Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie o polskich handlarzach używanych maszyn rolniczych

59 odpowiedzi na ten temat

#41 Share MarkoU

MarkoU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 wrzesień 2016 - 15:28

Niestety ja przestrzegam przed jednym gościem firma Jan - rol Pakość Inowrocławski  sprzedaje maszyny nie swoje gdy dochodzi do sprzedaży on jest czysty bo umowa na kogo innego i szukaj wiatru w polu kawał cwaniaka , unikajcie jak możecie ma wiele aukcji oszukuje jak może kupiłem traktorek od niego i niech sobie go wsadzi w .......nie będę się wyrażał robię remont traktora  bo mi maszyna potrzebna ale życzę mu by znalazł się ktoś kto się po nim przejedzie. z czystym sumieniem powiem że ruiny sprzedaje i głupiego udaje mam przykład u mechanika przydał by mi się ktoś kto może pomóc mi założyć sprawę w sądzie. to bym udupił nawet tego gościa co jest na umowie by panowie sobie poczuli trochę bólu zwykłego człowieka który uczciwie zarabia.

Jak ktoś może pomóc oczywiście odpłatnie nawet to jestem gotowy...maszyny nie chce oddać bo już ją remontuje, obiecał zwrot kosztów naprawy nawet mechanikowi a teraz się wypioł  itd..  .http://jan-rol.otomoto.pl/ jeszcze raz powtórze unikajcie bo tylko kłopoty a sprzęt ruina

Co kupiłeś? Co się zepsuło?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie o polskich handlarzach używanych maszyn rolniczych Dzisiaj, 12:34
  •  

#42 Share Carpinus

Carpinus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 27 wrzesień 2016 - 20:22

Opinie o polskich handlarzach używanych maszyn rolniczych Ciagnik
zepsuło się hmm...
zaczęło się od cylindra hamulca a potem rozrusznik,silnik remont kompletny,zwolnicy lewa,miał tuz w nim oba silowniki bo zamiast zimeringow wsadzono oring. Nawet 20 godzin nie jeździł dalej nie pisze bo jest jeszcze sporo a już kolejne się szykują naprawy a traktor może 100 jezdził bez obciążeń szkoda gadać

#43 Share ciemniak

ciemniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 październik 2016 - 10:40

Zna ktoś handlarza z Przecławia koło Brzezin?
Wystawia czasem niepomalowane ciągniki,niby prosto z zachodu.Ceny są dość atrakcyjne.Być może lepiej kupić za rozsądne pieniądze niepomalowanego grata niż za duże wypicowanego grata...

#44 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 05 październik 2016 - 14:41

Kuzyn w zeszłym tygodniu dzwonił o ten ciągnik http://otomoto.pl/of...r-ID6yvDGN.html  usłyszał , perełka jedyny taki na allegro miał jechać oglądać ale mu pokazałem forum i zwątpił dzięki że napisałeś wyżej o krętactwie tego gościa..

#45 Share Carpinus

Carpinus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 05 październik 2016 - 16:21

Opinie o polskich handlarzach używanych maszyn rolniczych Mój też był perełka a to ściema bo jak już zapłacisz to koleś ręce umywa i sam się bujaj z tym co kupiłeś. On sprzedaje tylko maszyny a nic o nich nie wie maszynę sprzedaje na tzw słupa i potem szukaj wiatru w polu a on jest czysty i tyle jak znasz się to można kupić ale radzę byś maszynę z 3,4 godziny przetyrał w moim po tym czasie odma kąpać zaczęła i potem już reszta wad wyszła traktory z zewnątrz ładnie wyglądają ale wewnątrz zbuki i tyle odradzam kolesia i już wiadomo 20 czy 10cio letni traktor nie igła ale by chociaż niesciemniał.

#46 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 24 październik 2016 - 18:15

W Dom-Rolu kupiłem prasę miala nakulane 31 tys belek teraz ma 38 tys i przez ten czas ani jednego łozyska nie wymieniłem, łańcucha ani nic, sprzęt tylko smaruje i chodzi idealnie wiec polecam firmę. W Międzylesiu u p.Kościeleckiego kupiłem ciągnik i również mogę polecić gorąco. Ogolnie jak kupuje jakis spzęt to tylko do Damasławka jadę bo wiem, że znajdę tam co szukam i nie moge powiedzieć ani złego słowa o wszystkich tamtejszych handlarzach :)

Case <3

#47 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 11 grudzień 2016 - 15:47

Ten Jan Rol to funkcjonuje głównie dzięki myjce wysokociśnieniowej.
Wiadomo, często kupuje tanio bo zaniedbane maszyny.
Kilka miesięcy temu interesował mnie lamborghini 1060 które wystawił za jakieś chyba 54 tys.
Cena przyciągała, już chciałem jechać oglądać ale wpadłem na forum i nie pojechałem. Zadbany taki ciągnik rocznik od 1998-2004 kosztuje przynajmniej 70tys. 
Później przeglądam jego ogłoszenia to wstawił też ursusa nowszej wersji ale nieumytego i był tak uj***ny i upierdolony że kopara opada. Ciągnik wyglądał na zajechanego na amen, kilka dni później wstawił ogłoszenie ponownie, wyglądał ładnie umyty ale z trwałymi śladami użytkowania i tak go sprzedał.

Co do Damasławka to widać ma zadbane maszyny i ceny są dość wysokie ale raczej warte tej ceny. Jednak kolega mi powiedział że kradzione... i już mi się czerwona lampka zapala... Podobno komuś się trafiło kupić ciagnik i nie zarejestrował go bo w komunikacji powiedzieli że kradziony. Ale skłonny jestem uwierzyć że to był jeden przypadek, bo firmy przecież nie chcą mieć problemów i raczej chcą się rozwijać niżeli zwijać interes, tym bardziej że już jakaś dobra renoma jest.

Ale co do kradzionego sprzętu to znajomy kupił fendta chyba 311 przez jakiegoś zaufanego handlarza i od komornika z niemiec, cena była niska. I zarejestrował ciagnik i nie było problemu, dopiero po pół roku użytkowania okazało się że był kradziony, i koniec końców zamiast oddać ciągnik to zapłacił wartość ciagnika, ma go do dziś.
Więc raczej nie ma reguły na kradzione i czasem potrafi nawet handlarza zaskoczyć.

Każdy może się ustrzec przed kradzionymi, wystarczy sprawdzić na policji.

#48 Share Ciapek330

Ciapek330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 23 grudzień 2016 - 19:08

Ja jeździłem za ciągnikiem z 2-3 tygodnie temu, w pierwszy dzień uderzyłem do Pakości do JAN-ROLu i facet w porządku jednak w 80-90km nie było za bardzo z czego wybrać i nie było problemu żeby coś podczepić, a nawet jeszcze mnie zaprowadził na warsztat aby JD obejrzeć. W DOM-ROLu sprzętu bardzo dużo ale nic nie próbowałem bo wszystko tak było bo było no i praktycznie każdy jeden ciągnik opony do wymiany. Natomiast w HEN-PASZu ciągniki drogie ale niektóre naprawdę warte a w niektórych farba plastrami odchodziła a do jednego JD przez 3 lata dokumentów nie mogli uzyskać. Na drugi dzień okolice Siedlec. W firmie ANBUD ciągniki naprawdę ładne lecz cenowo powalają i oglądałem tylko jeden ciągnik. Sąsiad od nich kupił w czerwcu Deutza Agroprima i sobie naprawdę chwali. W RAF-ROLu facet naprawdę wporządku, klienta miał nie jednego jak byłem tylko w jednym JD po rozgrzaniu już ciężko biegi wchodziły a w drugim wcale sprzęgła nie było jeden zgrzyt.

A kupiłem John Deera 6110 (zdj w galerii) w BORK-POLu. Mój był cenowo troszkę droższy ale miał bogatsze wyposażenie niż inne i z MXem i nie ukrywam że trochę właściciele bardziej zufani byli niż inni. Zobaczymy jak pójdzie w pole ale z tego co widziałem to gówna nie mają. Pozdrawiam ;)

https://www.olx.pl/o...html#b65af9e096

#49 Share migrom

migrom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 grudzień 2016 - 12:27

Firma Dom-rol jest w miarę wiarygodna, mają maszyny w miarę poserwisowane gotowe do sprzedaży.

Dwa lata temu kupiłem Massey Ferguson 6290 z niemiec (instalacja pneumatyczna) i jestem w miarę zadowolony, kłopot tyko z przełącznikiem EHR, 

ale do zrobienia.

Na liczniku miał 4900 mth, ale norma wśród sprzedawców jest taka, że skręcają liczniki o połowę, więc mój miał nie całe 10 000 mth, podobno do 15 000 ma iść bez problemu tak twierdzą serwisanci.

W tej firmie gdy oglądaliśmy ciągniki przyjechał inny Ferguson też z niemiec i przy lusterku bocznym miał metkę ze serwisu a na niej przegląd i 12 000 mth,

po tygodniu byliśmy znów w tej firmie i okazało się że ten sam Ferguson w danych i na liczniku miał nie całe 7000 mth. także moje spostrzeżenia się potwierdziły.

Ale ogólnie mają sprzęt w dobrym stanie i nie odmawiają pomocy przy naprawie.

#50 Share marijusz

marijusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:BÓG HONOR OJCOWIZNA i Ojczyzna (czywiście)

Napisany 19 luty 2017 - 12:31

KU przestrodze opisze wam przygodę jakiej wczoraj doświadzczyłem Potrzebuje wiekszego ciągnika znalazłem na olx ogłoszenie;https://www.olx.pl/o...html#f708fb96ee Skuszony przystępną jak dla mnie ceną postanowiłem pojade przez pół Polski i naocznie przekonam  sie o bardzo dobrym stanie Do miejscowości Hrud pod Białą Podlaską jechałem  ok. 4 godzin (250km ale wieksza cześc trasy we mgle )Na placu gdzie znajduje się ów komis zastałem syna właściciela ,który pozwolił mi zapoznać sie ze stanem maszyny i oznajmił ze właściciel (ojciec )zaraz przyjdzie  Ciągnik stał w kałuży powstałej z roztopionego sniegu Ja nie przygotowany na takie warunki (brak filcaków )mogłem co najwyżej w miendzy czasie popatrzeć od tyłu Po pół godzinnym oczekiwaniu zagaduje znow młodego aby wzioł i wyjechał maszyną na suchy ląd On mowi ze nie wie czy ciagnik zapali ale ojciec juz jest na hali to zaraz napewno do mnie podejdzie Czekam nastepne 15 min ide pod hale z ktorej wychodzi gość Pytam sie czy to on jest właścicielem i czy by mogł wyjechać  z tej wody ,on odpowiada mi ze nie wie czy zapali  Mowie ze może niech chociaż spróbuje a on do mnie z takim tekstem " że umawiał sie ze mna na oglądanie a nie na odpalanie że on takich klientów jak ja to nie potrzebuje (miał na mysli rolników)a ukraińcy bez  odpalania wezmą Ja sie pytam gbura ile sprzedał ciągnikow bez odpalania A te chamidło mowi zebym dał mu akumulator z mojego"śtrucla" (chodziło chyba o moj samochód)to spróbuje W obawie ze moze dojść do rękoczynów opuściłem (bez odpalania ) ten komis chyba tylko dla ukraińców 

a jeszcze napisze kilka słow odnośnie samego ciągnika Brak oleju na miarce skrzyni biegów ,gorny zaczep rozpiep... nie od tego ciagnika wsadzony dla sztuki Po dolnym tylko świeży ślad sie został (odjęty) I z daleka widać było ze lewy siłownik od skrętu przecieka 

Połączone

Edytowany przez danielhaker, 19 luty 2017 - 13:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 19 luty 2017 - 12:36

na podlasiu ogólnie ceny sporo droższe i na dodatek złomy

#52 Share mikon71

mikon71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 19 luty 2017 - 12:55

Opinie o polskich handlarzach używanych maszyn rolniczych Polecam maszyny z Gawrońca powiat Świecki

#53 Share rol-nik

rol-nik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 luty 2017 - 13:02

Opinie o polskich handlarzach używanych maszyn rolniczych Nie polecam Mojsiki na Podlasiu(okolice Sokoły).Oglądałem wywrotkę, chciałem sprawdzić kiper a facet z tekstem że jak będę kupował to może sprawdzić. Z oporem ale podjechał jakimś traktorem, na siłowniku zobaczyłem rdzawo-brązową maź. Podobna sytuacja jak u ciebie @marijusz gościu chciał sprzedać kota w worku. Dodam tylko że to było lato(w tamtym roku) więc coś odpalić i sprawdzić to chyba nie taki problem.

#54 Share marijusz

marijusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:BÓG HONOR OJCOWIZNA i Ojczyzna (czywiście)

Napisany 19 luty 2017 - 13:53

wiesiek z mojsik to przykład ogłady i dobrego wychowania w porównaniu do tamtego gbura (gorsze są jego psy hehe)

#55 Share kubas340

kubas340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 19 luty 2017 - 23:32

...

Edytowany przez kubas340, 19 luty 2017 - 23:38.

#56 Share kubahodowca

kubahodowca

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 22 luty 2017 - 18:24

Opinie o polskich handlarzach używanych maszyn rolniczych Witam wszystkich. Chcialem zapytac was o firme z niemczyna ,,landtechnik damian marzec" moze ktos kupowal u niego i moze na jego temat cos powiedziec. Chce kupic https://www.otomoto....y-ID6yBtfx.html przejechalem 600 kilometrow do niego obejzalem nawet za cene sie dogadalismy (wystawil fakture proforma) i za 1tys. Przywiezie jak myslicie warto?

#57 Share Czekus666

Czekus666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 22 luty 2017 - 22:42

Opinie o polskich handlarzach używanych maszyn rolniczych Witam! Na swoim przykładzie odradzam kupno w firmie DOM-ROL!
Kupiłem tam ciągnik John Deere godziny cofnięte z 11k na 6k. Traktor kupiłem w kredyt i teraz się bujam... co chwile coś wypada. Mam go 2 lata robiłem już kapitalny remont hydrauliki (bloki popękane) zwolnica prawego koła się rozsypała, podnośnik tuz straszliwie wyrobiony. (Jak go kupowałem nowka haki cięgna zawleczki. Wszystko co było widać pięknie wyglądało. Komputer założony od innego modelu itd. Traktor ładnie wyglądał a jak wyjechał w pole to olej z niego leciał z każdego miejsca. Teraz spłacam i remontuje. Już nigdy nic używanego!

#58 Share Kamil0012

Kamil0012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 21 marzec 2017 - 22:56

Opinie o polskich handlarzach używanych maszyn rolniczych Uważajcie na gościa z Dobrzyniewo Duże koło Białegostoku. Skubany wystawia zdjecia pieknych maszyn za rozsądne pieniadze a na placu ma same złomy. Dziś ogładałem rozrzutnik, na zdjeciach wygladał lalka a w rzeczywistości nawet takiego na placu nie miał. Jak zadzwoniłem jeszcze raz już w domu po powrocie nadal zapierał się że ten rozrzutnik ma i jest do obejrzenia.To ja na to że przyjsde do niego jeszcze raz ( 150 w jedna stronę) Po czym o 22:25 napisał mi sms że rozrzutnik sprzedany. Kretyn . Akcja dzisiejsza

#59 Share musso

musso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 16 kwiecień 2017 - 16:08

Opinie o polskich handlarzach używanych maszyn rolniczych Witam.Może ktoś zna lub patrzył maszyny z lubawy w opisie Tomek na olx.pytam bo ma case Mx170 a może ktoś go oglądał lub inne maszyny.pozdr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share zostudenciak

zostudenciak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 23 maj 2017 - 23:08