Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ocieplenie wiaty bezstropowej

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krone125

krone125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 10:00

Ocieplenie wiaty bezstropowej Witam więc tak jak nazwa tematu brzmi,mam wiate taką 6 dłi 10 szerokości i jest ona dostawiona do obory a składuje w niej słomę i sianokiszonkę na cały tydzien przywoze bo w oborze niema gdzie ustawiać i chciałbym się zapytać czym ją ocieplić tanim kosztem bo teraz to tylko się skrapla spod krokwi i na betonie zamarza.Czekam na podpowiedzi i komentarze.I TAK POZA TEMATEM DOBRZE ŻE KAR ZA KWOTOWANIE NIE BĘDZIE UFF.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ocieplenie wiaty bezstropowej Dzisiaj, 01:15
  •  

#2 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 20 styczeń 2013 - 11:15

Ocieplenie wiaty bezstropowej Żeby nie kapało na posadzke to trzeba folie paro przepuszczalną pod blache czy co tam masz dać

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#3 Share uss1002

uss1002

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja.Maszyny rolnicze,Technika rolnictwa,Obróbka drewna

Napisany 20 styczeń 2013 - 11:16

Ocieplenie wiaty bezstropowej kolego a co masz na dachu blachę czy coś innego jeśli blachę to musisz tylko folię pod nią dać i problem zniknie miałem kiedyś podobny problem w garażu i po odkręceniu blachy i dania foli problem znikną bo pomiędzy blachą a filią robi się przestrzeń i woda już się nie skrapla.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 11:25

Ocieplenie wiaty bezstropowej Skrapla się tylko że spływa po tej folii do okapu ;)

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#5 Share krone125

krone125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 11:43

Ocieplenie wiaty bezstropowej Aha a jakbym tą folię popodbijał do desek też byłoby dobrze?między krokwiami a blachą mam pokryte trapezówka

http://allegro.pl/fo...2959660691.html Coś takiego wystarczyłoby

Edytowany przez krone125, 20 styczeń 2013 - 11:42.

#6 Share uss1002

uss1002

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja.Maszyny rolnicze,Technika rolnictwa,Obróbka drewna

Napisany 20 styczeń 2013 - 11:48

Ocieplenie wiaty bezstropowej wystarczyłoby kolego tak jak mówisz powinno być dobrze do tych krokwi tylko nie wiem czy na 100% bo nie wiem czy nie będzie za duża przestrzeń ale powinno już to coś pomóc.

#7 Share karolci13

karolci13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 13:27

Ocieplenie wiaty bezstropowej Ja miałem podobny problem ale bardziej od skraplania przeszkadzały mi wróble które siadały na krokwiach i rąbały na wszystko, ale folie dałem pod łaty a nie pod krokwie i na razie jest ok
Ps ma ktoś sprawdzony sposób na wróble bo jeszcze ze stodoły muszę się ich pozbyć

#8 Share krone125

krone125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 20:20

Ocieplenie wiaty bezstropowej U To kolega wyżej ma problem trzeba z wiatrówki straszyć nic innego do głowy mi nie przychodzi

#9 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3440 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 20:56

Ja miałem podobny problem ale bardziej od skraplania przeszkadzały mi wróble które siadały na krokwiach i rąbały na wszystko, ale folie dałem pod łaty a nie pod krokwie i na razie jest ok
Ps ma ktoś sprawdzony sposób na wróble bo jeszcze ze stodoły muszę się ich pozbyć

Tu jest pare pomysłów na wróble http://www.agrofoto....51__hl__+wróble

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 18:22

Ocieplenie wiaty bezstropowej Jeżeli ocieplić to styropian na ściany a jeśli zlikwidować skraplanie się pary to folia pod dach którą podałeś w linku.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#11 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 18:44

Aha a jakbym tą folię popodbijał do desek też byłoby dobrze?między krokwiami a blachą mam pokryte trapezówka

http://allegro.pl/fo...2959660691.html Coś takiego wystarczyłoby

Kolego jeśli dobrze rozumiem to chcesz podbijać od dołu i to jest poważny błąd ponieważ folia lub membrana musi mieć dylatacje (przerwe powietrzną ),dotykając desek czy łat będzie zatrzymywala wode i będzie drewno gniło a w przypadku membrany w miejscach gdzie się będzie stykać z drewnem po jakimś czasie zacznie przeciekać.Moja rada jak chcesz zrobić to raz a dobrze to niestety powinieneś zdjąć dach przybić folie do krokwi poziomo następnie kontrłata (dystans) wzdłuż krokwi i dopiero wtedy łaty i blacha .

#12 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 18:48

Ocieplenie wiaty bezstropowej Tomek, masz rację, inaczej to próżna robota. Oczywiście bez zdjęcia dachu się nie obejdzie jeżeli to ma być zrobione dobrze.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#13 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 29 styczeń 2013 - 23:47

Ocieplenie wiaty bezstropowej Tak jak Tomek mówi zrób bo za parę lat to będziesz musiał całą konstrukcje zmieniać.

#14 Share Darek578

Darek578

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 16:09

Ocieplenie wiaty bezstropowej Witam jak uważacie do ocieplenia budynku z płyty lepsza bedzie pianka czy styropian, bo róznica w płytach z rdzeniem pianka vs styropian wacha sie ok 25tyś na korzyść styropianu na budynku 350m2. Dlaczego taka różnica?

#15 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 19:50

Ocieplenie wiaty bezstropowej stawiam dobudówkę do obory 11x10m bezstropową i zastanawiam się jak ocieplić dach. Myślałem zrobić tak krokwie podbić deską na to wełna mineralna potem folia paroprzepuszczalna potem łaty i na koniec eurofala. Czy tak będzie dobrze?

#16 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 19:56

Ocieplenie wiaty bezstropowej Kolego pisałem wyżej jak zrobić poprawnie Twój pomysł nie jest dobry musisz zaizolować podbitkę oraz wełne przed wilgocią (parą) w przeciwnym razie straci swoje właściwości izolacyjne.

#17 Share aron

aron

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 11:43

Ocieplenie wiaty bezstropowej A ocieplał ktoś natryskiem pianki poliuretanowej? Jeśli tak to niech do mnie napisze na prv :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 13:55

Ocieplenie wiaty bezstropowej Pomysł dobry tylko chyba drogi,jeśli miałbym docieplać i przy okazji zmieniać pokrycie dachu to zainwestowałbym w płytę obornicką .