podkładki bo jeśli byś miał lekko dokręcone te nakrętki to by po jakimś czasie się po odkręcały tam były pewnie zwrotnice wyrobione i dlatego był luz

#5 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 21 styczeń 2013 - 19:27

Sworznie zwrotnicy TD95D Przyszło inne łożysko i teraz luz się zmienił. Dobierz nowe podkładki dystansowe.
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#6 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 19:33

Sworznie zwrotnicy TD95D mi się wydaje że po prostu ta zwrotnica nie jest wyrobiona i dlatego ciężko chodzi

#7 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1664 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 20:18

Sworznie zwrotnicy TD95D w zwrotnicy nic nie zmieniałem, podkładki nie mogą się wyrobić bo są pod śruby, producent wszystkie śruby w ciągniku zaleca dokręcać z jakąś tam siłą , tylko trzeba wiedzieć jaką :)
zastanawiam się nad dorobieniem dodatkowych podkładek z kwasówki i dokręceniem na chama, aby tylko można było obrócić zwrotnicą

#8 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 21:33

Sworznie zwrotnicy TD95D zajrzyj do katalogu i nie pisz że ja pisze bzdury kolego jak tak sądzisz to radz sobie sam
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1664 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 21:38

Sworznie zwrotnicy TD95D Panie Mariuszu, nie twierdzę że nie ma tutaj podkładek dystansowych, bo są , ale skoro złożyłem most i zwrotnice nie zmieniając w tym nic to i te podkładki powinny być ok, skoro nie są to znaczy ze jeszcze inne czynniki mają wpływ
i teraz o to chodzi z jaką siłą te śrubeczki dokręcić :)

#10 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 23:03

Sworznie zwrotnicy TD95D na pewno nie z taką że lekko idą a jakiej są twardości ale stawiam na jakieś 100 nm albo coś koło tego.a propo każdy producent zaleca dokręcać z jakimś NM żeby nie wyciągnąć albo ukręcić śruby a nie po to aby lekko się kręcił chyba że masz tam podkładkę jakąś zabespieczającą albo coś w tym stylu wtedy dokręcasz tak aby lekko się obracał jeśli nie ma czegoś takiego dokrecasz na siłę jeżeli masz trochę wprawy wyczujesz przy dokręcaniu jak ona zaczyna się ukrecać i kiedy jej starczy a jak nie szukaj katalogu klucz dynamometryczny i dokręcasz

#11 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1664 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 08:05

Sworznie zwrotnicy TD95D nie ma żadnych podkładek pod śrubę

#12 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 13:07

Sworznie zwrotnicy TD95D z żądną do oporu co myślisz ze jak dokręcisz z siłą 20Nm to będzie ok a jak z 30 to się zaciskne? pomyśl trochę czop ma ci dojść do końce gniazda i nie moze zostać zaden luz bo zaraz gniazda po rozrabiają się
Mechanika Rolnicza.

#13 Share zorro

zorro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 14:04

Sworznie zwrotnicy TD95D panowie o jakim luzie mówicie? chodzi wam o luz na tylnym kole na zwolnicy? jeśli tak to tam ma być taki luz ja tak mam od nowości 1500 mtg i wszystko ok. a i mam jeszcze pytanie wymienił ktoś z was linke od sprzegła w td bo musze to zrobić i nie wiem czy sam dam rade-jeśli tak to czy mogli byście opisać mi co i jak.

#14 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 16:53

Sworznie zwrotnicy TD95D mi chodziło w sensie że ma być dokręcone tak żeby się nie odkręciła a nie tak jak autor myśli że lekko dokręcić i zostawić i pisałem już w poście że luz był na tamtym pewnie dlatego że był wyrobiony a nie tak powinno być dokręca się z określonym momentem narzuconym przez konstruktorów a jeżeli nie znasz z jaką powinno się dokręcić to dokręć aż będzie czuć że dalej nie dojdzie o to mi chodzi o początku postów.

#15 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1664 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 17:53

Sworznie zwrotnicy TD95D dokręciłem w jednym kole na 60Nm a w drugim na 100Nm, ledwie mogę ruszyć zwrotnicą w ręku i chyba tak zostawię, przynajmniej na razie, lekko dokręcę tylko drążek kierowniczy , pojeżdżę trochę, ściągnę drążek i zobaczę czy zrobił się luz, tylko śruby zaznaczę farbą aby było widać czy się nie popuszczają
dla potomnych mała podpowiedz http://www.luktom.co..._dokrecania.pdf
optymalne dokręcenie tych śrub to 70-86 niutonometrów

Edytowany przez malkolm, 22 styczeń 2013 - 22:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share tomr

tomr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 17:19