Przemek077

Zetor 10145 problem z załączeniem przedniego napędu

Polecane posty

Przemek077    0

Siemka. Mam problem z Zetorem 10145 z 88r. sprowadzonego ze Skandynawii. A mianowicie przedni napęd ma załączany przyciskiem no i nie chce się włączyc. Co może byc przyczyną tego? Złe podłączenie czy jakas grubsza awaria ( mikropompka)? Weźcie cos podpowiedzcie bo jestem zielnony co do zetora, bo został kupiony na świeta :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Najprostsza czynność - czy szukałeś od tego jakiegoś bezpiecznika? Czy WOM i żółw/zając działa prawidłowo? Jeżeli mikropompka jest uszkodzona to te elementy też nie działają bądź działają nieprawidłowo. No i ewentualnie możesz mieć uszkodzony elektromagnes albo pourywane kable dochodzące do elektromagnesu. To ostatnie miałem u siebie w 8145.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek077    0

Żółw i zając działają, wałek WOM też działa:) Kable sie wydają na dobre jeszcze dokładniej musze sprawdzic, a może i ten elektromagnes. Muszę po sprawdzac to:) ale dzieki za małą pomoc:)

 

A i jedno może jeszcze ktoś ma elektroniczną wersje katalogu częsci do tego zetora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Mam od Ursusa,ale to prawie to samo


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Witam mam problem z zetorem 10045 mianowicie nie działa przedni napęd na zającu, na żółwiu działa ale nie zawsze . i jeszcze jak się rozgrzeje to jak orkę robię np. to jak mam na zającu to samo się przełącza na żółwia i tak szarpie (to występuje jak ujemne gazu) jak dodam wszystko wraca do normy, wałek wom działa, także ja już nie wiem co o tym sadzić czy mikro pompka czy może ten zawór pod pokrywą , wiem tez ze jest jakieś sprzęgło przy tej przystawce od przedniego może tam coś siedzi jeżeli ktoś wie od czego to zacząć to niech pisze.

Edytowano przez pimper21

Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomson402    29

Kolego pimper21 dolej sobie oleju bo jak masz mało oleju to na małych obrotach , masz małe ciśnienie oleju i temu tak cię dzieje . A tam potrzebne jest określone ciśnienie oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

olej jest na pewno filtry też wymyte


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_lolo_    0

Czy może mi ktos odpowiedzieć na mój post w temacie ''Zetor 10145''. ostatni post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek077    0

Panowie mam jeszcze jedno pytanko a mianowicie:

Mała ilośc oleju w skrzyni może byc przyczyną nie działającego napędu? Ile wchodzi do skrzyni oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

no to raczej jasne że jak mało oleju to może nie działać :) dolej do stanu i bd ok , co do mojego zetorka to rozebrałem sprzęgło przedniego napędu i tam racze wszystko jest ok


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Tylko że ten jest na linkę załączany a ty maż na elektromagnes !!

A co do mojego zetora w sprzęgle przedniego napędu siedziała ta tulejka :)http://www.sklep-gre...ucts_id/22064�� mianowicie wytarły się w niej 2 rowki zrobiliśmy to na "klej" ponieważ nie idzie dostać oryginału tylko tandetne podróbki które włożysz ręką bez problemu a tą starą to czea było się trochę namęczyć aby włożyć byliśmy w kilku sklepach po a tulejkę i wszystkie wracały z powrotem do sklepu. To tak dla wyjaśnienia tematu, a co do napędu działa na razie :)

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek077    0

No na linke specyjalnie przerabiałem:)

Przerobione i działa bez problemowo, wina tego rozdzielacza była:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15

mam problem w zetorze 7341 przedni napęd nie chce się wyłączyć jak moze być przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257
Napisano (edytowany)

Chłopaki, mam taki mały feler w 10045, ze zeby załaczył sie przedni naped musze wyłaczyc i znow właczyc pompe hydrauliczna. Kto wie co moze byc przyczyną?

Edit. Oleju stan i filtry czyste jak cos.

Edytowano przez kojot629

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj