Zaloguj się, aby obserwować  
krone125

Ocieplenie wiaty bezstropowej

Polecane posty

krone125    10

Witam więc tak jak nazwa tematu brzmi,mam wiate taką 6 dłi 10 szerokości i jest ona dostawiona do obory a składuje w niej słomę i sianokiszonkę na cały tydzien przywoze bo w oborze niema gdzie ustawiać i chciałbym się zapytać czym ją ocieplić tanim kosztem bo teraz to tylko się skrapla spod krokwi i na betonie zamarza.Czekam na podpowiedzi i komentarze.I TAK POZA TEMATEM DOBRZE ŻE KAR ZA KWOTOWANIE NIE BĘDZIE UFF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uss1002    6

kolego a co masz na dachu blachę czy coś innego jeśli blachę to musisz tylko folię pod nią dać i problem zniknie miałem kiedyś podobny problem w garażu i po odkręceniu blachy i dania foli problem znikną bo pomiędzy blachą a filią robi się przestrzeń i woda już się nie skrapla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uss1002    6

wystarczyłoby kolego tak jak mówisz powinno być dobrze do tych krokwi tylko nie wiem czy na 100% bo nie wiem czy nie będzie za duża przestrzeń ale powinno już to coś pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Ja miałem podobny problem ale bardziej od skraplania przeszkadzały mi wróble które siadały na krokwiach i rąbały na wszystko, ale folie dałem pod łaty a nie pod krokwie i na razie jest ok

Ps ma ktoś sprawdzony sposób na wróble bo jeszcze ze stodoły muszę się ich pozbyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krone125    10

U To kolega wyżej ma problem trzeba z wiatrówki straszyć nic innego do głowy mi nie przychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja miałem podobny problem ale bardziej od skraplania przeszkadzały mi wróble które siadały na krokwiach i rąbały na wszystko, ale folie dałem pod łaty a nie pod krokwie i na razie jest ok

Ps ma ktoś sprawdzony sposób na wróble bo jeszcze ze stodoły muszę się ich pozbyć

Tu jest pare pomysłów na wróble http://www.agrofoto.pl/forum/topic/57176-jak-pozbyc-sie-wrobli-z-gospodarstwa/page__view__findpost__p__1048251__hl__%2Bwr%C3%B3ble


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Aha a jakbym tą folię popodbijał do desek też byłoby dobrze?między krokwiami a blachą mam pokryte trapezówka

 

http://allegro.pl/fo...2959660691.html Coś takiego wystarczyłoby

Kolego jeśli dobrze rozumiem to chcesz podbijać od dołu i to jest poważny błąd ponieważ folia lub membrana musi mieć dylatacje (przerwe powietrzną ),dotykając desek czy łat będzie zatrzymywala wode i będzie drewno gniło a w przypadku membrany w miejscach gdzie się będzie stykać z drewnem po jakimś czasie zacznie przeciekać.Moja rada jak chcesz zrobić to raz a dobrze to niestety powinieneś zdjąć dach przybić folie do krokwi poziomo następnie kontrłata (dystans) wzdłuż krokwi i dopiero wtedy łaty i blacha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Tak jak Tomek mówi zrób bo za parę lat to będziesz musiał całą konstrukcje zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek578    0

Witam jak uważacie do ocieplenia budynku z płyty lepsza bedzie pianka czy styropian, bo róznica w płytach z rdzeniem pianka vs styropian wacha sie ok 25tyś na korzyść styropianu na budynku 350m2. Dlaczego taka różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

stawiam dobudówkę do obory 11x10m bezstropową i zastanawiam się jak ocieplić dach. Myślałem zrobić tak krokwie podbić deską na to wełna mineralna potem folia paroprzepuszczalna potem łaty i na koniec eurofala. Czy tak będzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego pisałem wyżej jak zrobić poprawnie Twój pomysł nie jest dobry musisz zaizolować podbitkę oraz wełne przed wilgocią (parą) w przeciwnym razie straci swoje właściwości izolacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

A ocieplał ktoś natryskiem pianki poliuretanowej? Jeśli tak to niech do mnie napisze na prv :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Pomysł dobry tylko chyba drogi,jeśli miałbym docieplać i przy okazji zmieniać pokrycie dachu to zainwestowałbym w płytę obornicką .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez juka
      Witam, postawiłem nie dawno komin z rury 115mm do garażu. I tu jest problem trzeba ocieplić komin dawać pomysły!!!
    • Przez Camel7771
      Witam. Chciałbym dobudować wiatę do garażu o wymiarach 7m x 9 m. i mam pytanie co z planem? Jak to załatwić jak najtańszym kosztem? Trzeba cały plan na taki budynek robić czy są jakieś obejścia że wyjdzie to taniej? bo to w sumie tylko dwie ściany i dach. Proszę o poradę jeśli jest ktoś w temacie. Pozdrawiam.
    • Przez Buszido007
      Witam.
      Czy na budowę wiaty "przyklejonej do budynku", która nie jest powiązana ściśle z podłożem (nie jest przy betonowana do podłoża) trzeba zezwolenie?
    • Przez dawidursus323
      Hey. Jak ocieplić kurnik zrobiony z tzw. blaszaka 5x3? Będzie on na wylewce postawiony i u dołu jak będą szpary to go cementem zalepię.Jak go ocieplić? Jeśli styropianem lub wełna mineralną to jak go/ją przykręcic/przylepić do blachy od zewnątrz.
      Czy zdałoby egzamin ten styropian/wełnę przykręcić? do blachy i potem siatką i klejem pozalepiać aby jakoś to wyglądało?
    • Przez xyz2341
      Czy ktoś z Państwa słyszał o ociepleniu drzwi do obory watą szklaną? Czy ten materiał nadaje sie do pomieszczenia gdzie bedą zwierzęta?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj