Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zepsute bele

213 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 20:57

Zepsute bele bardziej mokra trawa lepiej sie zakisi niz taka mocno podeschla. wedlug mie musi miec minimum 60% wilgotnosci... ale jesli chce sie taka mokra trawe zakiszac to lepiej uzbroic sie w prase z nozami, bo po sipmie strasznie ciezka jest taka mokra i dluga sianokiszonka...
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zepsute bele Dzisiaj, 04:46
  •  

#122 Share rafik88

rafik88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 październik 2010 - 07:49

Zepsute bele Jak czytam że ktoś owija 22-24 razy bele folią 500mm i pisze że nic sie nie dzieje i jest super, to chyba jest naprawde niepoważny:)

ja też robie 24 obroty, ale folią 750mm. A folią 500mm jakieś 36 obrotów. Nie ma co oszczędzać na foli. Daj krowie dobrą kiszonke to i ona da Ci w kanke <_<

#123 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 17 październik 2010 - 08:11

Zepsute bele Ja do początku owijam 24 razy 500mm. i jest git... <_< Są plamy pleśni czasem ale to przez powstałą niewielką dziurkę przy zwalaniu z owijarki czy tym podobne. Najważniejsza to jest jakość folii, kupuje drogą folie ale dobrą tu nie oszczędzam kasy a i tak koszt na jedną sztukę wychodzi niższy... Np. Średnio za folie płace 250-260zł wychodzi dla mnie spokojnie 26-28szt. koszt to mniej niż 10zł szt. Jak jadę na usługi to przynoszą folie po220-240zł czasem wyjdzie za tą najtańsza tylko 20-21szt. w najlepszym przypadku za droższa 23-24... i już koszt jest pow.10zł... A o jakości lepiej nie mówić jak się nie rwie, to klej słabo trzyma lub ogóle go nie ma... i potem pretensje że psuje się itp. :blink:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Uwaga na grzybicę! zobacz »

•  

#124 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 17 październik 2010 - 08:12

Zepsute bele rafik sam jesteś nie poważny. Ja folią 500 owijam 24razy i jest dobrze. Może folię masz kiepską.

#125 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 17 październik 2010 - 08:34

Zepsute bele

Ja jak owijam c 360 to przez 4 bieg i gaz w podłogę.

A ja owijam przez 5 i obroty silnika na 8tyś i po co gazować paliwo palić i ciągnik męczyć?? <_<

#126 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 17 październik 2010 - 09:08

Zepsute bele No w sumie racja z tym paliwem ale u mnie przez 5 jest za szybko, na wiosnę wymieniłem pompę. Jak owijam 5 to aż się bele przesuwają na owijarce <_< .

#127 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 17 październik 2010 - 13:32

Zepsute bele chyba jak dałbyś gazu aby nie zgasł ciągnik to by było ok... no chyba że naprawdę jest taka super to 4 i też git <_<

#128 Share GRZESIEK1684

GRZESIEK1684

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 21 luty 2011 - 22:35

Zepsute bele moje spostrzeżenia 3lata temu znajomy robił sianokiszonkę mocno podsuszona zero pleśni, rok pózniej inny zwijał mi wilgotną z braku pogody dużo pleśni (moim zdaniem słabo zbite bele) w zeszłym roku ok 50% wilgotności składowane trzy warstwowo niektóre baloty bez pleśni inne mają trochę z boku , wszystkie lata prasowane sipmą wydaje mi się że ma za słaby zgniot, jakie jest wasze zdanie?? dodam że w końcu pazdziernika zeszłego roku kupiłem krone kr125 zwinołem 6 snopów surowej trawy 3 zbite na kamień 3 troche słabiej ciekawi mnie co z tego wyjdzie jak będzie z pleśniakiem...

#129 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 21 luty 2011 - 22:39

Zepsute bele Zależy od operatora bo i sipmą można zrobić mocno zbite bele :D Balot powinien być jak najbardziej ubity. Z tego co wiem to suchsze baloty mają większą tendencje do pleśni niż mokre.

Edytowany przez farmersNHtd95d, 21 luty 2011 - 22:39.

#130 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 22 luty 2011 - 19:06

Zepsute bele ja po sipmie tez ustawiam 3 warstwy, rowniez wilgotnosc ok. 50% i zero plesni.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share GRZESIEK1684

GRZESIEK1684

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 22 luty 2011 - 21:19

Zepsute bele kurna to nie wiem jak oni mi prasowali ,ten 2lata temu co mi zwijał to były słabiutko dobite więc pleśń uzasadniona ale w zeszłym roku niby snopy ok ale pleśń się pojawia jakie uzasadnienie...?

#132 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów

Napisany 22 luty 2011 - 21:23

Zepsute bele Może koty sobie zrobiły zabawy na belach ? Dziurki prawie nie widać a pleśń się pojawia.

#133 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 22 luty 2011 - 21:37

Zepsute bele

bardziej mokra trawa lepiej sie zakisi niz taka mocno podeschla. wedlug mie musi miec minimum 60% wilgotnosci

Suchsza też dobrze się zakisi. Wiem bo w tamtym roku znajomy ,który od kilku lat nam robi baloty spóźnił się do nas, trawa za mocno podeschła i bałem się czy to się uda, on nas uspokoił ,że powinny się udać i wyszły wyśmienite, zero pleśni, ładny kolorek i zapach. Krówki wcinają ze smakiem. W poprzednich latach robiliśmy z dosyć wilgotnej masy to wychodziły takie sobie, czasem pleśń była, czasem miały dziwny zapach i krowy wybrzydzały, ale to może też zależeć od rodzaju trawy.

Baloty po sipmie farma 2.

Grzesiek.

Ja bym szukał winy po stronie trawy lub folii. Stara trawa, która jest dość twarda i długa słabo się zakisza, wiemy z doświadczenia, ale też u kumpla chciano zaoszczędzić na folii i za mocno ją naciągali, ostre końcówki trawy przebijały folię. Efekt taki ,że baloty były mocno popleśniałe.

Co do dobijania beli to powiem ,że co roku to słabiej nam bale dobijają ,a wiem to bo kiedyś z obciążnikami podczas transportu bali przód podrywało, a teraz mogę je wozić bez obciążników i to bele z wilgotnej masy. To co roku baloty wychodzą mi lepsze, oczywiście już nie popełniamy pewnych błedów co kiedyś ale jest co raz mniej pleśni także szukaj innej przyczyny ;)

Wieczny kawaler ;)

#134 Share GRZESIEK1684

GRZESIEK1684

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 22 luty 2011 - 21:42

Zepsute bele Folia cala nie podziurawiona oglądałem dokładnie , trudno takie już są nic już na to nie poradzę

#135 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 22 luty 2011 - 22:02

Zepsute bele To masz identyczną sytuację jak my 3 lata temu jak po raz pierwszy zrobiliśmy baloty sianokiszonki. Bele zbite na konkretnie bo znajomy był jeszcze świeżakiem i dopiero pierwszy raz robił baloty nowym sprzętem na usługach. Folią dokładnie owinięte i trawa z beli nie dziurawiła folii, wilgotność trawy ok 50% i było sporo pleśni powierzchownej choć i trafiały się zepsute w środku. Jedyne błędy jakie można było wskazać to chwila kiedy bela z owijarki spadała na podłoże i mogły wtedy się podziurawić lub słaba jakość skoszonej trawy. W naszym przypadku była za stara, bo była zasiana ładnych parę lat temu i za późno była skoszona, niby powinno kosić się po wykłoszeniu a my zwlekaliśmy chcąc więcej bali z ha.

Edytowany przez samczyk1991, 22 luty 2011 - 22:04.

Wieczny kawaler ;)

#136 Share GRZESIEK1684

GRZESIEK1684

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 23 luty 2011 - 10:53

Zepsute bele jak to się mówi uczymy się na błędach , zobaczę jak będzie w tym roku pewnie lepiej :D

#137 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 marzec 2011 - 15:44

Zepsute bele Co do stopnia zbicia beli to z mojej obserwacji wynika ze to ne jest takie wazne bo niekiedy jak konczę belować i zabraknie trawy zeby dobić dobrze balot i wychodzi taki papuć ze ledwo trzyma się na owijarce to po paru tygodniach czy miesiącach kiedy się otworzy jego jakość nieodbiega od bel dobrze zbitych. moim zdaniem najgorszy moment dla owiniętej beli jest jej zwalanie z owijarki i stawianie dlatego w tym roku będę inwestował w stawiacz bel

#138 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 13 marzec 2011 - 16:21

Zepsute bele Chodzi ci o to że belka spada na ziemię gdzie może się przedziurawić? Ja zawszę albo coś rozściełam jeśli nie owijam na trawie

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#139 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 19:24

Zepsute bele Panowie jak pozbyć się myszy z placu gdzie mam bele :( Nie chce rozkładać trutki bo może jakiś kot wziąć. Słyszałem, żeby przed postawieniem nowych balotów rozsypać na piasku wapno ? Co o tym sądzicie ? Ktoś tak robił ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 19 marzec 2011 - 21:20

Zepsute bele Więcej kotów ale pojawi się problem z podrapanymi sianokiszonkami. U mnie myszy nie ma tylko dziurawe belki od kotów <_<

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.