Zaloguj się, aby obserwować  
dawidom123

Krzywy heder

Polecane posty

dawidom123    0

Witam.

Mam problem z hederem. Jedna strona hedera mi ryje, a druga ma 10cm różnicy. Nie idzie wyregulować na gardzieli bo jest już maksymalnie wyregulowany. Co moge z tym zrobić? Więcej sie nie wyreguluje. Może się gardziel sie wyginac. Co zrobić???

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A przednie opony masz takie same?Bo ja w mercatorze 75 miałem wyższą oponę z prawej strony...a już chciałem heder prostować....


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

Podepnij heder od sąsiada i zobacz jak będzie. Jeśli jest to samo to nie wykluczone że jest zgięta gardziel. A czy heder nie był spawany na głównej podłużnicy przy zaczepach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja też się z tym mordowałem, gardziel prosta, heder prosty tylko opony z różnych firm są :D po przękręceniu kół problem odwrócił się o 180* :D , posłuchaj kolegów, najlepiej dopnij inny heder na próbę, to wyjaśni czy rama hedera, czy podajnik pochyły.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidom123    0

jedną mam łysą stej strony co heder jest nirzej wkurza mnie jak mam kośic polegniete numery opon tesame musze wiecej ginnastykować sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Tylko jak dopompuje się powietrza to efekt jest odwrotny niż myślicie, bo koło robi się węższe i bardziej tonie, są systemy typu airbuster które obniżają ciśnienie w pracy w polu i maszyny nie toną przez to palą mniej paliwa.

Bieżnik to kilka cm, a 1m dalej to już dużo więcej, opony muszą być takie same, tej samej firmy, nawet 2 opony o tym samym rozmiarze a różnych firm, nie są takie same.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
061    0

Panowie to nie wina ani gardzieli, ani kół ... ciśnieniem w kołach zyskamy jakieś 2-3 cm czyli kropla w morzu ...
Niestety to wina siłowników unoszących gardziel i heder, można to sprawdzić unosząc heder maksymalnie do góry i zmierzyć długość obydwóch tłoczysk miarą i wtedy dokonale widać tą różnice która jest bardzo odczuwalna na polu przy polegniętym zbożu. 
Mam ten sam problem z którym zmagał się mój ojciec a teraz ja i to w ostatnie żniwa spostrzegłem tą różnice na silownikach i mam małe pytanie i prosze o małą poradę jak teraz usunąć ten problem, ponieważ heder zawsze z lewej strony idzie niżej niż z prawej a łatwo można zauważyć że cała lewa strona hedera jest dużo bardziej obciążona niż prawa i dlatego lewo tłoczysko jest mniej wysuniete bo nie ma równego ciśnienia na siłownikach i moje pytanie brzmi jak Wy byście to rozwiązali ? dociążyć prawą strone hedera co moim zdaniem zniweluje problem czy może pokombinować z siłownikami pozakładać jakieś zawory ( chociaż to jest mnie pewne i mniej realne) czy macię może jakieś inne pomysły na rozwiązanie tej udręki ?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie ostatnio wyrwało uchwyt tłoka w gardzieli, efekt jak piszecie. Jeden tłok podnosił wyżej drugi niżej, polecam sprawdzić mocowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem w dominatorze. Lewa strona ryje w ziemię a prawa nie może sięgnąć leżącego zboża? Można to regulować tymi sprężynami na tłokach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez radzio550
      Witam, mam zamiar kupić NH TC5050, ale nie wiem jakie heder do niego wziąć czy 3,9 czy 4,5 . Z góry dzięki ;]
    • Przez Pavko
      Witam.
      Mam problem z kombajnem Deutz Fahr 3540.
      Otóż nie działa heder.. Nie działają motowidła a ni nic.
    • Przez krzysiek1979
      Panowie przerabiam naped kosy w D 3000 na system bizonowski .Mam wszystkie nowe czesci calego targanca ,ale nie wiem jaka jest grubosc ramy (tej dlugiej belki ,podstawy targanca ) w bizonie .I nie wiem ile cm musi byc odsuniety targaniec (sworzen ze sciskami i 4 srubami od boku hedera .Bylbym bardzo wdzieczny jak ktos by zmierzyl ile ma cm ta belka od scisku do boku hedera .
    • Przez same110
      Witam

      Ostatnio natrafiłem na takowy rodzaj przystawki do zbioru zbóż
      Co sądzicie o tej przystawce
      Wg mnie ma jedna wadę -zostawia rzysko na dużej wysokości

    • Przez mikolaj90
      Witam. Koledzy zmieniłem heder z 6,10 na 5,10 i musiałem wykręcić środkowy siłownik aby móc podpiąć heder no i tu ukazał się problem bo przy opuszczaniu  strasznie trzepie. Jest jakaś opcja aby to wyeliminować ?? Może być to wina akumulatora hydraulicznego?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj