Skocz do zawartości

Zdjęcie

Valmet 6600

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jan23

jan23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 20:25

Valmet 6600 Witam, interesują mnie opinie na temat tego ciągnika a mianowicie opinie jaka jest awaryjnośc tych modeli, dostepność i ceny części zamiennych, podsumowując wszystko co możecie powiedzieć konkretnie o tym modelu a co było by przydatne przy podjęciu decyzji o zakupie. Z góry dzięki za każdą odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Valmet 6600 Dzisiaj, 12:06
  •  

#2 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 26 styczeń 2013 - 10:15

Valmet 6600 W sąsiedniej miejscowosci posiadają ten modelod 2lat pracuje jako główny ciągnik i nie słyszałem aby narzekali na niego.
Z cześciami do Valmetów obecnie wiekszych problemnów być niepowinno bo coraz wiecej sklepów zaczyna je wprowadzac do swej oferty...
Awaryjnosc - Hmmm... w moim 6400 nielicząc przewodu paliwa który wymienilismy kilka tygodni po zakupie jedynie bezpiecznik od EHR - jak na 3 lata i jakieś 600mth przepracowane od momentu zakupu mysle że nie jest źle ;)
Jeśli ciągnik jest w dobrym stanie to napewno warto go kupic bo ma fajna konstrukcje (silnik nad osią), przyzwoicie zestopniowaną skrzynię biegów z 3 biegami pod obciążeniem (starsze wersje mają 2) i wygodną, ergonomiczną kabinę B)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#3 Share jan23

jan23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 11:05

Valmet 6600 Jeśli możesz napisz coś więcej czy są to ciągniki z dużą ilością elektroniki czy bardziej mechaniczne, jak ze spalaniem poruwnując np. do ursusa czy zetora. Na co zwrócić w szczegulności uwagę przy kupnie.

#4 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 27 styczeń 2013 - 12:06

Valmet 6600 Ciągniki są stosunkowo proste ale trochę elektroniki posiadają - EHR, PowerShift załączany przyciskami, 4x4, WOM i Blokada - mój ma jeszcze HiShift czyli sprzęgło sterowane przyciskiem ;) Reszta jest mechaniczna :D
W kwestii to Ci nie pomogę bo po 1 nie posiadam ani Zetora ani Ursusa o tej mocy a po 2 nigdy spalania nie mierzę ale ponoć stare Sisu są oszczędne...

Co sprawdzać - to co w każdym ciągniku - silnik, sprzęgło (są 2 rodzaje suche lub HiTrol - hydrokinetyczne) skrzynia (wycieki, działanie półbiegów, załączanie zakresów i rewersu - czy nie zgrzyta itp) układ hydrauliczny, przedni most itd
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share marioc14

marioc14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 20:38

Valmet 6600
MgrLukash pisałeś ze masz model 6400 a masz w niej zamocowaną chłodnicę oleju ?? Jeśli tak to jakbyś mógł zrobić fotkę jak ona jest tam zainstalowana to byłbym wdzięczny.

#6 Share madas_szab

madas_szab

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 20:53

Valmet 6600 stare = sie dobre o ile nie jest zajechany mam 6400 i t 151 w 6400 silnik na zwykłej pompie a chodzi jak zegarek aż sie chce go słuchać czuć że pracuje tak jak mu zagram mimo że to 4 cylindry ogólnie 6400 jest twardziejsza i mniej awaryjna a co do elektroniki im więcej tym gorzej;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share andrz17xd

andrz17xd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 14 styczeń 2015 - 15:54

Valmet 6600

Witam. Piszę tutaj bo poszukuje części do valmeta 6600. Mianowicie poszukuje silnika do wycieraczki na tylną szybę oraz przydało by się też ramię do wycieraczki. Pisałem do valtry to jak odpisali to cena mnie zaszokowała :D Jak by ktoś coś wiedział gdzie mogę dostać takie coś to proszę o cynk. Może być nawet używka, aby sprawna. :)