Zaloguj się, aby obserwować  
jankowski17

Sprowadzony Ciagnik

Polecane posty

jankowski17    2

czesc. jak wiecie mam zamiear kupic ciagnik i uzbieralismy z ojcem juz troche kasy i sie rozglodamy a kokretnie mam do was pytanie jaki jest koszt samego przerejstrowania ciagnika np sprowadzam ciagnik z niemiec i chce go zarejstrowac u nas (w Polsce) czy cena zalerzy od mocy czy roku ciagnika no i ile to mniejwiecej wyniesie. z gory dziekuje i POZDRAWIAM


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Musi to być pojazd już tam wyrejestrowany, i musisz miec tablice i dowod rejestracyjny tego pojazdu. Później to już prosta sprawa. Opłacasz zaświadczenie VAT 25, robisz badania techniczne i karte informacyjna pojazdu i z tym do rejestracji. W 500 PLN powinieneś się zmieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

w 500 zl powinienem sie zmiescic ?? to nawet sie oplaca nie jest tak duzo. dzieki za odp. pozdrawiam


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zirol    0

Witam

Czy ktos wie ile jest tego watu na używane maszyny,i jaką cenę się płaci-netto czy brutto-kupując od niemca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

w niemczech jest 19 % vatu chodz zdazaja sie przypadki ze jest mniej bodajze 7% to zalezy chyba od rodzaju działalności sprzedającego. Jeżeli masz NIP EUropejski to płacisz kwote netto czyli bez podatku natomiast jeśli tego NIP-u nie posiadasz to dotyczy cię kwota brutto. Jeśli chodzi o rejestracje ( kupowałem 10 letniego MF-a 8110) to potrzebny był BRUF i umowa kupna sprzedaży nie potrzebny jest natomiast dowód rejestracyjny i tablice. No chyba że od stycznia coś sie w przepisach zmieniło. Jeśli chodzi o koszt rejestracji to coś około 500zł ponieważ nie płaci się wzbogacenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ojciec w zeszłym tygodniu pytał się w skarbowym i teraz trzeba płacić 2% od wzbogacenia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

ja dzis zarejestrowałrem swókj ciagnik całkowity koszt z przegladami tłumaczeniami itp. wyszedł ponad 600zł a jaki ciagnik masz zamiar kupic jesli to nie tajemnica ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

apropo jak po wejsciu przepisów z ero II jesli ciągnik bedzie pierwszy raz rej w polsce a rocznk np 90 to norm nie spełni


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

cze. zamierzam kupic jakis ciagniczek glownie krece sie za zetorem 7745 i jest kilka takich wlasnie tylko ze swierzo sprowadzone i dlatego sie pytam jaki ebyly by mniej wiecej koszty oplat rejstracji i tak dalej jakbym zakupil sprowadzony ciagnik


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

cze. zamierzam kupic jakis ciagniczek glownie krece sie za zetorem 7745 i jest kilka takich wlasnie tylko ze swierzo sprowadzone i dlatego sie pytam jaki ebyly by mniej wiecej koszty oplat rejstracji i tak dalej jakbym zakupil sprowadzony ciagnik


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

dzieki mimcio juz wiem wiecej :P


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Kupiłem ciągnik zagranicą, i chce go zarejestrować w Polsce , ale maszyna stoi jeszcze w Niemczech bo niema czasu po nią pojechać więc przyjdzie rejestrować w 2008r. Poszedłem do wydziału komunikacji zapytać się co mi jest potrzebne żeby go zameldować i czy ta maszyna musi spełniać normy euro II, to babka mi na to że jest potrzebny brif, umowa kupna sprzedaży, przegląd i tłumaczenia, co do norm to liczą się one wtedy gdy pojazd nie był nigdy wcześniej zarejestrowany, tak jak np: większość ciągników z Holandii. Rejestracja ciągników to nie to samo co samochodów że będą potrzebne dwa stare dowody rejestracyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

a jaka maszynke zes kolego zakupil jak to nie tajemnica ?


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Kupiłem mały ciągnik Same Minitaurus 60, przebieg 3300mth, 1981r. napęd 4x4, wspomaganie kierownicy + tur, jedyny minus tego ciągnika to brak kabiny. Ma umie zastąpić C-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

a to wiem jak to wyglada tak z wygladu to nie glupi ciagnik ciekawe jak sie tylko bedzie sprawowal


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

a slyszalem ze z niektorych krajow jak sprowadzi sie ciagnik to niemozna go unas zarejstrowac i ze to niby jest tak jak ciagnik jest ze skandynawi. prawda to wecie cos o tym? sa jakies jeszcze kraje co tak jest ??


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

odgrzeję temat mam takie pytanie sporiowadziłem traktor z niemiec w 91 roku i chce go teraz zarejestrować mam brif umowe kupna sprzedaży i papiery celne ze zostały wykonane wszystkie opłaty jak przechodził przez granice

 

czy to wszystko wystarczy zeby go zartejestrować? czy trzeba coś jeszcze dowodu rejestracyjnego niemieckiego i tablic rejestracyjnych nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

do rejestracji potrzebne będzie:

dowód odprawy celnej, umowa kupna-sprzedaży (lub faktura),brif (dowód rej niemiecki), aktualne badania techniczne, tłumaczenie przysiegłe dokumentów z języka niemieckiego - powinno wystarczyć

 

co do tablic możesz napisać oświadczenie że przewożony był na lawecie i nie posiada tablicy rejestracyjnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

pojawił się problem ponieważ nie moge zarejestrować ciągnica ponieważ nie ma dowodu rejestracyjnego niemckiego mam umowe kupna sprzedaży brif tłumaczenia papiery z odprawy celnej i przegląd ale nie mam dowodu rejestracyjnego niemieckiego i nie chcą zarejestrować można coś na to poradzić zeby jakoś zarejestrować ten ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

jak nie masz tablic to żeby móc zrobić przegląd musisz najpierw zrobić tablice tymczasowe . Myk z lawetą już nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

z tymi tablicami to wiem ale zeby je dostać muszą papiery przejsć brif i dowód rejestracyjny to co innego dowód to bescheinigung a brief to karta pojazdu tylko nie wiem czy tylko w moim wydziale robią problemy to naprawde potrzebny jest dowód rejestracjny

 

brief to taka kartka taka kwadratowa a dowód to taki mały zielony prostokącik

Edytowano przez audi80b4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj