Marcin349

Ładowarka do bel i obornika

Polecane posty

SipmaZ224    81

A ja z innej beczki zapytam, czy te małe Weidemanny do 90cm szerokości mają jakiś przegub dzięki któremu dopasowują się do terenu czy po prostu są sztywne?

Jeśli mają to gdzie?

Na moście, którym?

Czy na "skręcie"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Ta ładowarka u góry to nawet, ale podjąłem decyzję że nie będę kupował ładowarki bo już były niespodziewane wydatki i nie mam kasy tyle ile miałem, a grata szkoda kupować. Jak na razie będę woził bale na tur gdzie będzie prosto a na tuz gdzie będzie pochyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To gdzie ty mieszkasz że takie góry u ciebie ja zawsze jak wożę baloty to biorę po 2 jeden na tył ciągnika a drugi na przód i niema problemu z ryzykiem wywrócenia a mam teren pagórkowaty. Na pewno hydrauliczny napęd w ładowarce fajna sprawa ale wstawić tylko silnik hydrauliczny i pompę to nie wystarczy bo trzeba czymś sterować prędkością a sam gaz nic nie da bo na wolnych obrotach silnik będzie gasł do tego najlepsza jest pompa o zmiennej wydajności albo silnik hydrauliczny o zmiennej hłonności dlatego ja zrezygnowałem z takiego napędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Napisze jeszcze co ostatnio wymyśliłem dt ładowarek ale w wersji mini. Mianowice żeby wiele się nie o robić to kupujemy malucha. Trzeba zwęzić co w przypadku malucha jest dziecinnie proste po prostu ucinasz, wspawujesz coś i git. Aby uzyskać wolne biegi do przodu bo na razie gdy zakładamy że napęd jest z przodu to byśmy mieli tylko jeden bieg do przodu i 4 do tyłu. Aby to zmienić wystarczy zbudować prostą przekładnię z zębatkami o taką http://www.bankfotek.pl/view/1424057 którą też każdy powinnien zbudować. Więc podstawę mamy. To by było wszystko na dzisiaj. Jak coś mi wpadnie do głowy to napiszę jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

czytam to wszystko i sam nie wiem co powiedzieć. Silnik od golfa może i słaby nie jest ale jest to silnik szybko obrotowy i ma mały moment obrotowy a o niego zawsze nam chodzi przy budowie czegoś takiego. Druga sprawa jest taka że jak Ty podłączysz te wszystkie pompy o których napisałeś to ciężko będzie nastarczyć mocy na to żeby je napędzić tym silnikiem a nie mówię już o jeździe. Ja zrobiłem z dwóch mostów od wózka widłowego dużego bługara, silnik wolnoobrotowy wraz ze skrzynią od Avii, skrzynia rozdzielcza od stara 266, hydraulika w większości od kombajnu E 512, pompa NSZ 32 i siłowniki od wysięgnika Białorusi budowlanej do podnoszenia ramienia i od przyczepy do przewozu samochodów do pochyłu. Jak chcesz się więcej dowiedzieć to pisz na priv. koszt ok 7000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12083

Dużo myślisz mało robisz . Liczysz 10 tys a potrzeba 20 tyś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Slawek74 to do mnie? Może mało robię ale na razie jest zima więc nie na skaczę z robotą dodatkowo że też są inne potrzebne remonty np. podbierak u prasy zrobiony, kosiarka wyremontowana, przetrząsarka również, skrzynia w mf też, zaczep do niego też (a to automat na szynach) w kolejce czekają jeszcze c-360 remont hydrauliki, zwolnic i remont wizualny, przyczepę na bale trzeba przerobić i takie drobne remonty typu palce w zgrabiarce wymienić, siłownik uszczelnić, wyregulować maszynę + jeszcze remonty budowlane. A może już bym coś robił z ładowarką ale na razie nie mam miejsca w garażu. Najpierw zbuduję sobie malutką ładowarkę coś jak kopię UN-053 a poźniej zbuduję sobie ciut większą kopię ładowarki przegubowej takiej jak gintek ale moja będzie jednak ma nieskracanym moście i koła to będą bliźniaki jodełka 16. Wycofuję się ze swojego pomysłu dt tego żeby tylko jedna oś była napędzana bo oglądałem właśnie jak takie uny radzą sobie z ciężarami to nie za ciekawie bo poderwie tylną oś i za nic nie skręcisz dodatkowo, po błocie to nie ciekawie idzie skręcić bo trzeba nowe koleiny dla tyłu robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam rozrzutnik obornika prod. Czarna Białostocka. Rocznik 82. Jest praktycznie cały w oryginale, bo od nowości smarowany olejem i burty są bez zarzutu. Jedynie podłogi nie udało się tak zachować, co widać na foto. Samochód na drodze może wyprzedać bez obaw, że go nagle rozrzutnik w rów zepchnie  
      Cena 4700. Trasa Międzyrzec Podl.-Siedlce
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez piotrek9321
      Witam. Zastanawiam sie nad kupnem bobcata do wypychania obornika od 15 sztuk. Czy poradzi sobie z wypchnieciem go. Korytasz mam na szerokosc 1.8m. Zastanawiam sie jaki model wybrac. Co polecacie. Dziekuje za odp.
    • Przez adam268
      Witam, potrzebuje opini na temat rozrzutnikow Pichon, ponieważ chce kupic i nie wiem jak sie sprawuja
    • Przez kat
      Witam. Rozglądam się nad nowym wyciągiem łańcuchowym. Kiedyś w oborze był zamontowany wyciąg typu lublin. Dobre 15 albo więcej lat temu zdjęty.  Chciał bym założyć w jego miejsce coś podobnego żeby jak naj mniej przerabiać w budynku. Jakie firmy na polskim rynku oferują taki zgarniacz poza Wróblewskim? Najlepiej z montażem. Jakie mogą być przybliżone koszta na pętle 40m + długość wyrzutni?
    • Przez pedro2
      Witam. 
      Mam w planach montaż zgarniacza płytka ściółka jeden rząd, problem jest z murkami na płycie. Czołowy zaraz za oborą da się jakoś przykleić bo szambo 3,5m od budynku, dając siłownik w oborze zostanie tylko 3m prasy na zewnątrz. Pytanie jak robić czy wycinać płytę do fundamentu pod murek? co jest raczej niemożliwe bo musiał bym przewrac zbrojenie. 
      Czy dac co metr słupy z dwuteownika? Dziurę wykuć, dwa druty przeciąć i na te pół metra kolega by mi świdrem na koparce wybrał otwory, ustoi taki przylep? 
      Największy problem jest z murkiem od strony wjazdu do obory, szambo zachodzi pół metra na wjazd więc jest niemożliwe żeby dac murek obok bo zagrodze wjazd. Jak to ugryźć? O ile na czołowy nie będzie takiego naporu obornika to na boczne już  ciśnie. Bez murka raczej nie da rady bo będzie się rozpływać na wjazd? Czy dac prasę kierunkową z ujściem w lewą stronę? 
      Niemam pomysłu jak przykleić ten murek na szambie, proszę o jakieś podpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj