Zaloguj się, aby obserwować  
huard

proxima 6441 koła

Polecane posty

huard    13

witam panowie mam proxime 6441 i przednie koła mam podstawowe tzn 11.2 R24 czy mógłby mi ktoś napisać jaki byłby najszerszy zamiennik tych opon tak zeby nie zmieniać felg i jak by ktoś mógł podesłać jakiś link do takich opon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Dokładniej to 320/70. Szerokością to co 12.4 tylko na niskim profilu. 12.4 będą za wysokie i z tyłem napęd ci się nie spasuje. Zerknij do mnie do galerii bo też niedawno zmieniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

12,4 do tylnych 16,9 miał fabrycznie 7341 i mogę być pewny na 75% że proxima ma te samą skrzynie mosty i przełożenia także chodzić by to chodziło ale na forum i znajomy narzekali że bardzo szybko bierze przód oczywiscie mato plusy i minusy, ale z przewagą na minusy i zależy w czym pracujesz, bo jeśli masz maszyny że wolno jeździsz to i z tymi 12,4 będzie dobrze ale jeśli z 4x4 musisz szybko jeździć to już gorzej,

ps. ja bym sugerował poczekać i przemęczyc się z tym łysym przodem i zmienić tylne 16,9/30 na 18,4/30 wtedy przód 12,4 z tyłem 18,4 będzie się idealnie zgrywał będziesz miał szybszy ciągnik i wyższy i szersze lacze ;)

tak więc masz 2 opcje albo 12,4 i w planach tył 18,4 a jak nie chcesz prędko tyłu zmieniac to jednak 320/70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ja mam w przodzie 11,2 R24 a z tyłu 16,9-30 i też mi już przód zdarło i to przez 3 lata. Może to przez to, że mam skrzynię 40 i jeżdżę dużo w trasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

12,4 do tylnych 16,9 miał fabrycznie 7341 i mogę być pewny na 75% że proxima ma te samą skrzynie mosty i przełożenia także chodzić by to chodziło ale na forum i znajomy narzekali że bardzo szybko bierze przód oczywiscie mato plusy i minusy, ale z przewagą na minusy i zależy w czym pracujesz, bo jeśli masz maszyny że wolno jeździsz to i z tymi 12,4 będzie dobrze ale jeśli z 4x4 musisz szybko jeździć to już gorzej,

ps. ja bym sugerował poczekać i przemęczyc się z tym łysym przodem i zmienić tylne 16,9/30 na 18,4/30 wtedy przód 12,4 z tyłem 18,4 będzie się idealnie zgrywał będziesz miał szybszy ciągnik i wyższy i szersze lacze ;)

tak więc masz 2 opcje albo 12,4 i w planach tył 18,4 a jak nie chcesz prędko tyłu zmieniac to jednak 320/70

 

Ja mam 13,6 r24 przód, i 18,9 r32 bodajże tył. Rozmiar (a właściwie średnica koła) opon przednich w stosunku do tylnych ma znaczenie. W instrukcji obsługi Zetorka masz tabele mieszania opon. Przecież jeżeli były by za duże np. to by cieło opony w zastraszającym tempie.

 

@ huard podaj mi rozmiar opon tylnych to sprawdzę jakie możesz założyć przednie. Jednak nie sadzę ze na tej same feldze coś zdziałasz. Możesz przecież sprzedać opony z felgami, i kupić inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ja mam w przodzie 11,2 R24 a z tyłu 16,9-30 i też mi już przód zdarło i to przez 3 lata. Może to przez to, że mam skrzynię 40 i jeżdżę dużo w trasie?

ile masz już mtg że zdarło przód? ja też mam skrzynie 40 (nie zetor) i opony 420/70/24 i zużycia prawie nie ma, heh trochę mnie pocieszyłeś, bo widzę że drogie opony mogą wyjść taniej, zmieniłeś już kapcie? spróbój może też radialek może wolniej zjeździsz np 320/70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Zetor ma 900 mtg, opony tak zostało może ze 30 procent, myślę, że ze 2 lata na nich jeszcze pojeżdżę. Za szybko się zdarły, radialek nie szkoda na drogę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Czyli z 1200 mtg na komplecie wyjdzie :blink: mało trochę, o połowę co najmniej. Jakiej firmy to opony? No i na pewno na asfalcie sporo szybciej się zużyją ale, że aż tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomekch43
      Witam mam problem z hamulcami w zetor proxima 90 otóż hamulce trzymają i ciągnik ma ciężko ciągnąć, obudowa z tyłu tak się nagrzewa po dłuższej jeździe że nie da się jej dotknąć a ponadto wczoraj po trasie ok 20 km olej w przekładni zmienił kolor na ciemny a był żółty proszę o pomoc !!!
    • Przez adamek1942
      Witam panowie mam pytanie nr 1. czy to normalne żeby ciągnik po  pracy okolo 2 h(nawet nie ) miał tak gorący most tylni że aż się dotknąć nie da (parzy) ????? Hamulce nie trzymają bo słychać jest jak puszczają i zresztą czuć jak hamują trzeba dobrze nacisnąć pedał żeby zahamowały gwałtownie. Wcześniej pracowałem c 360 ale taki gorący to nigdy nie był nawet po sieczkarni od kukurydzy. 
      Drugie pytanie jest takie czy jest możliwość przedostania się oleju z silnika do skrzyni ??? albo do układu wspomagania ?? bo ubywa koledze oleju w proxie prosił żeby spytać,  a silnik pracuje bez zarzutów .
    • Przez meld102
      Witam. Mam problem ze swoją proxą. Mianowicie słynne świecące się C i piszczenie. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o kodzie błędu - 3 razy zółw I raz żółw II. Przepracowane ma 800mtg chodzi bez tura. Problem pojawił się znikąd. Dzień wcześniej tretowała pryzmę, drugiego wywoziłem obornik. Na kolejny odpalam i błąd. Co do kalibracji też nie wiem jak to się robi, nigdzie nie mogę znaleźć takich info, na przeglądzie stwierdzili, że nie brak robić i nie pokazali. Wie ktoś może jak to się robi? I spis tych błędów może ma?
    • Przez DarK55
      Witam, ciągnik stał ok pół roku nie uzywany. Niestety po tym czasie po wrzuceniu każdego biegu koła się blukuja. Nie chcą się kręcić dwa w jedna strone. Po podniesieniu jednego koła do góry z wrzuconym biegiem kręci się normalne a jak dwa podniosę to kręcą się w przeciwne strony. Ktoś wie jak ten problem rozwiązać ?
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie czy wyciągał ktoś już chłodnice cieczy silnika z Zetora Proximy Plus 110?Lekko się rosi gdzieś od góry i nie wiem czy się może przetarła o coś czy może puściła gdzieś na zgrzewie,albo może spróbować wsypać jakiegoś uszczelniacza i zobaczyć co się będzie działo
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj