kawa22

Pytanie dotyczące tuczu na zamówienie.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kawa22    0

Witam. Chciałem zapytać czy legalnym jest gdybym zamieścił ogłoszenie, że przyjmę zamówienie na odchowanie świni, i potem sprzedaż żywca lub mięsa i wyrobów osobie prywatnej? Czy mogę jedynie zamieścić ogłoszenie o sprzedaży żywca?

Jeszcze jedna sprawa czy jest ktoś w stanie powiedzieć mniej więcej świnia około 130kg po uboju ile mniej więcej daje mięsa? jak wagowo wypadają poszczególne partie?

za wszelkie odpowiedzi dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SGRagrofarm    0

Przeważnie gdy tucznik ma 125-140 kg to po zabiciu półtusze mają 100kg

A te świnie co masz w planach rerejstrować ?

 

Odchowanie rerejstrowanych Swin to chyba nic niezgodne z prawem ale jusz ubuj w gospodarstwie to by się mogł ktoś doczepić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawa22    0

do tej pory wszystkie zwierzęta w gospodarstwie były rejestrowane aczkolwiek jeśli nie zarejestrował bym 2 czy 3 sztuk mogą byc jakieś komplikacje? od lat ojciec dziadek pradziadek bili w gospodarstwie nigdy nic się nie działo.

Podkreślam, że nie mam żadnej wielkiej hodowli zaledwie 6h ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SGRagrofarm    0

Ale nie wiem cz możesz zabić u siebie w gospodarstwie świnie które są zarerejstrowane bo potem możesz mieć problemy żeby je wyrerejstrować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawa22    0

a czy nie ma czegoś takiego, że sztukę lub dwie mogę trzymać na własny użytek? kiedyś coś takiego obiło mi się o uszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

jest. Można trzymać jedną. Ww gospodarstwie można bić. I na zgłoszeniu zaznacza się ubój w gospodarstwie. Ale w przypadku częstego ubijania lepiej sprzedać komuś świnię bo na zgłoszeniu nabywca tylko się podpisuje. Dotyczy zakupu jednej świni ale sprzedać takiemu nabywcy można codziennie jedną i jest mniej podejrzane niż bić codziennie jedną na użytek własny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Radan
      Nie odnalazłem podobnego tematu ale jeżeli jest to dajcie znać albo przenieście.
       
      Potrzebna jest firma która wyprodukuje paszę na specjalne zamówienie.
      Chodzi głównie o nietypową konfigurację składników.
      Spore zamówienie więc fajnie by było gdyby taki producent miał wytwórnię z własną bocznicą kolejową.
       
      Jeżeli ma ktoś dane takiego producenta to proszę o podanie kontaktu.
    • Gość szopen158
      Przez Gość szopen158
      Mam pytanie do znawców marki i nie tylko mianowicie chodzi mi o rewers w deutz 150 mk3 skrzynia ZF J 7222 L, chodzi o taki fakt że jak odpale ciagnik rewers chodzi fajnie pyłynnie a jak się ciągnik rozgrzeje to słychać uciążliwe pukanie przy przełączaniu kierunku jazdy, a jeszcze informacja do tego ktoś inteligentny zalał mu skrzynie Agrolem U co jest nie dopuszczale i czy może mieć to wpływ na tak złą pracę rewersu ?
    • Przez zacier123
      Proponuję aby wypowiadali się tu rolnicy którzy mieli te śmieszne kontrole odnośnie bioasekuracji. Co tam sprawdzali, co wymagali i jakie ewentualnie kary... Jeśli temat podobny istnieje to, proszę o link bo nic podobnego nie mogłem znaleźć.
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Praktycznie mam już projekt gotowy, ale chciałbym podpytać czy ktoś widzi w nim coś co by można było zmienić bo np u niego sie nie sprawdza.

    • Przez PronarekP5
      Witam wszystkich Agrofotowiczów, moderatorów i Admina, i mam propozycję do was forumowicze i pytanie do Admina i moderatorów, czy istnieje możliwość założenia tematu w którym każdy z nas może dodać zdjęcie lub zrzut ekranu ukazujący dana maszynę, ewentualnie miejsce gdzie dana maszyna była wystawiona  ( bo linku chyba nie można dodawać i opisać maszynę). Było by to pomocne bo dużo maszyn jest fajne na  foto i przez telefon a na miejscu klapa, i mogło by to pomóc zaoszczędzić czas i paliwo, jadąc oglądając coś co nie jest takie jak twierdzi właściciel. Tyle że To muszą być rzetelne opinie, i prawdziwe a nie psucie komuś opinii i interesu. Czekam na wasze opinie co wy na to, dodałem w tym dziale no to w sumie pomoc w wyborze ciągnika. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj