Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprowadzony Ciagnik

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ciężarówki, ciągniki, maszyny budowlane i rolnicze, komputery, gry, TVN Turbo, transport drogowy, program Na osi, pioruny, błyskawice, burze itp

Napisany 08 grudzień 2007 - 20:25

Sprowadzony Ciagnik czesc. jak wiecie mam zamiear kupic ciagnik i uzbieralismy z ojcem juz troche kasy i sie rozglodamy a kokretnie mam do was pytanie jaki jest koszt samego przerejstrowania ciagnika np sprowadzam ciagnik z niemiec i chce go zarejstrowac u nas (w Polsce) czy cena zalerzy od mocy czy roku ciagnika no i ile to mniejwiecej wyniesie. z gory dziekuje i POZDRAWIAM
16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprowadzony Ciagnik Dzisiaj, 16:20
  •  

#2 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 10:17

Sprowadzony Ciagnik Musi to być pojazd już tam wyrejestrowany, i musisz miec tablice i dowod rejestracyjny tego pojazdu. Później to już prosta sprawa. Opłacasz zaświadczenie VAT 25, robisz badania techniczne i karte informacyjna pojazdu i z tym do rejestracji. W 500 PLN powinieneś się zmieścić.

#3 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ciężarówki, ciągniki, maszyny budowlane i rolnicze, komputery, gry, TVN Turbo, transport drogowy, program Na osi, pioruny, błyskawice, burze itp

Napisany 10 grudzień 2007 - 15:46

Sprowadzony Ciagnik w 500 zl powinienem sie zmiescic ?? to nawet sie oplaca nie jest tak duzo. dzieki za odp. pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share zirol

zirol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 22:46

Sprowadzony Ciagnik Witam
Czy ktos wie ile jest tego watu na używane maszyny,i jaką cenę się płaci-netto czy brutto-kupując od niemca.

#5 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Projektant konstrukcji budowlanych. Projekty, optymalizacja

Napisany 19 grudzień 2007 - 08:07

Sprowadzony Ciagnik w niemczech jest 19 % vatu chodz zdazaja sie przypadki ze jest mniej bodajze 7% to zalezy chyba od rodzaju działalności sprzedającego. Jeżeli masz NIP EUropejski to płacisz kwote netto czyli bez podatku natomiast jeśli tego NIP-u nie posiadasz to dotyczy cię kwota brutto. Jeśli chodzi o rejestracje ( kupowałem 10 letniego MF-a 8110) to potrzebny był BRUF i umowa kupna sprzedaży nie potrzebny jest natomiast dowód rejestracyjny i tablice. No chyba że od stycznia coś sie w przepisach zmieniło. Jeśli chodzi o koszt rejestracji to coś około 500zł ponieważ nie płaci się wzbogacenia.

#6 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 16:21

Sprowadzony Ciagnik Ojciec w zeszłym tygodniu pytał się w skarbowym i teraz trzeba płacić 2% od wzbogacenia :/

#7 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 17:07

Sprowadzony Ciagnik ja dzis zarejestrowałrem swókj ciagnik całkowity koszt z przegladami tłumaczeniami itp. wyszedł ponad 600zł a jaki ciagnik masz zamiar kupic jesli to nie tajemnica ;)

#8 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 17:10

Sprowadzony Ciagnik apropo jak po wejsciu przepisów z ero II jesli ciągnik bedzie pierwszy raz rej w polsce a rocznk np 90 to norm nie spełni
kujawy to jes to!!!!!

#9 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 11:20

Sprowadzony Ciagnik cze. zamierzam kupic jakis ciagniczek glownie krece sie za zetorem 7745 i jest kilka takich wlasnie tylko ze swierzo sprowadzone i dlatego sie pytam jaki ebyly by mniej wiecej koszty oplat rejstracji i tak dalej jakbym zakupil sprowadzony ciagnik

#10 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 11:22

Sprowadzony Ciagnik cze. zamierzam kupic jakis ciagniczek glownie krece sie za zetorem 7745 i jest kilka takich wlasnie tylko ze swierzo sprowadzone i dlatego sie pytam jaki ebyly by mniej wiecej koszty oplat rejstracji i tak dalej jakbym zakupil sprowadzony ciagnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mimcio

mimcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 14:15

Sprowadzony Ciagnik Zmiany w przepisach dotyczących rejestracji pojazdów sprowadzanych z UE

http://www.bochnia.s...15_11_auta.html

#12 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 19:56

Sprowadzony Ciagnik dzieki mimcio juz wiem wiecej :P

#13 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 21:45

Sprowadzony Ciagnik Kupiłem ciągnik zagranicą, i chce go zarejestrować w Polsce , ale maszyna stoi jeszcze w Niemczech bo niema czasu po nią pojechać więc przyjdzie rejestrować w 2008r. Poszedłem do wydziału komunikacji zapytać się co mi jest potrzebne żeby go zameldować i czy ta maszyna musi spełniać normy euro II, to babka mi na to że jest potrzebny brif, umowa kupna sprzedaży, przegląd i tłumaczenia, co do norm to liczą się one wtedy gdy pojazd nie był nigdy wcześniej zarejestrowany, tak jak np: większość ciągników z Holandii. Rejestracja ciągników to nie to samo co samochodów że będą potrzebne dwa stare dowody rejestracyjne.

#14 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 10:07

Sprowadzony Ciagnik a jaka maszynke zes kolego zakupil jak to nie tajemnica ?

#15 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 11:15

Sprowadzony Ciagnik Kupiłem mały ciągnik Same Minitaurus 60, przebieg 3300mth, 1981r. napęd 4x4, wspomaganie kierownicy + tur, jedyny minus tego ciągnika to brak kabiny. Ma umie zastąpić C-360.

#16 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 14:20

Sprowadzony Ciagnik a to wiem jak to wyglada tak z wygladu to nie glupi ciagnik ciekawe jak sie tylko bedzie sprawowal

#17 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 20:51

Sprowadzony Ciagnik a slyszalem ze z niektorych krajow jak sprowadzi sie ciagnik to niemozna go unas zarejstrowac i ze to niby jest tak jak ciagnik jest ze skandynawi. prawda to wecie cos o tym? sa jakies jeszcze kraje co tak jest ??

#18 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 20 luty 2013 - 20:18

Sprowadzony Ciagnik odgrzeję temat mam takie pytanie sporiowadziłem traktor z niemiec w 91 roku i chce go teraz zarejestrować mam brif umowe kupna sprzedaży i papiery celne ze zostały wykonane wszystkie opłaty jak przechodził przez granice

czy to wszystko wystarczy zeby go zartejestrować? czy trzeba coś jeszcze dowodu rejestracyjnego niemieckiego i tablic rejestracyjnych nie mam

#19 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 20 luty 2013 - 21:03

Sprowadzony Ciagnik do rejestracji potrzebne będzie:
dowód odprawy celnej, umowa kupna-sprzedaży (lub faktura),brif (dowód rej niemiecki), aktualne badania techniczne, tłumaczenie przysiegłe dokumentów z języka niemieckiego - powinno wystarczyć

co do tablic możesz napisać oświadczenie że przewożony był na lawecie i nie posiada tablicy rejestracyjnej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 12:39

Sprowadzony Ciagnik pojawił się problem ponieważ nie moge zarejestrować ciągnica ponieważ nie ma dowodu rejestracyjnego niemckiego mam umowe kupna sprzedaży brif tłumaczenia papiery z odprawy celnej i przegląd ale nie mam dowodu rejestracyjnego niemieckiego i nie chcą zarejestrować można coś na to poradzić zeby jakoś zarejestrować ten ciągnik