Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki rozsiewacz jednotalerzowy?

80 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 22 październik 2006 - 14:44

Jaki rozsiewacz jednotalerzowy? Zamierzamy kupić nowy rozsiewacz do nawozu ;D. Koniecznie jednotalerzowy bo dwutalerzowa są za drogie ;)

W chwili obecnej najlepszy wydaje się być rozsiewacz z sipmy N-054 o ładowności 420 kg. Co myślicie o rozsiewaczach z sipmy? Przede wszystkim zależy mi na tym aby nie rdzewiał szybko :P A może z innej firmy?

No i dobrze byłoby gdyby miał mieszadło. Ładowność minimum 400 kg wskazana.

A  może zachodnia używka?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi za które dziękuję  :D
Nie ma to jak ursus C330! ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki rozsiewacz jednotalerzowy? Dzisiaj, 11:21
  •  

#2 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 22 październik 2006 - 15:19

Jaki rozsiewacz jednotalerzowy? a ja powiem tak, cena cena ale kup sobie najtanszy 2 talerzowy, bedzie duzo lepszy, do jakiego to ma byc ciagnika i na jaki areal?
ja mam byle co bo to Brzeg mx ale daje rade rowniutko jest posiane, nie to co kiedys na lejku bylo czy pozniej na motylu.

pozdrawiam
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#3 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 22 październik 2006 - 15:35

Jaki rozsiewacz jednotalerzowy? Rozsiewacz będzie chodził z 330.  :P Łąki zostały teraz jesienią zaorane i teraz areał gospodarstwa wyszedł 22 ha ornego ;D

Używane polskie dwutalerzowe są bardzo często skordowane. Lepiej kupić jednotarczowy, a najwyżej jezeli gospodarstwo się będzie powiększać to się kupi dwutalerzowy.

Cenowo trzeba się zmieścić w granicach 2000 zł i to jest max :(

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 22 październik 2006 - 16:39

Jaki rozsiewacz jednotalerzowy? U nas w agromie jakiś czas temu stal taki rozsiewacz. Kosztował chyba koła 1300zł. Tylko nie jestem pewien jakiej firmy był. Ale raczej sipmy. taki by w zupełności starczył. A jak będziesz go trzymał pod dachem to wiele lat Ci posłóży.Tylko nie wiem czy miał mieszadło.

#5 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 22 październik 2006 - 19:39

Jaki rozsiewacz jednotalerzowy? Za 1300 był z Brzegu.Dosyc długo stoi i nie widac żeby rdzewiał.Ale nie wiem czy miał mieszadło.A co myślisz o takich z plastikowym lejkiem. Kosztują tak w granicach 800-900 zł. Ja sam ma lejka z Brzegu i nie rdzewieje bardzo choc ma 18 lat. :D

#6 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 22 październik 2006 - 19:46

Jaki rozsiewacz jednotalerzowy? A czy plastikowe nie pękają?

U mnie na składnicy były piękne rzemieślnicze rozsiewacze jednotarczowe o ładowności 500 kg

Były piękne z dalsza bo z dalsza, bo z bliska zaczęła rdza wychodzić. Nie wiem jak długo stały, ale rdzewiały  ;D Cena tych rozsiewaczy była niska -tylko 1000 zł z groszami

#7 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 22 październik 2006 - 20:06

Jaki rozsiewacz jednotalerzowy? Tak właściwie to tylko kilku w okolicy ma takie lejki, ale nie widac żeby pękały.Wiem, ze jeszcze Jar-Met produkuje rozsiewacze, zarówno plastikowe jak i metalowe.Możesz obejrzec na http://www.jarmet.pl...produkty_pl.php

#8 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 23 październik 2006 - 21:11

Jaki rozsiewacz jednotalerzowy? dzięki wszystkim za propozycje
A gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to niech wali śmiało ;D czasu do wiosny jest dużo ale można o tym rozsiewaczu już teraz pomyśleć
Dziękuje i pozdrawiam.

#9 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 24 październik 2006 - 20:47

Jaki rozsiewacz jednotalerzowy? Ja mam właśnie takiego 1-talerzowego z SIPMY. Co do jakości wykonania to 3 rok (nawozy siane na 22ha) nie widać na nim rdzy (poza wytarciem na dole zbiornika typowe dla lejka) Ma oj dwa otwory wylotowe więc nawet równo sieje, regulacja szerokości przez przestawienie łopatk. Dałem wtedy za niego bodaj 1050zł ze wszystkim poza wałkiem. Co do tych plastkiowych to nie polecam Mój Wujek miał takiego i wycierał sie plastik i ogólnie odkształcał. A wogóle jeśli masz zamiar kupić coś do 2 tyś to poszukaj może jakiegoś AMAZONE 2 talerzowego.. to chyba bedzie lepsze wyjście. Mam nadzieje, że coś Ci pomogłem

#10 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 24 październik 2006 - 21:12

Jaki rozsiewacz jednotalerzowy? rozsiewacz tylko dwutalerzowy!!!nawozy są zbyt drogie żeby je marnować.chodzi mi o to że jakościa rozsiewania jedno nigdy nie dorówna dwutalerzowemu.po jedno talerzowym zawsze będą pasy mniejsze lub większe...ja mam Rauch MDS 62-prawie najtańszy z tej firmy ale kiedy mam ustawiony na 15m to rzuca 30m pasy się nakładają przez co jest bardzo równomierny wysiew, do tego moge zrobic próbe kręconą,także mozna wisiać z dokładnością do 5kg.tylko że dałem za niego 3 lata temu 7000zł.ale wczęsnij miałem 10 lat używanego amazone i też było ok-do 330 idealny bo rauch trochę za ciężki

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 24 październik 2006 - 21:47

Jaki rozsiewacz jednotalerzowy? Ja mam Amazne ZA-F 604 i jestem zadowolony. Myśle na MX Premium 950 z kwasiaka.  :- 

#12 Share pawel24

pawel24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 25 październik 2006 - 21:23

Jaki rozsiewacz jednotalerzowy? Dzięki wszystkim za rady.

Wolę jednotarczowy i pewnie bedzie to sipma oto lista powodów:
1. Jest tani i nowy, a w podkarpackim trudno jest znależć zachodnią używkę dwutarczową w dobrym stanie
2. To ma być do 330 i jak będzie jednotarczowy, który waży do 100 kg to można będzie nawet wsypac i 500 kg i 330 podola :P a jak będzie dwutarczowy to bedzie cieższy i trzeba bedzie sypac mniej bo inaczej 330 nie podniesie
3. Do niektórych pól mam kilka kilometrów. Na wiosne trzeba robić wszystko szybko. Jednotarczowy jest lekki i można go wrzucić na wóz, a wóz zaczepić do kultywatora. Dzięki temu nie trzeba dwa razy jeżdzić. ;)

Dzięki, że mi rdziliście dwutarczowy ale w moim przypadku jednotarczowy bedzie lepszy.
Pozdrawiam.

#13 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 08 listopad 2006 - 13:39

Jaki rozsiewacz jednotalerzowy? Kup lepeij używane amazone, a nie polskie gówno >:( Jeszcze nie odebrałem swojego a już są z nim problemy ;D
Ciesz się każdą chwilą życia...

#14 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 08 listopad 2006 - 16:44

Jaki rozsiewacz jednotalerzowy? Widziałem u sąsiada plastikowego lejka z bliska.
Całe łopatki pordzewiałe a kupił go w tym roku. :P

#15 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 11 listopad 2006 - 16:58

Jaki rozsiewacz jednotalerzowy? Ja mam Brzeg MX 850. Ma już 2 lata i jest super sprzęt. Nic nie rdzewieje, bo po pracy dobrze go czyszcze i konserwuje. Niech nikt nie mówi, że poski sprzęt to gówno!!! Ja ktoś nie potrafi dobrze wyczyścić rozsiewacza i zakonserwować po pracy to potem mu rdzewieje... Nawet zagraniczny zardzewieje, jak go dobrze się nie wyczyści.

Ja jestem zadowolony ze swojego, ponieważ dałem za niego duzo mniej niż za podobny zagraniczny.

#16 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 11 listopad 2006 - 19:57

Jaki rozsiewacz jednotalerzowy? Właśnie chodzi mi o MX 850  :D, Zamówiłęm u krobanków z skrzynią z nierdzewki i stał prawie rok u nich na placu i co się okazało nierdzewka zerdzewiała ;D Mają mi nowy dać ;D I co powiecie

#17 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 12 listopad 2006 - 00:37

Jaki rozsiewacz jednotalerzowy? A dlaczego stał u nich tak długo???
Nie wiem jak jest u tych modeli z nierdzewką, bo ja kupiłem normalny lakierowany i nie ma problemu.

#18 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 12 listopad 2006 - 09:32

Jaki rozsiewacz jednotalerzowy? Musiałem wycofać wniosek na SPO i zlożyć jeszcze raz przez 1 głupi błąd >:(

#19 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 12 listopad 2006 - 11:14

Jaki rozsiewacz jednotalerzowy? No znam ten ból  :-. Mnie z Torunia z agencji to papiery przysyłali z 3 razy do poprawek (o głupie pierdoły się przyczepiali). Ale tacy są urzędasy  >:(.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 17 listopad 2006 - 18:08

Jaki rozsiewacz jednotalerzowy? Wracając do tematu rozsiewacza to gdy sąsiad ustawił lejka do mojego płotu to zobaczyłem w jakim jest stanie z bliska.
Kupił go w maju a łopatki zardzewiały. :D Jakoś tak dziwnie się ustawia.
Rzemieślniczy ( wole nie pisac nazwy :-X ) a kolega ma z Jar-Metu to wykonanie trochę lepsze.
Ale jednak odradzam takie rozsiewacze.

Dodaj odpowiedź