Zaloguj się, aby obserwować  
baranek

Pytanie do hodowców bydła

Polecane posty

baranek    3

Witam użytkowników forum.

Mam pytanie odnośnie ceny jaką byli byście w stanie dać za roczną jałówkę hf (taką do zacielenia). Pytam z uwagi na to, iż wiem, że tego typu towar jest poszukiwany, a nie wiem jak to liczyć...Przecież nie jak żywiec, bo to na chów...

Czekam na odp.i za wszystkie z góry wielkie dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

Wiesz ,każdy woli kupić cielną niż taką roczną, druga sprawa to zależy gdzie -jakie okolice, bo u mnie więksi producenci mleka,przekroczyli limity i teraz z obawy przed karami albo sprzedają najsłabsze sztuki na mięcho....a niekturzy nawet zabierają białko z pasz treśiwych by ograniczyć wydajność a podtrzymać stado. Lecz jak masz naprawdę ładną tą jałówkę to około 2500zł możesz krzyczeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranek    3

Powiem tak, dzisiaj sprzedałem 18 miesięczną hf x sm za 2400. Przetrzymałem ją i wydaję mi się, że gdybym sprzedał ją te pół roku wcześnie to dużej różnicy w ceni by nie było...Mam zamiar nastawić się na takie jałówki.Co miesiąc kupować po jednej takiej małej tygodniowej i po 12-14 miesiącach sprzedawać również po jednej by czuć, że gospodarstwo przynosi dochody.Dlatego pytam o cenę...Piszcie co wy na to...

Edytowano przez baranek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Jakie Ty masz te jałówki! jaki dolew hf. wydajność matek, jak masz zwykłe MUĆKI to nie dostaniesz więcej niż byś na skupie dostał. Nie masz swojego bydła widze, więc nie licz na zbyt. Minęły czasy kupowania tego co popadnie, jeżeli ktoś jest hodowcą ma już swoje odhodowane stado a jak nie to kupuje jałówki, które mają jakieś zadatki na krowe a nie na kolejny ogon w oborze, pomysłu na biznes to niestety nie masz


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

chyba ze bys kupowal jalowki hodowlane chodowal je do wieku 14 miesiecy zacielal i po 3 miesiacach sprzedawal na wschod wtedy bys zarobil a tak to tak jak przedmowca mowil zwykle cielaki bez pochodzenia zysku ci nie dadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Za cielaka conajmniej 600zł, pasza dla niego ponad tysiąc przed ten rok i weźmiesz za jakiegoś wypłosza 2 tys, bez sensu;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

za ładna jałówke ponad 7 miesięcy cielną bez papierów trzeba teraz dać ponad 4tys, z najsłabszym pochodzeniem od 4tys się zaczynają a takie po matkach o wydajności powyżej 7tys od 5tys w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Ty mówisz o jałówkach cielnych, a on pisze o ROCZNYCH jałówkach, a to wielka różnica. Za zacieloną jałówkę ze stwierdzonym zacieleniem oczywiście, że dostaniesz takie pieniądze, ale nie za roczną zagadkę, która jest nie wiadomo jakiego pochodzenia, i nie wiadomo czy sie zacieli, nie wszystkie sie zacielają o czym hodowcy powinni chyba wiedzieć


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranek    3

yahooo777 mówisz tak, jak właściwie mi się wydaje. Ostatnio siadłem przeliczyłem wszystko i nic z tego nie będzie.

A co ty na odchów cieląt na krowim mleku? Kupować kilku dniowe byczki, odpajać przez miesiąc półtora i sprzedawać do dalszego chowu.

Co ty na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Lepszy pomysł, ale też nie zarobisz kokosów na tym. Za ciele 600zł musisz dać, krowa swoje też zje i co dalej? Jaki bilans? bez swojego stada krów, które da Ci cielaki nic nie zdziałasz wg mnie. Ile masz krów? i ile tych cielaków chcesz trzymać?


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

osobiście kilka jałówek w 7-8mc cielności co roku sprzedaję,ostatnio mniej gdyż więcej mam opasów. Nigdy nie było problemu ze zbytem i nigdy nabywca nie był nie zadowolony,większym problemem było nabyć cieliczkę odpowiednią. Nie biorę cieląt z obiegu tylko od kilku znajomych rolników, ja wiem co to za towar-oni też wiedzą jakim towarem są jałówki na sprzedaż. Na obecną chwilę średnio około 4500zł za cielną bez żadnych papierów ,lecz rolnicy limity przekroczyli i ograniczają wydajność. Na ładną jałówkę zawsze jest chętny. Fakt szału nie ma gdyż nie każda się zacieli, a hf-jałówka na mięso to niewielkie pieniądze, taką jałówkę mimo słabszych pasz -brak tuczenia jak opasa chowamy więcej miesięcy to minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranek    3

Tzn. mi chodzi o dodatkowy dochód do pensji bo pracuję... Mam 5 ha ziemi dobre łąki koło domu, obecnie nie mam krów było kilka jałowek na ocieleniu, sprzedałem i zostawiłem jedną sobie na mleko i mamkę dla cielaków. Moim zdaniem się opłaci bo mleko w proszku kosztuje 150 zl worek, a przyrostu zero...

kupię byczka za 600-800 zl i po miesiącu te 400 zl powinienem na nim zarobić. Gdybym miał dwie krowy i co miesiąc obrócił ze 3 sztuki to jakiś zastrzyk do wypłaty by był. Zboże mam swoje, siano i od maja do listopada łąka, tak, że utrzymanie dwóch krów to żaden wydatek...

nawet wodę mam ze studni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

Ja mam 3krowy-tylko trzymane dla cieląt,jest to najtańszy sposób odchowu cieląt jeśli masz możliwość zakupu takich 10-14dniowych,jednak cięlęta takie małe to naprawdę trzeba pilnować i doglądać , biegunki itp,jeśli ci padnie 1ciele to z 2sztuki robisz za free-takie jak piszesz że po miesiącu sprzedasz,lecz nic nie robiąc teżnic nie masz, każdy robi to co w jego przypadku mu się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez Akardin
      Witam czym dezynfekujecie legowiska , obecnie używam sandezii ale wychodzi dość drogo bo bodajże 10 kg 40 zł , stosował ktoś coś innego , może jakieś opinie o Preparat do suchej dezynfekcji, Lider Dezynfekant??
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj