Zaloguj się, aby obserwować  
progressowy

Przepisy dotyczące budowy domu na działce rolnej

Polecane posty

progressowy    0

Witam.

Posiadam we wsi Pordenowo gospodarstwo 15ha. Na jednej z działek jest siedlisko,gdzie znajdują sie budynki gospodarcze oraz stary budynek mieszkalny. Obok siedliska mam działkę rolną na ktorej wczesniej był sad,a od paru lat sadze tam ziemniaki.

W planach mam wybudowanie domu na tej działce.

Czy ktoś z Was jest w stanie poprowadzić mnie krok po kroku w celu uzyskania pozwolenia na budowę?

Od czego zacząć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179

musisz mieć mniej więcej wymiary domu, i skartowaną przez geodetę działkę (tzn musi być na miejscu geodeta i nanieść stan rzeczywisty), i jak masz wymiary budynku to złożyć wniosek w gminie o warunki zabudowy jeżeli masz gospodarstwo powyżej śr wojewódzkiej i sąsiedzi nie wniosą zastrzeżeń powinieneś dostać zgodę, a następnie do starostwa o pozwolenie, ale w najważniejsze w twoim przypadku to sprawa w gminie, a i dobrze by było gdyby gleba była klasy IVb, jak jest wyżej to trzeba coś tam zakręcić, ale wszystko ci projektant powinien wytłumaczyć.

Edytowano przez pawelek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1179

musisz w gminie zapytać bo jak na jakimś zad*piu tak jak było w moim przypadku i w biednej gminie to problemu robić nie będą , musisz iśc do gminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
progressowy    0

Pójdę,pójdę tylko na początek muszę trochę zaczerpnąć wiedzy,aby nie wypaść tam jak osoba nie mająca zielonego pojęcia o budowie domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Daman
      Witam, Chciałbym sie dowiedzieć od osób które robiły kultywator, jaki jest koszt zrobienia?, mam na mysli kultywator pod c360, trzy rzędy zebów szerokich, szerokość robocza. Nie liczac robocizny. Jak macie jakies zdjecia tez chetnie zobacze. Pozdrawiam.
    • Przez AKS
      Witam zaraz przy moim domu rosną stare lipy czy wedlug prawa moge je wyciąć ponieważ drzewa sa wyzsze od dachu i moze to byc niebezpieczne podczas piorunów i burzy.
    • Gość szopen158
      Przez Gość szopen158
      Mam pytanie do znawców marki i nie tylko mianowicie chodzi mi o rewers w deutz 150 mk3 skrzynia ZF J 7222 L, chodzi o taki fakt że jak odpale ciagnik rewers chodzi fajnie pyłynnie a jak się ciągnik rozgrzeje to słychać uciążliwe pukanie przy przełączaniu kierunku jazdy, a jeszcze informacja do tego ktoś inteligentny zalał mu skrzynie Agrolem U co jest nie dopuszczale i czy może mieć to wpływ na tak złą pracę rewersu ?
    • Przez dszywala
      Witam,
      Sprawa ma się tak:
      Jestem rolnikiem, mam  działkę rolną  na której chciałem wybudować przechowalnie. W gminie jest plan zagospodarowania przestrzennego. Działka ma status R1 - tereny rolne.
      Dzisiaj byłem w starostwie dowiedzieć się o pozwolenie na budowę i dostałem informacje że żeby takowe uzyskać na budowę przechowalni musze jednocześnie wybudować dom na tej działce. Dodam że mieszkam w domu w gospodarstwie 3 działki dalej.
      Na pytanie czy jeżeli będę chciał postawić 5 budynków gospodarczych na 5 działkach to muszę stawiać 5 domów, urzędnik nie potrafił odpowiedzieć.
      Co w takiej sytuacji robić? Miał ktoś podobną sytuację?
       
      W opisie planu zagospodarowania mojej gminy działki R1 opisane są jako:
      Ustala się następujące zasady zabudowy i zagospodarowania terenów R1:
      1) przeznaczenie podstawowe pod grunty orne
      2)przeznaczenie dopuszczalne pod:
      a)zabudowę zagrodową, w tym mieszkaniową związaną z hodowlą, produkcją rolną i przetwórstwem rolno-spożywczym.
       
      Jestem w kropce bo budowa nawet małego budynku mieszkalnego to dodatkowe spore koszty... A go nie potrzebuje...
       
       
      pozdrawiam
    • Przez zacier123
      Proponuję aby wypowiadali się tu rolnicy którzy mieli te śmieszne kontrole odnośnie bioasekuracji. Co tam sprawdzali, co wymagali i jakie ewentualnie kary... Jeśli temat podobny istnieje to, proszę o link bo nic podobnego nie mogłem znaleźć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj