Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik MTZ-320

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 21:04

Ciągnik MTZ-320 a ja sie z toba nie zgodze ze belarus i pronar to co innego
jedynie wyglad kabina elektryka
do Narwi przywaza z mińska gołe ciagniki bez kabin maski elektryki przewodow hydraulicznych a w narwi dokladaja reszte sami co im w wiekszosci przypadkow nie wychodzi dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik MTZ-320 Dzisiaj, 01:53
  •  

#22 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 25 czerwiec 2013 - 21:17

Ciągnik MTZ-320 w pracy posiadamy pronara 320 AMK. większego dziadostwa nie widziałem... ma zaledwie 350mtg (jakoś dziwnie wolno nabija) a zepsuło się wszystko co możliwe... wspomaganie, przedni napęd załącza się jak sie mu zachce, lewarki od biegów pourywane, biegi trzeba szukać, uszczelki od pneumatyki te miedziane były wszystkie wymieniane bo powietrze uchodziło, w kabinie plastiki się porozchodziły, miał jakiś problem z silnikiem. co prawda miał ok 15 operatorów ale pracował tylko z małą przyczepką i pługiem do śniegu...

#23 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 25 czerwiec 2013 - 22:11

Ciągnik MTZ-320

a ja sie z toba nie zgodze ze belarus i pronar to co innego
jedynie wyglad kabina elektryka
do Narwi przywaza z mińska gołe ciagniki bez kabin maski elektryki przewodow hydraulicznych a w narwi dokladaja reszte sami co im w wiekszosci przypadkow nie wychodzi dobrze

kolego pronar ma 4 garowy silnik mitsubishi a belarus 3 cylindowy silnik "lombordini" składany na Słowacji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 25 czerwiec 2013 - 23:00

Ciągnik MTZ-320 Robiliśmy raz generalkę w takim pronarze, był totalnie rozbity przez ładowacz. Ogólnie słabiutka konstrukcja i ten kretyński przedni most. Pronar i belarus to te same traktorki.

#25 Share BARTEK_BARTEK

BARTEK_BARTEK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 22:37

Ciągnik MTZ-320 Witam, Chciałbym zakupić takiego białorusa do prac komunalnych: pług odśnieżny, zamiatarka, posypywarka piasku, łuparka do drewna. Z tego co poczytałem jest to dobra maszyna jak za tą cenę.
Z uwagi na to, że macie takie maszynki chciałbym zapytać się, na co zwracać uwagę przy zakupie lub czy zakupić inny traktor w cenie do 50 000zł???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share SYN

SYN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 00:13

Ciągnik MTZ-320

Witam. Jestem właścicielem ciagnika mtz 320a z roku 2001 ktorym zrobilem juz 4700mh i robilem przy nim tylko wtryski paliwa poniewaz zachcialo sie mi taniego paliwa po ktorym odrazu musialem zrobic wtryski. Obecnie od kilku ladnych lat jezdze na paliwie verva ON i nie mam zadnych problemow z pompa wtryskami i pozostalymi rzeczami z tym zwiazanymi.Ciagnik jest zrywny i malo pali na on verva. Nie mialem zadnego problemu z przednim napedem a wom dziala idealnie aczkolwiek jest juz na koncowce lekki luz ale to normalne po tylu motogodzinach. Pytalem mechanika czy wymienic walek wom i koncowke na nowa to powiedzial ze ta orginalna przechodzi ta nowa dwa razy. Jedyny przeciek oleju mam kolo wajchy od biegow poniewaz kiedys zablokowal mi chrzestny biegi i musialem odkrecic ta wajche i zapomnialem posmarowac delikatnie  silikonem .Biegi odblokowac dziecko by umialo proste jak drut kazdy sobie z tym poradzi . naped zalacza sie altomatycznie w chwili kiedy tylne kola zaczynaja mielic, oczywiscie jest tez blokada tylnego mostu. Malo pali mniej napewno od c330 bo taki polski sprzet tez posiadam i porownanie mam. hydraulika pracuje na oddzielnym oleju ktory znajduje sie w zbiorniku  pod prawym blotnikiem nie tak jak w c330 i c360 ze wszystko ze skrzyni do wszystkiego.W moim ciagniku jest jedno stopniowe sprzeglo ktorego terz nigdy nie robilem i dziala dalej dobrze. W mojej okolicy jest pare ciagnikow tej marki i jedynie jeden moj kolega nazeka jedynie na dwu stopniowe sprzeglo tylko on ma nowszego od mojego ,tak chodzi wszystko dobrze. Moj ciagnik pracuje ze sleza 100L , kosiarka fischer 210cm szerokosci ,siewnikiem motyl 600kg, opryskiwacz do herbicydow 400

l, z agregatem do uprawy pod buraki cukrowe, glegogryzarka akpil 160cm, rozdrabniaczem szerokosc 180cm podnosze ja bez problemu i nie zrywa mnie wogole z przodu bo ciagniki agrokid  new holland same i mc cor... oczywiscie te male z silnikiem 50km jezdzi sie na dwoch kolach z takim rozdrabniaczem. 

rozdzielacz od hydrauliki jest 3sekcyjny jeden do podnosnika ktory jest z dociskiem podnosnika do dolu drugi jest do wywrotu przyczepy a trzeci mozesz wykozystac do czego checesz np przedni tuz albo cos innego.. Jest jednym slowem wytrzymaly i napewno bedziesz zadowolony . Ostatnio ogladalem przy okazji przejazdem  mtz 320a komunalnego do sprzedania w krakowie za 43.000zl  ktory mial 350 mh aby kupowac sam bym kupil ale finanse sie skonczyly na ten rok bo sam bym go kupil ledwie dotarty nie robil w polu tylko aby odsniezal chodniki.

Drogi kolego jak jezdziles tym mtz 320a i  jeszcze 14 innych ludzi to nie dziwota ze zrobiliscie z niego zloma bo o swoje sie dba a o czyjes nie, zwlasza w robocie u prywaciaza. Sam kiedys jezdzilem w robocie stara scania z takim ryjem dlugim jak amerykanskie ciezarowki i brala 5litrow oleju na tydzien jezdzenia spokojnego i chodzila bardzo dlugo do poki nie dali tego samochodu swiezo zatrudnionemu chlopakowi ktory ja zatarl w pierwszy dzien .Bylo mi bardzo szkoda tego samochodu ale nie musialem sie tym martwic bo ja dostalem nowy a goscio siedzial na warsztacie dwa miesciace i mial placone po 6 zl na godzine tzn stawka warsztatowa roznila sie od stawki jezdnej.Jak sie dba tak sie ma.

Drogi kolego jak jezdziles tym mtz 320a i  jeszcze 14 innych ludzi to nie dziwota ze zrobiliscie z niego zloma bo o swoje sie dba a o czyjes nie, zwlasza w robocie u prywaciaza. Sam kiedys jezdzilem w robocie stara scania z takim ryjem dlugim jak amerykanskie ciezarowki i brala 5litrow oleju na tydzien jezdzenia spokojnego i chodzila bardzo dlugo do poki nie dali tego samochodu swiezo zatrudnionemu chlopakowi ktory ja zatarl w pierwszy dzien .Bylo mi bardzo szkoda tego samochodu ale nie musialem sie tym martwic bo ja dostalem nowy a goscio siedzial na warsztacie dwa miesciace i mial placone po 6 zl na godzine tzn stawka warsztatowa roznila sie od stawki jezdnej.Jak sie dba tak sie ma.

Dodaj odpowiedź