Skocz do zawartości

Zdjęcie

skrzynie w belarusie? zsynchronizowana i niezsynchronizowana

100 odpowiedzi na ten temat

#41 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 16:37

skrzynie w belarusie? zsynchronizowana i niezsynchronizowana witam
moim zdaniem wszystkie skrzynie w ruskach są trochę porąbane, bardziej podchodzi mi ta 14/4 w zasadzie jest podobna do 18/4 , w tych większych 100 KM są podobno jeszcze bardziej porąbane w obsłudze , nie miałem nigdy okazji sprawdzić ale słyszałem że jak ten reduktor jest synchronizowany to jest o wiele lepiej i jest chyba dość solidna jak do 100 KM skoro dają je w 130 KM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
skrzynie w belarusie? zsynchronizowana i niezsynchronizowana Dzisiaj, 22:24
  •  

#42 Share Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 17:01

zsynchronizowana ..

To Ci powiem że jakoś za specjalna to nie jest skrzynia. Biegi ciężko wchodziły i co gorsza nie zawsze chciały wejść. nie wiem czy to wina tego że to pronar czy tej skrzynie

witam
moim zdaniem wszystkie skrzynie w ruskach są trochę porąbane, bardziej podchodzi mi ta 14/4 w zasadzie jest podobna do 18/4 , w tych większych 100 KM są podobno jeszcze bardziej porąbane w obsłudze , nie miałem nigdy okazji sprawdzić ale słyszałem że jak ten reduktor jest synchronizowany to jest o wiele lepiej i jest chyba dość solidna jak do 100 KM skoro dają je w 130 KM

Powiem Ci że mam przyjemność jeżdzenia taką skrzynią w pronarze 1221 i nie jest tak źle. Nie wiem jak sprawuje się ona przy ruszaniu z ciężarem ale z pusta przyczepą idzie całkiem całkiem. Jak ktoś ci wytłumaczy co gdzie jest na reduktorze to niema problemu z jazda :)

#43 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3225 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 17:32

Witam byłem dziś u dalszego sąsiada pomuc załadować baloty Pronarem 82sa. I troche nim jezdziłem. Lecz zapomniałem się pytać co to jest za skrzynia w nim. Ciągnik jest z 2006r jaką może mieć skrzynie synchro czy zwykła? Gdy wbijałem biegi to nieraz nie chciały wejść i musiałem puścić sprzegło i jeszcze raz wdusić i wtedy wchodził bieg. Jaka to może być skrzynia?

14/4 synchro. Też w 82TSA nie mogłem wbić biega za pierwszym. Skrzynia porażka do transportu. Ten co zachwala pewnie pyrka tylko z wozem, chodz przy 18/4 też nie jest lekko jak z tyłu podchodzi czasami pod ~20t na 80km :D a co do katowania ciągnika przy 2200obr to nic akiego złego nie widze bo sam daje swojemu do końca pedał bo niechce się redukować żeby za paredziesiąt metrów znowu podbijać w górę, tylko spalanie większe.

#44 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2190 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 17:48

skrzynie w belarusie? zsynchronizowana i niezsynchronizowana Tomek nie cytuj ostatniego posta bo dostaniesz ostrzeżenie.

#45 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3225 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 18:06

skrzynie w belarusie? zsynchronizowana i niezsynchronizowana A gdzie tu ostatni zacytowałem?? :huh:

#46 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2190 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 18:18

skrzynie w belarusie? zsynchronizowana i niezsynchronizowana sory czytalem post a nie zwróciłem uwagi na wątki ale ostrożności nigdy nie za wiele :)

#47 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 19:11

skrzynie w belarusie? zsynchronizowana i niezsynchronizowana ja mam belarusa ze skrzynią 18/4 i miałem belarysa ze skrzynią 14/4synchro... osobiście wole skrzynię 18/4 wystarczy się nauczyć dobrze wkładać biegi i nie będzie zgrzytów oprucz 9 bo to nie możliwe....
KPK Kumurun Team

#48 Share Marcin1515

Marcin1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Muzyka. Rolnictwo. itp

Napisany 23 styczeń 2013 - 19:25

skrzynie w belarusie? zsynchronizowana i niezsynchronizowana Ja mam pronarka z silnikiem i skrzynia mtz synchronizowaną 14/4 i działa bez zarzutu. Biegi wchodzą spoko :)

#49 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 23 styczeń 2013 - 19:34

skrzynie w belarusie? zsynchronizowana i niezsynchronizowana W belarusie 1221 jest skrzynia 24/12, biegi super wchodzą i za żadne skarby bym jej nie wymienił ( chyba że na 24/12 z reversem jakby taka istniała ) :D

#50 Share Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 23:31

skrzynie w belarusie? zsynchronizowana i niezsynchronizowana Też mi się dobrze jeździ ta skrzynia nawet lepiej niż ta w pronarze 82sa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 23:02

skrzynie w belarusie? zsynchronizowana i niezsynchronizowana a czy istnieje jakiś orginalny belarus z rewersem?

#52 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 25 styczeń 2013 - 08:19

skrzynie w belarusie? zsynchronizowana i niezsynchronizowana słyszalem legendy ze jest
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#53 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 08:40

ja mam belarusa ze skrzynią 18/4 i miałem belarysa ze skrzynią 14/4synchro... osobiście wole skrzynię 18/4 wystarczy się nauczyć dobrze wkładać biegi i nie będzie zgrzytów oprucz 9 bo to nie możliwe....

witam
kolego johenek da się 9 wrzucać bez zgrzytu tylko trzeba sprzęgło dwa razy wciskać

#54 Share Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 09:23

słyszalem legendy ze jest

No właśnie też słyszałem że taki belarus jest. Ale czemu oni nie produkują ich na duża skale, czy można go gdzieś w Polsce kupić?

#55 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 25 styczeń 2013 - 12:59

skrzynie w belarusie? zsynchronizowana i niezsynchronizowana Powiem tak na białorusi zostaja troche inne z innym wyposazeniem a na eksport tez troche inne . Sa na bialorusi napewno byś takiego kupił
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#56 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 13:09

skrzynie w belarusie? zsynchronizowana i niezsynchronizowana Jest rewers ale nie ma zółwia wtedy :)
Mój Wladimirec podbija świat

#57 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3225 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 13:40

a czy istnieje jakiś orginalny belarus z rewersem?

Ostatnio na allegro widziałem, tylko do roboty w polu raczej słabo sie nadaje bo 8x8.

#58 Share Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 15:57

Ostatnio na allegro widziałem, tylko do roboty w polu raczej słabo sie nadaje bo 8x8.

Ale w przy turze by pasował. I czy ja wiem czy w pole by się nie nadawał. Tyle by maszyny utarga :)

#59 Share jedrus

jedrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 16:44

skrzynie w belarusie? zsynchronizowana i niezsynchronizowana widziałem kiedys na alegro nowego belarusa bodajże 592 miał oznaczenie, wygląd identyko jak 820, miał ten sam silnik co 820 jak i gabaryty te same tylko miał 60 koni bo był na innej pompie i miał skrzynie z rewersem tylko nie pamiętam ile miał biegów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 17:03

skrzynie w belarusie? zsynchronizowana i niezsynchronizowana ten z allegro juz sprzedany ,zreszta to ten sam co byl w zeszlym roku do sprzedania i sie nie sprzedal, widzialem to i do tura super sprawa ale do normalnej roboty to porazka bo tylko 7 calych biegow i chyba dla tego dlugo nie bylo kupca na taki wynalazek.niestety rewers nie nadaje sie do belarusa

Dodaj odpowiedź