Mateusz95

Belarus - Różnice i opinie o skrzyniach biegów zsynchronizowana i niezsynchronizowana

Polecane posty

Mateusz95    5

Witam. jestem zainteresowany kupnem belarusa. i czytałem ze jedne maja taka skrzynie a drugie taka. czym sie rózni skrzynia zsynchronizowana od niezsynchronizowanej. i która jest lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadamy Belarusa 820.3 z 2011 roku na skrzyni 18/4 a więc niezsynchronizowanej. Już przyzwyczailiśmy się do tej skrzyni i jest ok. Puki nie wyczujesz skrzyni będą zgrzyty, szczególnie na najwyższych biegach ale prawdopodobnie ten typ tak ma. Ogólnie jako użytkownicy (ojciec, ja i brat) jesteśmy zadowoleni z tej skrzyni. Co do skrzyni zsynchronizowanej to mogę powiedzieć tylko tyle iż czytałem tu na tym forum że jest ona gorsza, musisz sobie dokładnie poszperać. Natomiast na ostatnim AgroShow rozmawialiśmy z kolesiem który kupił nowego Belarusa na skrzyni zsynchronizowanej ale ma też starego na niezsynchronizowanej. Mówił on że w nowym ciągniku są źle dobrane biegi i źle się na nich pracuje zwłaszcza podczas prac polowych. Reasumując, z mojej strony polecam niezsynchronizowaną, ale morze wypowiedzą się jeszcze inni którzy mają wiedzę większą niż ja.

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes1987x    3

Synchronizowana ma 4 biegi do przodu a nie zsynchronizowana ma 9 ale lepsza ta czwórka skrzynia :)

Edytowano przez Ramzes1987x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

mam MTZ 80 i Belarusa 952 więc mam 2 rodzaje skrzyń i szczeże polecam 4 zsynchronizowaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Witam wybór skrzyni zalezy od potrzeb 18/4 dobra do transportu ma wiekszy zakres biegów i nie ma problemu z ruszaniem z miejsca z ładunkiem jest niezsynchronizowana i trochę zgrzyta na wysokich biegach;

 

mam MTZ 80 i Belarusa 952 więc mam 2 rodzaje skrzyń i szczeże polecam 4 zsynchronizowaną

Nie masz problemu zruszaniem z miejsca z ładunkiem na zającu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

a czemu polecasz zsynchronizowana? czytałem tu na forum ze ta druga lepsza jest bo łatwiej ruszyć z ciezarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Ja mam belarusa 952 na synchro i mtz 82 na zwykłej, dobór biegów jest wszędzie dobry w jednej jak i w drugiej, na skrzyni synchro lepiej sie rozpędzisz do prędkości maksymalnej, przełożenia dzięki połówkom są db dobrane, ale za to v max to 32 na godzine, na zwykłej skrzyni przeskoki między biegami są większe i przełożenia wg mnie gorsze, ale ciągnik prędkość maksymalną ma na poziomie czyterdziestu paru km na godzine, jak sie nauczysz to zgrzytać będziesz jedynie dziewiątką, bo tam teoretycznie jest niemożliwe włożenie biegu bez trajkotania, reszte da sie włożyć cicho, ja osobiście mtz mam w turze i służy on nam do transportu bo jest szybszy, belarus grzebie w polu bo jest mocniejszy.


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KierzmaN    0

Witam... Całkowicie przez przypadek natrafiłem na twój temat i jeśli mogę pomóc w tej sprawie to powiem tak że posiadam pronara w skrzyni zsynchronizowaną i ogólnie jestem bardzo zadowolony z tej skrzyni fakt faktem biegi ma troszkę nie dopasowane pod obciązenie ale lata praktyki i daje rade...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

a czemu polecasz zsynchronizowana? czytałem tu na forum ze ta druga lepsza jest bo łatwiej ruszyć z ciezarem

dokładnie tak ja mam18/4 i jestem zadowolony .14/4 na zajacu nie ma małego biegu do ruszania ,a startowanie na żółwiu i przechodzenie na zajaca tyle trwa że zdarzysz sie zaczymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal82sa    17

Ja w Swoim pronarze mam skrzynie synchronizowaną czyli 14/4. Jestem bardzo zadowolony z tej skrzynie fakt, że nie polecę 40 km/h. Jest tylko jedna wada, mianowicie na terenowych biegach nie ma 4 biegu. Połówki to bardzo dobra sprawa można łatwo przystosować prędkość do danej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Do autora tematu, zrób zestawienie zadań belarusa, daleko masz do pól, dużo w transporcie będzie robił? Może napisz coś więcej o jego zadaniach, wtedy lepiej można było by CI pomóc

Edytowano przez yahooo777

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

mam synchro w 952.3 i nie narzekam, bardzo przydatne jak się leci z przyczepą bo redukujesz i nie musisz przegazowywać jak to muszę robić w Z10145.

Jedynka i wsteczny nie są chyba synchronizowane. Ogólnie mimo opinii wielu kierowców radzę delikatnie się z drążkiem obchodzić bo wtedy biegi lekko wchodzą.

Co do braku biegu do jakiejś pracy - 952.3 nadrabia to silnikiem i pracą przy 1400 obrotów gdzie dla porównania Zetor musi mieć min. 1700 obrotów aby nie zdusić.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

Do autora tematu, zrób zestawienie zadań belarusa, daleko masz do pól, dużo w transporcie będzie robił? Może napisz coś więcej o jego zadaniach, wtedy lepiej można było by CI pomóc

A wieć tak. ciagnik miałby służyć jako głowny koń pociagowy. Słuzył by praktycznie do wszystkiego prócz lekich prac, tym by sie zajeła 60-tka. Czyli jego zadania to: orka, uprawa, talerzowanie, osuszanie łak ma wiosne, koszenie, moze presowanie gdybym dokupił prase, transport. W sumie to nawet dużo w transporcie gdyż mam daleko łaki i troche zajmuje sie wożeniem drewna ludziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

ja ze skrzynią 14/4 z ciężarem bujam się przez polowe, później szybko na szosowe na 2 żółw i leci, duży przeskok pomiędzy 3 a 4 jest ale jak szybko zmienisz bieg i na reduktorze to leci bez problemu :) do prac w polu masz do wykorzystania praktycznie 5 biegów do 12 km/h


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ja przy ruszaniu z przyzepami około 25 ton ( masa przyczep z ladunkiem ) najpierw jedynka szosowa na reduktorze chodzi o to zeby tylko ruszył potem 2 3 4 i przełanczam reduktor i sie buja .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Belarus 952 z synchro więc bierz, niższe zużycie paliwa niż w wersji bez turbo i biegów Ci nie zabraknie.


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

To 952 pali mniej niz 820? a mam jeszcze takie jedno pytanie moze troche nie typowe. w szkole mamy na praktykach pronara 1221 i czy w tych belarusach jest taka sama moze skrzynie. W pronarze sa 4 biegi i reszte przełacz sie na reduktorze na którym sa szybie/wolne, polowe/szosowe i wsteczne przełozenia. Czy w któryms z belarusówjest taka skrzynia z taki ułozeniem biegów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Tak spali mniej, w ciężkich pracach spala mniej nawet do dwóch litrów, mamy dwa identyczne pługi i oraliśmy mtz i belarusem na jednym polu, każdy orał tyle samo, w tych samych warunkach, po trzech godzinach do tankowaliśmy ciągniki do pełna tak jak to było robione przed orką, w tych samym miejscu w garażu zaznaczonego klinami najazdowymi. Do belarusa weszło 32 litry, do mtz 38, pracowały wspólnie jakieś 3 godziny, orząc łącznie 7 ha.

Skrzynia którą opisujesz, szybciej znajdziesz w modelu 1025

Edytowano przez yahooo777

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

1025 i 1221 maja po 4 biegi głowne i na drugiej dzwigni zakresy . Ale te skrzynie sa trudne zeby sie rozpedzic z ładunkiem .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Dokładnie, na jedynce porządna przygazówka, żeby z miejsca ruszyć.. Skrzynia nieudana jak dla mnie


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

14/4 synchro czyli belarus 952 ....niesluchaj tych ktorzy mowia ze przelozen brakuje ....dobre obycie z dzwignia biegow i reduktorem i poradzisz sobie ze wszystkim ...ja czasami ciagam zestaw niskopodwoziowy od koparki i przerzuty robie masa ok 26ton i powiem ze idzie jak burza.....na pole skrzynia dobre w orce jak ma za ciezko zrzucasz polowke i pojechal .....1 biegu wogole nie uzywam ...

Edytowano przez padre1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Dokładnie skrznia jest ok . powiem tak brakuje tego jednego biegu jak by była 5 to spokonie 40 by sobie jechał.


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Magicy kręcą obr do 2200 i uzyskują nawet więcej niż 40, niestety kosztem sporo większego zużycia paliwa


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

eee tam tak nie warto to nic nie da . Obrotow to on ma dosyc tylko to przełozenie brakuje . ze fabryka o tym nie pomyślała


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
    • Przez Tomas13
      Mam problem z ciągnikiem  Belarus 952.4. Kontrolka od świec żarowych po przekręceniu kluczyka powinna się świecić przez około 30sek od momentu przekręcenia kluczyka i zacząć migać po tych 30sek informując ze świece są nagrzane, po odpaleniu silnika powinna zgasnąć. Teraz jest tak ze kontrolka miga od razu po przekręceniu kluczyka  (co ok 3sek przez ok 0,5sek) . Włączenie silnika nie powoduje przerywa migania kontrolki, sama przestaje migać po kilku minutach. Co może być tego przyczyną, czy to problem z jakimś przekaźnikiem/sterownikiem świec???
    • Przez Konrad1245
      Witam mam taki problem gdyż ciagnik jest niby na luzie ale gdy puszczam sprzęgło nadal jedzie dodam ze nie mogę wbić zadnego innego biega chyba się zakleszczyły biegi jeśli tak to jak do tego się zabrać żeby je odkleszczyc pomocy 
    • Przez staszek87
      Witam. Mam problem ze skrzynia biegow Range Command. Na plaskim terenie dziala bez zarzutu jak ciagnik stoi z górki ciezko jest wbic jazde do tylu. Skrzynia wyskakuje na N. Kiedy stoi pod górkę zdarza sie choc rzadziej problem z ruszeniem do przodu również po zalaczeniu rewersu i puszczeniu sprzegla wyskakuje na N. Skrzynia sie kalibruje bez problemu. Poziom oleju centymetr od max. Olej na skrzyni wymieniany ok 800mth filtr 200mth temu. Serwis nie wykryl błędów. Co moze byc przyczyna? 
    • Przez Dominikst
      Witam, posiadam zetora 9540 z 4 biegową skrzynią. Po skończeniu rozrzucania obornika biegiem 1 z przyspieszaczem nie mogę już wyrzucić biegu. Wajcha zaklinowała się na 1 biegu, nie da się zmienić na inny bieg.  Co jest przyczyną? Co mam robić?
      Dodam jeszcze, że za każdym razem, gdy chciałem zredukować z wyższego biegu na 1 to był zgrzyt, musiałem poczekać, aż traktor się zatrzyma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj