bigfarmer9

czy zetor forterra 11441 uciągnie agregat uprawowo siewny talerzowy

Polecane posty

bigfarmer9    0

witam mam pytanie jak w temacie czy zetor forterra 11441 da sobie radę z agregatem uprawowo siewnym talerzowym 3 metry, do agregatu zamieżam zaczepić siewnik amazone. Proszę o poważne rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus355    0

Ja miałem przy swojej 10641 agregat talerzowy który ważył 1120 kg, i do tego siewnik 840 kg, i żeby szło jechać to po pierwsze musiał być złożony hydropak a po drugie przynajmniej 400 kg obciążenia z przodu. Żeby w miarę swobodnie tym jeździć to na przodzie 700 kg musi być. No i nie oszukujmy się ale pompa dostaje po d*pie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bigfarmer9    0

nie mam przedniego tuza, ale mam 500 kg obciążenia orginalnego, na tylnich kołach też są orginalne obciążenia o ile sie nie myle to po 300 kg na koło.

 

a mam siewnik poznaniak 2,7m czy gdybym do niego kupił agregat to dobrze by w miare siał, chodzi mi o to, że mój poznaniak nie ma docisku, ale ma ciężarki i pazurki, no ale nie oszukujmy się siewnik z dociskiem napewno by lepiej zasiał

Edytowano przez bigfarmer9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1996    1

Dać radę to może i by dał zależy jeszcze od gleby i warunków w jakich będziesz siał ;). No i liczy się jeszcze waga samego zestawu, pompa na pewno dostanie w d*p*. No i jak koledzy radzą obciążenie z przodu porządne. ;)


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

Spokojnie da radę. Pompa wcale nie dostaje aż tak po d*pie. Ja ciągam taki zestaw 3m Zetorem 10540 już 15lat i nic się nie dzieje. A muszę przyznać że ciągnik tez jakoś specjalnie ciężko nie ma. Ciągnie równo jedynką na "zającu" i nie czuć obciążenia. Jak najbardziej polecam taki zestaw do Zetorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bigfarmer9    0

mam nadzieje rolland że masz racje dzięki za pomoc napewno sie przydała

jeszcze jedno pytanie rolland nie podnosi ci przodu?? masz jakieś obciążenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

Jeżeli Zetor Forterry robią równie dobre jak te 105-tki którą mam to będzięsz śmigał po polu aż miło:) Co do obciążenia to ma na przodzie założone jeszcze obciążniki z 60-tki które są wsuwane na stalowy odlew także trochę przód jest dociążony. Zobacz w mojej galerii jak to wygląda lub zerknij na mój Avatar.

Aczkolwiek przyznać musze że przy zasypanej pełnej skrzyni przód lubi się oderwać od ziemi, dlatego w tym roku robię TUZ na przód i powinno być gitara. Jednakże mój zestaw to brona wirnikowa KUHN+ dodatkowo siewnik tradycyjny FIONA APOLLO DR3M który nawet lejki ma zrobione ze stali, do tego siewnik dosć mocno jest wysuniety do tyłu i to dlatego tak go dzwiga. Jak raz siałem na usługach agregatem Kverneland Accord pneumatycznym gdzie skrzynia jest zawieszona bliżej ciągnika to już go nie podnosiło. Dużó zależy od tego jak daleko do tyłu jest wysunięty siewnik. Przy takiej wadze nawet 10cm dużó robi. Zwłaszcza że jak wiadomo Zetorki są dość lekkimi ciągnikami. Ale uwążam że do uprawy i siewu najlepszymi:)

Edytowano przez RoLLand

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubeix
      Witam, 
      Posiadam Zetora forterre 11441 z 2005 roku, i chciałbym się dowiedzieć co to za urządzenia przy turbine oznaczone 1 i 2 na zdjęciu. 
      A drugie pytanie z której a strony lepiej zaślepić tą rurkę od egr'u, tzn. przy kolektorze wydechowym czy ssawnym. 
      Z góry dzięki za odpowiedź. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj