Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obciążenie - co wybrać

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 18 styczeń 2013 - 20:17

Obciążenie - co wybrać Tak jak w temacie. Co lepsze ? Przednie koła zalać płynem czy też założyć obciążnik ? Ostatnio jesienią podczas orki po łące szło nie ciekawie i chcę poprawić uciag. Z obciążnikami było dużo lepiej ale niestety były porzyczone a swoich nie mam. I teraz mam wolny czas i zastanawiam sie czy robić zbrojenie do obciążnika i potem zalac go betonem czy też zalać roztwór w koła. Czytałem też w innych tematach że ciśnienie odpowiednie poprawia przyczepnosć i redukuje spalanie . W moim MF mam z przodu opony Barum 13.6 R24 TZR2 i nie wiem zbytnio jakie ciśnienie jest odpowiednie dla nich. Obecnie jest koło 1,5-1,8 atm. Jeśli możecie to podpowiedzcie co lepsze i jakie to ciśnienie ustawić ( w atmosferach ). Będe wdzieczny :)
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obciążenie - co wybrać Dzisiaj, 09:30
  •  

#2 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, motoryzacja, mechanika

Napisany 26 styczeń 2013 - 10:05

Obciążenie - co wybrać No według mnie lepiej zrobić obciążnik. Szkoda że nie masz tuza, ale jakoś musisz sobie poradzić. Ciśnienie to tak około 1 bara, tak żeby opony się uginały ale nie za bardzo.

#3 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 11:29

Obciążenie - co wybrać A te koła jak na łąkę, nie są zbyt wąskie?

#4 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 12:09

Obciążenie - co wybrać Jeszcze nie utonołem nim na łące :) U nas bardziej łąki takie ilaste sa i niezbyt w nich wpada :) jedynie gdzie to na torfie znać ślad ale też idzie dobrze :) A przez 3 lata dopiero raz nie mogłem sam wyjechać więc nie jest źle :)
No na balast już mam koncepcję :) Uspawam zbrojenie a mocowanie zrobię normalnie do tego uchwytu co są oryginalnie przymocowywane tylko u doły nawiercę 3 dzióry przez które będe mógł przykręcić śróby żeby nie odrywał mi się od tego uchwytu czy ramki nie wiem jak to nazwać :)
Dzięki za podpowiedź o ciśnieniu :)

Edytowany przez Lukash3060, 26 styczeń 2013 - 12:12.

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 luty 2013 - 17:13

Obciążenie - co wybrać Myślę, że słownik ortograficzny wystarczająco go obciąży :)
-utonąłem
-dziury
-śruby
Źle się jeździ z płynem (bardzo trzęsie) więc lepiej obciążnik. Dbajcie chłopaki o ortografie :)

#6 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 19 luty 2013 - 18:37

Obciążenie - co wybrać Chyba masz dobre kontakty z polonistą :D (żart) a tak prawdę mówiąc to czytając forum trafia się na wiele błędów i otrograficznych i interpunkcyjnych, ale mało osób zwraca na to uwagę bo większość pisze w pośpiechu :) Sam piszę post a gdy go czytam zauważam że zrobiłem błąd, ale z lenistwa nie chce się ich poprawiać :)

Odnośnie obciążenia - chyba jednak będzie spawana ramka i zalana w betonie :) haki zrobię z zawiasów ( utnę w połowie tą zawiniętą część) i u dołu wywiercę 2-3 otwory przez które dam śruby, żeby w czasie jazy się nie zgubił ;) Patent znajomego który na 3 takich uchwytach woził w 3120 i 3690 1,5 t :) Sam planuję zalać koło 400-500 kilogramów:)

PS. Dzięki że zwracasz uwagę na to kto jak pisze bo to jest ważne :)
Pozdrawiam! :)

Edytowany przez Lukash3060, 19 luty 2013 - 18:40.

Dodany obrazek

#7 Share joachim1997

joachim1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 19:59

Obciążenie - co wybrać Ja myślę że powinieneś zrobić lub kupić obciążnik a co do ciśnienia chyba trochę musiałbyś zwiększyć na pewno z obciążnikiem będzie inna jazda po łące
Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 13:18

Obciążenie - co wybrać Na początek bym proponował obniżyć ciśnienie do 1 bara i sprawdzić co się będzie działo a jak będzie źle to dopiero obciążnik zakładać. Ciśnienie 1,6-1,8 bara to jest to jeżdżenia tylko po asfalcie.