Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak trzymacie krowy mamki?

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tupac12

tupac12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 21:48

Jak trzymacie krowy mamki? Witam pytanie jak w temacie jak trzymacie krowy z cielakami?Krowy na uwięzi a cielaki luzem czy może krowy i cielaki luzem proszę o doradzenie które rozwiązanie będzie waszym zdaniem lepsze.Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak trzymacie krowy mamki? Dzisiaj, 13:00
  •  

#2 Share prezes16

prezes16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania: rolnictwo, sport. aktualności

Napisany 20 styczeń 2013 - 22:54

Jak trzymacie krowy mamki? witam moim zdaiem to zalezy od wielkosci stada bo jeśli będziesz miał więcej szt to lepiej luzem razem z bykiem rozpłodnikem a jeśli kilka mamek to lepiej na uwiezi bo mozna wiecej cielaków odchowac sam tak robiłem ale zrezygnowałm bo za drogo wychodziło utrzymanie mamki

#3 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2013 - 23:09

Jak trzymacie krowy mamki? wiecej czy mniej sztuk ale luzem zawsze mozna, bo albo ogrodzisz mniej albo wiecej. a cielakow powinny odchowac tyle samo na uwiezi co luzem

#4 Share prezes16

prezes16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 23:13

Jak trzymacie krowy mamki? myśle że się mylisz bo jak są luzem to niektóre krowy nie dopuszcza drugiego do siebie tylko będą je bodły

#5 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2013 - 23:20

Jak trzymacie krowy mamki? jak beda uwiazane i nie beda chcialy dopuscic to tez nie dopuszcza

#6 Share prezes16

prezes16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 23:28

Jak trzymacie krowy mamki? no nie wiem ja juz to przerabiałem i wiem jak to jest przynajmniej cielaka nie zamęczą

#7 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 20 styczeń 2013 - 23:54

Jak trzymacie krowy mamki? najlepiej luzem tak jak to się robi na całym świecie. bo o to w tym wszstkim chodzi, krowa+JEDEN cielak. jak chcesz dwa podłączać to musi być mocno mleczna krowa. u mnie tak było,że niektóre krowy mieszance dopusczały inne(bardziej sprytne) cielaki ale krowa 100% LM ngdy nie dopuściła innego cielaka

zależy oczywiście jakie masz pomieszzcenie na swoje bydło. ilość nie gra tu roli. muszą mieć odpowiednio dużą ilość miejsca "do życia" i jednoczesny dostę do paszy dla wszstkich sztuk, przyczym musisz uwzględnić to że słabsze mogą być odganiane od paśnika czy stołu paszowego jeżeli bedzie miejsca na styk... zależy od stada, jaka hierarchia i maniery krów :)

#8 Share sony5

sony5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 styczeń 2013 - 02:06

Jak trzymacie krowy mamki? Ja mam krowy na uwięzi a cielaki chodzą sobie luzem i doją kiedy chcą
znajomy miał właśnie krowy luzem z cielakami w oborze to mu jakaś wariatka załatwiła cielaka przyparła do muru i koniec na pastwisku wiadomo cielak miał by szanse na ucieczkę więc lepiej na uwięzi, choć ja trzymam trzy krowy luzem z cielakami bo w stajni brak miejsca ale zaufane i znane krowy, aktualnie znaiomy teraz trzyma na uwięzi krowy a cielaczki luzem

#9 Share LUKASZ14

LUKASZ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 09:10

Jak trzymacie krowy mamki? a ile czasu trzymasz cielaka przy matce i ile czasu przyzwyczajasz do picia z poidła?? u mnie cielak stoi uwiązany przy matce i 2 razy dziennie doje i daje cielakowi w wiadrze (jak to usprawnić bo to jeść iciążliwe bo to są krowy mięsne ??)

#10 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 09:40

Jak trzymacie krowy mamki? Ja trzymam cały rok na pastwisku. Ściana lasu chroni przed wiatrem. Siano i kiszonka do oporu. Najtaniej i co najwazniejsze nie wiem co to u cielat biegunki, zapalenia płuc. Przynajmniej na razie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share LUKASZ14

LUKASZ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 20:19

Jak trzymacie krowy mamki? to u ciebie cielaki piją z cycki to ile czasu trwa takie coś ??

#12 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2013 - 15:26

Jak trzymacie krowy mamki? ,

Edytowany przez peres100, 04 październik 2013 - 21:40.

#13 Share Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 16 luty 2013 - 14:42

Jak trzymacie krowy mamki? Wie ktoś może ile bym potrzebował siana i sianokiszonki dla 10 mamek?

#14 Share gibos95

gibos95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 21:33

Jak trzymacie krowy mamki? ja mam w planach kupic 10 mamek LM. Jakieś 300 metrów od domu mam 7ha łąki więc bez problemu spędziłyby tam czas od maja-października. W oborze mam 10 stanowisk więc każda byłaby uwiązana i do każdej spokojnie 2 cielaczki :)

Edytowany przez gibos95, 19 marzec 2013 - 21:34.

Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

#15 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2013 - 21:43

Jak trzymacie krowy mamki? 100% LM to zapomnij ze 2 cielaki wykarmi.

#16 Share lolek200

lolek200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 22:34

Jak trzymacie krowy mamki? na mamki najlepsza opcja to sm, łagodny charakter i 2 cielak podsadzony bez problemu, z setka LM przerabiałem podsadzenie gdy jej cielak zdechł i szczerze nie polecam, ni jak sie nie dało podsadzic cielaka az sie zapusciła ;p

#17 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 22:51

Jak trzymacie krowy mamki? Mamki na uwięzi, cielaki luzem w kojcu i każdy do swojej lata :)

#18 Share gibos95

gibos95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 16:51

Jak trzymacie krowy mamki?

100% LM to zapomnij ze 2 cielaki wykarmi.

nigdzie nie napisałem, 100% LM :) obecnie mam 50% LM i mi spokojnie wykarmi te 2 cielaki.
Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

#19 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 marzec 2013 - 19:33

Jak trzymacie krowy mamki? takie mieszance to spokojnie 2 wykarmia :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 21 marzec 2013 - 13:06

Jak trzymacie krowy mamki? Potwierdzam - setka Lm nie przyjmuje nie swojego cielaka, 50% - jeszcze by przyjęła ale 100 %Lm nie - ja żeby wykorzystać to mleko to miałem ją na uwięzi i na czas pojenia cielaka wiązałem za rogi i tak choć trochę ją wykorzystałem