pawel24

Jaki rozsiewacz jednotalerzowy?

Polecane posty

pawel24    1

Zamierzamy kupić nowy rozsiewacz do nawozu ;D. Koniecznie jednotalerzowy bo dwutalerzowa są za drogie ;)

 

W chwili obecnej najlepszy wydaje się być rozsiewacz z sipmy N-054 o ładowności 420 kg. Co myślicie o rozsiewaczach z sipmy? Przede wszystkim zależy mi na tym aby nie rdzewiał szybko :P A może z innej firmy?

 

No i dobrze byłoby gdyby miał mieszadło. Ładowność minimum 400 kg wskazana.

 

A  może zachodnia używka?

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi za które dziękuję  :D


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

a ja powiem tak, cena cena ale kup sobie najtanszy 2 talerzowy, bedzie duzo lepszy, do jakiego to ma byc ciagnika i na jaki areal?

ja mam byle co bo to Brzeg mx ale daje rade rowniutko jest posiane, nie to co kiedys na lejku bylo czy pozniej na motylu.

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

Rozsiewacz będzie chodził z 330.  :P Łąki zostały teraz jesienią zaorane i teraz areał gospodarstwa wyszedł 22 ha ornego ;D

 

Używane polskie dwutalerzowe są bardzo często skordowane. Lepiej kupić jednotarczowy, a najwyżej jezeli gospodarstwo się będzie powiększać to się kupi dwutalerzowy.

 

Cenowo trzeba się zmieścić w granicach 2000 zł i to jest max :(


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

U nas w agromie jakiś czas temu stal taki rozsiewacz. Kosztował chyba koła 1300zł. Tylko nie jestem pewien jakiej firmy był. Ale raczej sipmy. taki by w zupełności starczył. A jak będziesz go trzymał pod dachem to wiele lat Ci posłóży.Tylko nie wiem czy miał mieszadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Za 1300 był z Brzegu.Dosyc długo stoi i nie widac żeby rdzewiał.Ale nie wiem czy miał mieszadło.A co myślisz o takich z plastikowym lejkiem. Kosztują tak w granicach 800-900 zł. Ja sam ma lejka z Brzegu i nie rdzewieje bardzo choc ma 18 lat. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

A czy plastikowe nie pękają?

 

U mnie na składnicy były piękne rzemieślnicze rozsiewacze jednotarczowe o ładowności 500 kg

 

Były piękne z dalsza bo z dalsza, bo z bliska zaczęła rdza wychodzić. Nie wiem jak długo stały, ale rdzewiały  ;D Cena tych rozsiewaczy była niska -tylko 1000 zł z groszami


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

dzięki wszystkim za propozycje

A gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to niech wali śmiało ;D czasu do wiosny jest dużo ale można o tym rozsiewaczu już teraz pomyśleć

Dziękuje i pozdrawiam.


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1075

Ja mam właśnie takiego 1-talerzowego z SIPMY. Co do jakości wykonania to 3 rok (nawozy siane na 22ha) nie widać na nim rdzy (poza wytarciem na dole zbiornika typowe dla lejka) Ma oj dwa otwory wylotowe więc nawet równo sieje, regulacja szerokości przez przestawienie łopatk. Dałem wtedy za niego bodaj 1050zł ze wszystkim poza wałkiem. Co do tych plastkiowych to nie polecam Mój Wujek miał takiego i wycierał sie plastik i ogólnie odkształcał. A wogóle jeśli masz zamiar kupić coś do 2 tyś to poszukaj może jakiegoś AMAZONE 2 talerzowego.. to chyba bedzie lepsze wyjście. Mam nadzieje, że coś Ci pomogłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

rozsiewacz tylko dwutalerzowy!!!nawozy są zbyt drogie żeby je marnować.chodzi mi o to że jakościa rozsiewania jedno nigdy nie dorówna dwutalerzowemu.po jedno talerzowym zawsze będą pasy mniejsze lub większe...ja mam Rauch MDS 62-prawie najtańszy z tej firmy ale kiedy mam ustawiony na 15m to rzuca 30m pasy się nakładają przez co jest bardzo równomierny wysiew, do tego moge zrobic próbe kręconą,także mozna wisiać z dokładnością do 5kg.tylko że dałem za niego 3 lata temu 7000zł.ale wczęsnij miałem 10 lat używanego amazone i też było ok-do 330 idealny bo rauch trochę za ciężki


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

Dzięki wszystkim za rady.

 

Wolę jednotarczowy i pewnie bedzie to sipma oto lista powodów:

1. Jest tani i nowy, a w podkarpackim trudno jest znależć zachodnią używkę dwutarczową w dobrym stanie

2. To ma być do 330 i jak będzie jednotarczowy, który waży do 100 kg to można będzie nawet wsypac i 500 kg i 330 podola :P a jak będzie dwutarczowy to bedzie cieższy i trzeba bedzie sypac mniej bo inaczej 330 nie podniesie

3. Do niektórych pól mam kilka kilometrów. Na wiosne trzeba robić wszystko szybko. Jednotarczowy jest lekki i można go wrzucić na wóz, a wóz zaczepić do kultywatora. Dzięki temu nie trzeba dwa razy jeżdzić. ;)

 

Dzięki, że mi rdziliście dwutarczowy ale w moim przypadku jednotarczowy bedzie lepszy.

Pozdrawiam.


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Kup lepeij używane amazone, a nie polskie gówno >:( Jeszcze nie odebrałem swojego a już są z nim problemy ;D


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Widziałem u sąsiada plastikowego lejka z bliska.

Całe łopatki pordzewiałe a kupił go w tym roku. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Ja mam Brzeg MX 850. Ma już 2 lata i jest super sprzęt. Nic nie rdzewieje, bo po pracy dobrze go czyszcze i konserwuje. Niech nikt nie mówi, że poski sprzęt to gówno!!! Ja ktoś nie potrafi dobrze wyczyścić rozsiewacza i zakonserwować po pracy to potem mu rdzewieje... Nawet zagraniczny zardzewieje, jak go dobrze się nie wyczyści.

 

Ja jestem zadowolony ze swojego, ponieważ dałem za niego duzo mniej niż za podobny zagraniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Właśnie chodzi mi o MX 850  :D, Zamówiłęm u krobanków z skrzynią z nierdzewki i stał prawie rok u nich na placu i co się okazało nierdzewka zerdzewiała ;D Mają mi nowy dać ;D I co powiecie


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Musiałem wycofać wniosek na SPO i zlożyć jeszcze raz przez 1 głupi błąd >:(


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Wracając do tematu rozsiewacza to gdy sąsiad ustawił lejka do mojego płotu to zobaczyłem w jakim jest stanie z bliska.

Kupił go w maju a łopatki zardzewiały. :D Jakoś tak dziwnie się ustawia.

Rzemieślniczy ( wole nie pisac nazwy :-X ) a kolega ma z Jar-Metu to wykonanie trochę lepsze.

Ale jednak odradzam takie rozsiewacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Gdy weszliśmy do Unii narobiło się tych firm produkujących głównie ,,lejki'' kosiarki i opryskiwacze.

Zwiększył się popyt na maszyny i ludzie zaczęli wymieniac swój sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

rozsiewacz z brzegu to lipa- kolega ma taki i po 2 latach eksploatacju koroduje! a 12 letni rauch lakier orginał Widocznie niemcy lepszą farbę robią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj