Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nieuczciwi dostawcy cieląt

46 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 19 styczeń 2013 - 14:21

Nieuczciwi dostawcy cieląt Czy komuś z Was zdarzyło się że został oszukany przez dostawcę cielaków ? w jaki sposób sobie z tym radzicie?

Edytowany przez razor275, 19 styczeń 2013 - 16:45.
Ortografia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nieuczciwi dostawcy cieląt Dzisiaj, 08:32
  •  

#2 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 19 styczeń 2013 - 16:04

Nieuczciwi dostawcy cieląt *Uczciwi :ph34r:

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#3 Share smertin

smertin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Kupie Zetora 8540 lub 9540!

Napisany 19 styczeń 2013 - 16:04

Nieuczciwi dostawcy cieląt powinienes dostac oskara za ortografie. prawdziwe mistrzostwo. przecietny obywatel by nawet nie wpadl na to jak wiele bledow mozna zrobic w jednym slowie. gratulacje.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 19 styczeń 2013 - 16:40

Nieuczciwi dostawcy cieląt Poprawione, ale i tak źle :D "Nie uczciwi" pisze się "Nieuczciwi", nie żebym się czepiał...

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#5 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 19 styczeń 2013 - 16:46

Nieuczciwi dostawcy cieląt ups... wybaczcie :D

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#6 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 17:33

Nieuczciwi dostawcy cieląt od tego jest moderator, inni niech odp na temat...

#7 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 19 styczeń 2013 - 17:45

Nieuczciwi dostawcy cieląt Może nie każdy jest mistrzem ortografii ale jest doskonalym fachowcem w hodowli czy uprawie.Aż tak nie można się czepiać.Ale to tak poza tematem.
Ja co roku dokupuję ok.20 sztuk cielaków,moze to niewiele,ale bez grosika nie ma miliona.Trzeci rok juz nie korzystam z dostawcy cielaków "mięsnych".Niestety trzeba tylek ruszyć i poszukać po rolnikach,a handlarzowi pięknie podziękować.To dla niego moim zdaniem największa kara jak zostaje z niesprzedanym towarem.Cielę to nie deski czy zboże,że można położyć w stodole i czekać na klienta.Zreszta wystarczy wejść na Agrotradera czy Allegro i tam widac ile jest cielaków,a najwięcej reklamuje się towar niewiele wart.Jakby pan.D z Tarnowa mnie nie "wy.....ł,to juz kupiłabym u niego 60 sztuk.Proste jak budowa cepa.

#8 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 17:57

Nieuczciwi dostawcy cieląt no tak ,ja podobnie pojedyńcze sztuki zbieram,lecz autor tematu działa na większą skalę i dla niego zbieranie po jednej sztuce nie wypali....

#9 Share michal1988_9

michal1988_9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 18:29

Nieuczciwi dostawcy cieląt Ja również kupuje takie rzuty po 20-cia szt cieląt. Zawsze jadę wybierać cielęta. Po wybraniu długo sie przyglądam czy cielęta nie są smutne, osowiałe, biegunkujące. Zrobiłem kilka takich rzutów i nie narzekam. Ostatnio kupuje takie cielęta w wadze ok150 kg to naprawdę nie mogę na nikogo nic złego napisać. Na takim żarłoku to juz dużo więcej widać niż na cielaku kupionym z mleka. Pośrednicy przerzucają cielęta nie dbając o zdrowotność, głównie nie odpowiednie grupowanie cieląt(osowiałe, zdrowe), oraz przeciągi.

#10 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 19:06

Nieuczciwi dostawcy cieląt Ja mistrzem ortografi nie jestem, pisałem to już nie raz, więc przepraszam za błędy wybaczcie, ale zmieniamy temat, tak ja kupuję większe ilości cieląt 50-70-100 albo i więcej, więc trudno tyle nazbierać jeżdząc po okolicznych wioskach. Poza tym nie kupuję cieląt typu cb,hf itp. tylko rasowe ewentualnie bdb. krzyżówkę więc ruszanie mojej d... nic nie da. kolega pisze o Sebastianie D. ale on nie prowadzi swojej działalności w Tarnowie tylko w okolicach też od niego brałem cielaki tylko zaczą kombinować no i nie jest w stanie tyle zebrać dobrego towaru bo w czwartek tankuje włoch a dla nas zostają tylko ochłapy. koledzy piszcie na temat bo w moim przypadku to nie żarty straciłem sporo kasy i chciałbym to odzyskać chociaż w pewnej cześci a nie naśmiewacie się z moich błędów. błędy robią wszyscy nie koniecznie ortograficzne . jeżeli jest ktośna tym forum kto był w podobnej sytuacji i udało mu sie odzyskać kasę i nie rażą go moje błędy niech napisze w jaki sposób to zrobił moze być na pryw. smertin mi chcesz dać nagrodę nie zapomnij o sobie :)

Edytowany przez krzysiek79w, 19 styczeń 2013 - 19:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 19:23

Nieuczciwi dostawcy cieląt Ciężki temat mnie wykolegował gość który piastował fotelik w sejmie mało co nieskasowałem hodowli przez patałacha jak z nim rozmawiałem przez telefon to powiedział mi że jak chce to adwokaci też muszą zarabiać :-) takie sprawy trzeba załatwiać po dzentelmeńsku :-)

#12 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 19:49

Nieuczciwi dostawcy cieląt już byłem u prawnika mam wszystkie dokumenty badanie opinie fachowców (wirusologów)fak-vat za leczenie pokwitowania za odbiór padliny pocieszył że sprawa do wygrania ale powiedział też że może się ciągnąć latami i będzie to trochę kosztowało a napewno będą odciągać i nie skończy sie na kilku sprawach.tacy ludzie nie mają honoru

#13 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 20:16

Nieuczciwi dostawcy cieląt A jak udowodnisz że te cielaki były już chore a niezachorowały u ciebie?

#14 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 20:26

Nieuczciwi dostawcy cieląt badałem surowicę , bydo zostało wstawione w nowy budynek ,warunki perfekt dla bydła, wizyta lekarza specjalizującego się w pewnym rodzaju bydła na 4-y dzień wysokie gorączki , dostałem oficjalne pismo że zostały zaszczepione antybiotykiem i szczepionką(bardzo drogie leki)a w badaniach wyszło co innego nie chce się rozpisywać ze szczegółami

#15 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 20:32

Nieuczciwi dostawcy cieląt Niewiem ale uważaj żeby na tym biznesie tylko prawnik niewyszedł zarobiony, zastanów sie jakbyś sie bronił na miejscu gościa który ci wcisnął ten syf to wtedy zrozumiesz czy jest sens sie za niego brać, wiesz na pytanie do prawnika czy wygramy tą sprawe to oni odpowiadają proszę pana czy wygramy? Musimy ją wygrac! Prawda jest taka że prędzej czy puźniej każdego ożenią te handlaże z jakimś dziadostwem.

#16 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 20:42

Nieuczciwi dostawcy cieląt jak będą tak wszyscy podchodzili do sprawy jak Ty to te .......... będą kupować sam szmel ,a będą do sprzedawać za mercedesy będą kroić kupę kasy a wszyscy pokornie bedą im płacić i to za każdym razem wiekszą cenę i będą się czuli bezkarni, ciekawie czy tak samo byś mówił jak by to była Twoja kasa i byś sobie odpuścił?

#17 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 20:49

Nieuczciwi dostawcy cieląt Witam nam jako kolegom po fachu pozostaje tylko współczuć i życzyć powodzenia w odzyskaniu kasy trzymam kciuki za Krzyśka79w. A co do błędów to się czepiają tylko tacy co nie mają nic mądrego do powiedzenia.

#18 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 styczeń 2013 - 20:50

Nieuczciwi dostawcy cieląt Są tacy ludzie do wynajęcia którzy ściągają pieniądze(po części wiadomo w jaki sposób)Swoje też kosztują, ale jak sprawy mogą się ciągnąć latami to wolał bym w taki sposób to załatwić.

#19 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 20:52

Nieuczciwi dostawcy cieląt Kolego wyżej pisałem że już to przerobiłem i za moje już nawet fiata 126P sobie niekupią, a najbardziej rozpi....la mnie to jak wy tu do siebie piszecie ja kupuje tam i nienażekam a ja tam już 3 lata i nienażekam każdemu sie wydaje że takie szmaciaża zna i dlamni naszykuje lepsze cielaki a wszyscy są tyle samo warci martwią sie o własny portwel a jest klijentów do krojenia w Polsce w brud. Wiem że chciałbyś usłyszeć że masz szanse idz do sądu wygrasz sprawe i odzyskasz pieniądze ale niezawsze tak jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 21:04

Nieuczciwi dostawcy cieląt myślałem i o tym, kiedyś sam sie zajmowałem długami tylko na legalu ale oni po zrobieniu swojego potrafią jeszcze jakiś czas od ciebie pobierac odsetki, wiesz co mam na mysli?

mi nie zalezy na słodzeniu tylko na sensownym pomyśle co dwie głowy to nie jedna czaisz sprawę a na forum jest dużo ludzi którzy w rozmity sposób sobie radzi z takimi ludzmi jeden z kolegów na pw. podpowiedział antyreklama i to jest pomysł warty uwagi