gregorius

Ulubiona książka, lektura

Polecane posty

gregorius    123

Tak więc ten temat ma być o ulubionych książkach, które kiedykolwiek czy ostatnio przeczytaliście, podzielcie się tytułami, streszczeniem, lubianymi autorami, tak aby rozpropagować czytanie owych lektur bo "Czytanie jest dla umysłu, tym czym gimnastyka dla ciała". Jakie gatunki u was przodują na półkach, ile czasu dziennie poświęcacie na czytanie i co jest dla was najważniejsze w czytaniu (poznawanie świata, nauka, doświadczenia życiowe)?

 

Mam nadzieję, że ten temat się przyjmie i będziemy mogli podzielić się spostrzeżeniami :)

 

Ja ostatnio przeczytałem "Myśli nowoczesnego endeka" Rafała A. Ziemkiewicza a teraz jestem tak w połowie "Ziele na kraterze" Melchiora Wańkowicza

 

Pierwsza opowiada o zmianach społecznych po 89 roku, o Polakach, o tradycji endeckiej, o zagrożeniach dla nas Polaków, o sytuacji politycznej obecnie, o tym dlaczego nie możemy podnieść się po upadku komuny i trwamy dalej w poprzednim ustroju...

 

Druga mówi o rodzinie jej nadrzędnych wartościach, o domu jako wspólnocie, o dorastaniu dzieci, które mimo ciężkich warunków wraz ze wzrostem zamożności rodziców dojrzewają i poznawają nowy świat, akcja toczy się w latach 20 XX wieku wtedy to rodzi się Krysia....

 

 

pozdrawiam gregorius

Edytowano przez gregorius

Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

Podam na początek cztery, a właściwie 5 pozycji, tak by nikogo nie zrazić ilością :) Moim zdaniem tytuły niesamowite-pochłania się je duszkiem, takie przy czytaniu których wieczorem nie jesteśmy świadomi kiedy właściwie zastał nas świt.. :)

 

1.Michaił Bułhakow- "Mistrz i Małgorzata"

2.Maria Konopnica- "Meir Ezofowicz" -pierwsza i druga to książki dające sporo do myślenia

3.Wojciech Cejrowski- "Gringo wśród dzikich plemion", "Rio Anaconda" -bardzo luźne, jak to podróżnicze, pisane charakterystycznym dla cejrowskiego cierpkim, dobitnym językim

4.Aleksander Sołżenicyn- "Archipelag GUŁ-ag" -opowiadania o życiu, a raczej o prześladowaniu obywateli naszych wschodnich sąsiadów za czasów wujka Stalina


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sianek    167

Orwell - "rok 1984" niestety czytałem tylko streszczenie ale książka daje do myślenia a niektóre zwroty są używane na co dzień np. "wielki brat patrzy" Opowiada o tym do czego w skrajnych przypadkach może doprowadzic komunizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też coś zaproponuję:

Przygodowe:

Amundsen - Wyprawa na biegun południowy

Andrzej Korybut-Daszkiewicz - W pustyni bez puszczy

I coś z historycznych

Aleksander Kamińskich - Kamienie na szaniec.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer242    4

Henryk Niewiadomski "Świat według Dziada" -Polska lata 90, półświatek, polityka, kulisy afer i przestępstw... dobrze się czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falconeyes    11

Kapuściński "Heban" i "Podróże z Herodotem" dają mi możliwośc podróżowania bez wychodzenia z domu,

coś z klasyki E. Orzeszkowa "Nad Niemnem" (opisy przyrody)

no i "Folwark Zwierzęcy" Orwell`a jako swojski obraz realnego socjalizmu.

polecam


„Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.”
George Orwell

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

@wojtekpodkarpacie- racja, Kamienie na szaniec to bardzo dobra książka.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ahme999, jeżeli interesują Cię książki historyczne to mogę coś jeszcze polecić, ze względu na moją obecną profesję, 3 rok historii na Uniwersytecie Rzeszowskim :D Polecam książki o polskiej kawalerii z XVI i XVII wieku, a mianowicie o husarii, fajnie się czyta jak kiedyś tam mieliśmy najlepszą armię w Europie :)

Pozdro :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ostatnio przeczytana to Stephen King "Uciekinier" a w trakcie czytania Simon Mawer "Ewangelia Judasza".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

właśnie dziś przyszła do mnie paczka a w niej "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii" Cenckiewicza i Gontarczyka za relatywnie małe pieniądze a nowa :) jak skończę "Polactwo" zaczniemy ją czytać :)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

@ahme999, jeżeli interesują Cię książki historyczne to mogę coś jeszcze polecić, ze względu na moją obecną profesję, 3 rok historii na Uniwersytecie Rzeszowskim :D Polecam książki o polskiej kawalerii z XVI i XVII wieku, a mianowicie o husarii, fajnie się czyta jak kiedyś tam mieliśmy najlepszą armię w Europie :)

Pozdro :)

 

 

Najlepsza historyczna jaką miałem dotąd w ręku to "Boże igrzysko" Normana Davisa. Ma ciekawe, zewnętrzne spojerznie na niektóre problemy.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już poruszyłeś Normana Davisa to fajna jest też książka Europa Walczy 1939-1945, czyta się ją fajnie ale pokazuje też okropności wojny z perspektywy zwykłego człowieka oraz żołnierza.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8piotrek6    111

właśnie dziś przyszła do mnie paczka a w niej "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii" Cenckiewicza i Gontarczyka za relatywnie małe pieniądze a nowa :) jak skończę "Polactwo" zaczniemy ją czytać :)

 

Widzę że bardzo interesujesz się książkami z wątkami historyczno-politycznymi, dlatego polecę Tobie książkę Andrzeja Nowaka Strachy i lachy Książka może wydać Ci się ciężka w czytaniu, ale ciekawą sprawą jest to że opowiada jak wydarzenia z przeszłości wpływają na teraźniejszość i pokazuje że historia kołem się toczy i wszystko się powtarza, dla przykładu autor przypomina słowa np. z przed 180 lat;

"będzie się popierać zepsucie obyczajów, ze świętej religii uczyni się straszaka, aby obrzydzić ją szlachetnym sercom, podłość będzie się nagradzać orderami i zaszczytami, lud ogłupiać wódką, szlachtę szlifami i stanowiskami, a na głowy tych, co będą stawiać opór, wyznaczy się cenę, aby rozprawić się z nimi w stosownej chwili." Słowa te napisał już kiedyś Krasiński, a odnosi się wrażenie że dotyczą obecnej sytuacji. Co ciekawe że jak dobrze się wczytać i poznać tą książkę to może i by można przewidzieć co się teraz będzie działo.

 

Polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

witam, jak lubię czytać najróżniejsze książki, w zależności na co mam ochotę. pamiętam kiedyś przeczytałam Paula Coello Piątą Górę 2razy! hehehe ale to dawno było

Ostatnio przeczytałam całą serię książek Karola May'a o słynnym Old Shatterhandzie. Jeśli ktośś lubi książki przygodowe o dzikim zachodzie, niebezpiecznych wyprawach, gdzie człowiek przekłada te strony i nadal jest ciekawy co będzie dalej, to polecam książki Karola Maya. Ponoć gdy pisal te wszystkie powieści siedział w kiciu, nigdy nie był ani w Afryce, ani w Ameryce, a opisy są tak szczegółowe i tak ujęte, że człowiek czytając czuje się tak jakby tam był i nieomalże trzymał za rękę głównego bohatera. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modliszka    1

ja tak na prawdę w większości czytam poradniki lub ksiązki motywacyjne, do tych ulubionych nalezy na pewno ksiązka Roberta |Kiyosakiego "Bogaty ojciec, biedny ojciec"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sar09    0

"1Q84" Harukiego Murakamiego. Uwielbiam klimat jaki potrafi wytworzyć poprzez nieco psychodeliczną fikcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modliszka    1

Najlepiej czyta mi się fantastykę, a do moich ulubionych należy Władca Pierścieni, Hobbit, seria Pieśń Ludu i Ognia oraz niektóre opowiadania od Kinga, jak Pod Kopułą, czy Nocna Zmiana z odrobiną dreszczyku :).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juanm    1

W ostatnim czasie czytałem kilka serii fantasy
Miecz przeznaczenia  - dobra chociaż trzeba nastawic sie na dłuuugie czytanie bo ksiazek w serii jest kilkanascie, niestety ale z każdą kolejną poziom spada.  

