Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowarka do bel i obornika

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 00:00

Ładowarka do bel i obornika wątpie zebyś za 4 tyś kupił nową hydraulikę która napędzi ci mosty od stara które będą miały siłę w terenie i ten silnik od golfa też myślę ze nie najlepsze rozwiązanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowarka do bel i obornika Dzisiaj, 14:50
  •  

#22 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 00:10

Ładowarka do bel i obornika A nie lepiej kupić TIH-a za 7 tys i wszystko jest na miejscu po co wymyślać "koło" jak ktoś już je wymyślił?? chyba ze ktoś potrzebuje coś do chlewa malutkie to za 10 tys można kupić do poprawek.

#23 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 08:50

Ładowarka do bel i obornika Ja potrzebuję normalnej ładowarki takiej żeby zastąpiła traktor. Silnik od golfa 90KM potrafi rozpędzić na autostradzie busa t4 i przyczepę z betoniarką i innymi sprzętami do 130km/h więc słaby nie jest. 4-5 tys powinno starczyć ze względu na to że pompy i inne rzeczy kupowałbym od belarusa bo on ma najtańsze części.

#24 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 10:42

Ładowarka do bel i obornika 4 tys na taką hydraulikę? Do ładowacza czołowego na 3 sekcje wyszło mi coś pomiędzy 2 a 2,5 tyś.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#25 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 16:37

Ładowarka do bel i obornika No ja szczerze to średnio widzę ten wynalazek no chyba ze zastosujesz jakiś orginalny napęd hydrauliczny od jakiejś ładowarki bo takie cudowanie ze wszystko z innej parafii wydaje mi się trochę bez sensu ;( bo jednak jest opcja ze się to nie zgra a po drugie jednak jak jest zestaw fabryczny to jest fabryczny a co do silnika od golfa to ja w wózku mam silnik mazdy 2,0 i jakoś nie widzę szału a podobno ma 90 koni a wystarczy próg 5 cm i juz jest problem

#26 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 19:48

Ładowarka do bel i obornika A ja z innej beczki zapytam, czy te małe Weidemanny do 90cm szerokości mają jakiś przegub dzięki któremu dopasowują się do terenu czy po prostu są sztywne?
Jeśli mają to gdzie?
Na moście, którym?
Czy na "skręcie"?

#27 Share Marcin309

Marcin309

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła i koni;D

Napisany 21 styczeń 2013 - 20:12

Ładowarka do bel i obornika kolego może lepiej kupić ta jest fajna i nawet tania...
http://tablica.pl/of...am-ID1QWJW.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 19:16

Ładowarka do bel i obornika Ta ładowarka u góry to nawet, ale podjąłem decyzję że nie będę kupował ładowarki bo już były niespodziewane wydatki i nie mam kasy tyle ile miałem, a grata szkoda kupować. Jak na razie będę woził bale na tur gdzie będzie prosto a na tuz gdzie będzie pochyło.

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2013 - 19:33

Ładowarka do bel i obornika To gdzie ty mieszkasz że takie góry u ciebie ja zawsze jak wożę baloty to biorę po 2 jeden na tył ciągnika a drugi na przód i niema problemu z ryzykiem wywrócenia a mam teren pagórkowaty. Na pewno hydrauliczny napęd w ładowarce fajna sprawa ale wstawić tylko silnik hydrauliczny i pompę to nie wystarczy bo trzeba czymś sterować prędkością a sam gaz nic nie da bo na wolnych obrotach silnik będzie gasł do tego najlepsza jest pompa o zmiennej wydajności albo silnik hydrauliczny o zmiennej hłonności dlatego ja zrezygnowałem z takiego napędu

#30 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 17 luty 2013 - 18:44

Ładowarka do bel i obornika Napisze jeszcze co ostatnio wymyśliłem dt ładowarek ale w wersji mini. Mianowice żeby wiele się nie o robić to kupujemy malucha. Trzeba zwęzić co w przypadku malucha jest dziecinnie proste po prostu ucinasz, wspawujesz coś i git. Aby uzyskać wolne biegi do przodu bo na razie gdy zakładamy że napęd jest z przodu to byśmy mieli tylko jeden bieg do przodu i 4 do tyłu. Aby to zmienić wystarczy zbudować prostą przekładnię z zębatkami o taką http://www.bankfotek.pl/view/1424057 którą też każdy powinnien zbudować. Więc podstawę mamy. To by było wszystko na dzisiaj. Jak coś mi wpadnie do głowy to napiszę jeszcze.

#31 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 20 luty 2013 - 18:22

Ładowarka do bel i obornika czytam to wszystko i sam nie wiem co powiedzieć. Silnik od golfa może i słaby nie jest ale jest to silnik szybko obrotowy i ma mały moment obrotowy a o niego zawsze nam chodzi przy budowie czegoś takiego. Druga sprawa jest taka że jak Ty podłączysz te wszystkie pompy o których napisałeś to ciężko będzie nastarczyć mocy na to żeby je napędzić tym silnikiem a nie mówię już o jeździe. Ja zrobiłem z dwóch mostów od wózka widłowego dużego bługara, silnik wolnoobrotowy wraz ze skrzynią od Avii, skrzynia rozdzielcza od stara 266, hydraulika w większości od kombajnu E 512, pompa NSZ 32 i siłowniki od wysięgnika Białorusi budowlanej do podnoszenia ramienia i od przyczepy do przewozu samochodów do pochyłu. Jak chcesz się więcej dowiedzieć to pisz na priv. koszt ok 7000 zł

#32 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 23 luty 2013 - 13:45

Ładowarka do bel i obornika Dużo myślisz mało robisz . Liczysz 10 tys a potrzeba 20 tyś .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 23 luty 2013 - 16:26

Ładowarka do bel i obornika Slawek74 to do mnie? Może mało robię ale na razie jest zima więc nie na skaczę z robotą dodatkowo że też są inne potrzebne remonty np. podbierak u prasy zrobiony, kosiarka wyremontowana, przetrząsarka również, skrzynia w mf też, zaczep do niego też (a to automat na szynach) w kolejce czekają jeszcze c-360 remont hydrauliki, zwolnic i remont wizualny, przyczepę na bale trzeba przerobić i takie drobne remonty typu palce w zgrabiarce wymienić, siłownik uszczelnić, wyregulować maszynę + jeszcze remonty budowlane. A może już bym coś robił z ładowarką ale na razie nie mam miejsca w garażu. Najpierw zbuduję sobie malutką ładowarkę coś jak kopię UN-053 a poźniej zbuduję sobie ciut większą kopię ładowarki przegubowej takiej jak gintek ale moja będzie jednak ma nieskracanym moście i koła to będą bliźniaki jodełka 16. Wycofuję się ze swojego pomysłu dt tego żeby tylko jedna oś była napędzana bo oglądałem właśnie jak takie uny radzą sobie z ciężarami to nie za ciekawie bo poderwie tylną oś i za nic nie skręcisz dodatkowo, po błocie to nie ciekawie idzie skręcić bo trzeba nowe koleiny dla tyłu robić.