Wiedźmin - moja ulubiona seria fantasy. Polecam również serial, nie jest tak dobry jak seria książek, ale daje radę. Aczkolwiek osoba która jeszcze nie miała styczności z ksiązkami moze mieć trochę problem z chronologią. https://www.ravelo.pl/wiedzmin-4-czas-pogardy-andrzej-sapkowski,p100253710.html

Jak również Gra o Tron - seria ma wiele wątków, których nie ma w serialu, osobiście czytało mi się ją dobrze pomimo, ze wcześniej oglądałem serial. 

Edytowano przez Juanm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavl    2

Za Wiedźmina zabierałem się wiele razy. Książki świetne chociaż wstyd jest się przyznać ale nie przebrnąłem całości. Obecnie się zabrałem za nie i jestem  w trakcie czytania 3 ksiązki sagi, czyta się całkiem nieżle tak więc mam nadzieję, ze w tym miesiacu postaram się dokończyć czytanie. 

Druga w kolejności jest oczywiście Saga Gry o Tron. Oglądałem serial ale rozmawiałem ostatnio ze znajomym który czytał i powiedział mi , ze to wcale nie przeszkadza w czytaniu bo wersja serialowa jest bardzo okrojona względem wersji książkowej. Pominęli wiele ciekawych wątków/

Może Wy polecicie jakies inne dobre serie fantasy? 

Swoja drogą jeśli ktoś chciałby kupić ksiązki polecam skup szop https://skupszop.pl/ Aktualnie w sklepie mają wiele dobrych promocji. 

Edytowano przez Pavl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modliszka    1

Z Sapkowskim mam akurat tak, że "Trylogia Husycka" bardzo mi się spodobała, ale z Wiedźminem jest coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może Cykl Inkwizytorski Jacka Piekary? Wybitnej literatury nie ma co się spodziewać, ale do poduszki przed snem lekkie i proste historie, które fajnie się czyta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kluczewianin
      Witam
      Nie znalazłem tematu o podanej treści więc zakładam nowy. Posiadam 9 miesięcznego ogiera rasy fiordzkiej i chciałbym go nauczyć pracy w zaprzęgu. Tu pojawia się moje pytanie: Kiedy można zacząć to robić? Czytałem na innych forach i dowiedziałem się, że najlepszym wiekiem jest ok 3 lat. Nie chcę tak długo czekać a widziałem, że ludzie rozpoczynają naukę już się w ok 13 - 15 miesiącu życia. Pasowałby mi ten termin ponieważ byłyby to wakacje letnie i miałbym dużo czasu na regularne treningi, ale boje się czy tak wczesne rozpoczęcie LEKKIEJ pracy nie wpłynie negatywnie na jego dalszy rozwój. Proszę o odpowiedź.
      Pozdrawiam kluczewianin
    • Przez Marcin27
      Witam potrzebuje pilnie książkę obsługi do ciągnika
      Fendt 207-211 V/F/P Vario
       
      szukałem na necie ale tylko po angielsku i to wersja nie bogata a na allegro życzą sobie 40pln znalazłem do starszego typu a potrzebuje do nowego od rocznika 2009 bo ten starszy różni się, w nowym sama elektronika praktycznie brak manualu. a tu foto. prosze szybką pomoc.
    • Przez krecikuryn
      Witam. Jak w tytule poszukuje książki napraw i katalogu do dominatora 76 i mam z tym spory problem... pomoże ktoś???
    • Przez bamber1990
      Witam.Zdałem mature i chciałbym rozpocząc studia.Problem w tym, ze nie wiem gdzie Chcialbym aby były związane z warzywnicstwem(uprawiam kalafior,brokół i kapuste).Wiem, że Skierniewice maja interesujace mnie kierunki lecz chciałbym sie dowiedziec czy na innych uczelniach tez znajde podobne.Dodam ze jestem z ok.Bydgosczy.Z gory dzieki za info
    • Przez japko
      otoz sprawa wygląda tak mam 13 lat i chcialbym sie nauczyc jezdzic ( wczesniej nie chcialem, nie krecilo mnie to, dopiero teraz mnei to jakos zainteresowalo ) na traktorze, wstyd wgl ze ja syn rolnika a nic nie umiejm, inni po 5 lat maja po 8 i juz wszystko mają obcykane a ja nic, boje ze go rozwale lub ja sam siebie rozwale. do dyspozycji mam c-360tke ale mam strach ze cos popsuje, zreszta slyszalem ze ciezko sie nim prowadzi, brak wspomagania itd
      pomozecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj