Polecane posty

janek9876    0

Witam. Chcę kupić ciągnik waham się między ursusem 10014H a New Holland TD 5050. Prosze o pomoc który lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Patrząc na dane techniczne to ursus lepszy,większe wyposażenie...itd....


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę kupić ciągnik waham się między ursusem 10014H a New Holland TD 5050. Prosze o pomoc który lepszy.

Więc szukasz dosyć prostego ciągnika około 100 KM? a nie zastanawiałeś się nad John Deerem 6100D? tak jak tu komuś wcześniej pisałem kolega ze wsi obok kupił sobie takiego ostatnio i mówił właśnie że bardzo duża promocja na niego weszła. A w wyposażeniu standardowym Common rail, klima, hydro rewers, sprzęgło wykąpane w oleju, ogólnie bardzo fajnie się prezentuje. Kupisz go podonie cenowo podejrzwam jak Ursusa a w tym 10014H to bieda aż piszczy, rewers mech, chwalą się że podwozie od Valtry a tak naprawde to podwozie do Valtry serii A czyli tej budżetowej, które produkuje bodajże turecka Hema. Silnik perkins Brytanie zna tylko z opowieści:) a wszystko wykończone polską tandetą.Musisz porównać z TD-tką ale wydaje mi sie że lepiej by ci wyszedł. Z tego co się orientuję pompa w NH ma wydatek 61l co przy ciągniku rolniczym tej mocy nie jest wartością powalającą (patrz Kubota M6040 ma 64l), a w JD serii D masz pompę tandemową 26l na układ kierowniczy i 66l na podnośnik. Poza tym ja jestem fanem Jeleni, sam mam jednego i dla mnie to klasa światowa:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej6070    0

Na twoim miejscu wybrałbym New Holland ponieważ jest napewno dużo lepszą marką niż Ursus ,dużo bardziej wytrwałą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

akurat ogladałem te tanie jaśki serię E i mogę to samo napisać bieda aż piszczy i szczerze ten ursus czy farmtrac 100km wyglądał dużo lepiej ten john serii E to w jednej lini z belarusem w plastikach bym postawił nic nie ujmując mtz, ale ten jasiek jest aż ordynarnie i odrażająco ubogi i tandetny, jaki jest ted D nie mam pojęcia ale E nie podoba mi się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wak1    0

Jak bym miał wybierać to na Twoim miejscu wybrał bym new hollanda. Bo Ursus stracił moje zaufanie.

Myślę że na Twoim miejscu wziąłbym pod uwagę Zetora i Deutz Fahra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

tak, ale w jeleniu jest chyba skrzynia 9/9 (jak się mylę to mnie poprawcie) a w TD 12/12; po za tym to tak samo jak NH TD wersja budżetowa więc rewelacji nie ma; osobiście wolałbym NH moim zdaniem cena odpowiednia do towaru; nie ma fajerwerków w wyposażeniu ale i cena przystępna a co ważne maszyna sprawdzona bo już od wielu lat jest na naszych polach.

Co do Ursusa to jakoś nie ufam Polskiej myśli technicznej i bałbym się wyłożyć pieniądze żeby zobaczyć jak to na prawdę jest.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

piotrek1991z

 

Słuchaj koleś...Za wypisywanie takich farmazonów to można kopa dostać...:)Nie jest nowością że skrzynie ursusa serii H są z Turcji.znamy już to od kilku lat..A co do silników to jak się nie znasz to nie zabieraj głosu.Na jakiej podstawie tak twierdzisz?Albo jak piszesz że "wszystko wykończone polską tandetą" Nie możesz twierdzić tak bo przypadkiem nie porównuj co było kiedyś za Bumaru..Bo to inna bajka.Radzę ci przeczytać temat o nowych ciągnikach i później dopiero zabierać głos.Jak sam to ująłeś" Poza tym ja jestem fanem Jeleni" znaczy że się z nimi utożsamiasz i po twoim wpisie można wywnioskować że jesteś jednym z nich...

 

Z systemem wtrysku common rail nie jest tak wesoło jak się wydaje...Silnik pracuje ciszej dzięki cztero cyklowym wtryskiem do cylindra...Tylko później płacąc za jeden wtryskiwacz nie wiadomo ile pieniędzy...

 

Poczekaj..w maju będą nowe 11024 ze skrzynią 36/36 z rewersem to wtedy sobie go obejrzysz.Ja go chyba w tym roku przygarnę do siebie:) Zajefajny ciągnik nawet JD się chowają z takim wykonaniem w kabinie jak one mają....

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Witam. Chcę kupić ciągnik waham się między ursusem 10014H a New Holland TD 5050. Prosze o pomoc który lepszy.

zastanów się też może nad proxima 100 albo proximą 100 plus cena bedzie podobna do tych dwóch

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Też byłbym za ursusem w końcu ten ciągnik nazywa się ursus tylko z tego faktu że polmot przechrzcił się na ursus i nie ma ten ciągnik nic wspólnego z 5714 i całą tą serią, polecam dlatego że jest to nowsza konstrukcja od new hollanda, holland ma te zwolnice jak w zetorze i c360 tak? zetora za taką cene kijem przez szmatkę bym nie ruszył, w końcu zetor to też zbieranina różnych części również z polskich od byłych dostawców częsci zetora i jest to ten sam zetor co stare 7211, co kupisz to będzie twój najlepszy wybór, a jak cenowo ten new cholland do ursusa i wyposarzeniem ma się? bierz ten co oferuje więcej w tej samej cenie i jak masz łąki to na szersze kapcie nie żałuj ;)

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek9876    0

Ursus i new holland są w takiej samej cenie ok 112 tys za 100 KM. tyle tylko że NH ma rewers elektro chydrauliczny a ursus mechaniczny. będe zastanawiał się dalej a jak jest z prasami? Mam wybraną prasę URSUS Z-543 co o niej sądzicie? A czy rotor w prasie jest potrzebny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

locke

Zwracam honor jeśli chodzi o silnik:-) Osobiście sprawdziłem i ma emblematy 'made in UK'. Co do reszty zdania nie zmienie, dla mnie te ciągniki to jest totalna porażka, miałem przyjemność jeździć takim i jak chcesz bieg zmienić to albo musis mieć wprawe albo musisz troche wysiłku w to włożyc. Jak jest zimny to troche też muli. Rozmawiałem ze sprzedawcą i na pytanie czy ten ciągnik jest dobry do ładowacza, usłyszałem bardzo przekonujące 'oczywiście', a kiedy zapytałem o hydro-rewers i sprzęgło mokre, to koleś skwitował że w tych pieniądzach takich rzeczy mieć nie można. A okazuje sie że można i to w JELENIU i nie tylko. Kiedy jak kupowałem ciągnik handlowiec powiedział mi coś ciekawego: ważna jest specyfikacja, ważna jest cena, ale zazwyczaj zapominamy o takich rzeczach jak dostęp do częsci zamiennych za klika lat, dostęp do części używanych ( tych ciągników jest dużo) i możliwości sprzedaży (stosunkowo łatwo sprzedać JD i to w dobrych pieniążkach, poza tym na bednarach mój dealer mówił, że będą odkupować maszyny używane w rozliczeniu). Mnie też przekonało to że JD jest na rynku bardzo długo i wiem że nie wypuszczają bubli. Rozmawiałem ostatniu z kolegą na uczelni i mówił że w jego okolicy jest właśnie Hattat H:), popsuł mu sie przerywacz od kierunkowskazów i regulator obrotów dmuchawy do nawiewu- niby pierdółki ale dealer powiedział że tych części nie ma i nie może ich zamówić, kazał to naprawić jakoś po swojemu i napisał oświadczenie że klient nie straci gwarancji. W JD sytuacja nie do pomyślenia. ;-) Pozdr

 

A jeśli chodzi o Common Rail to nie znam dokładnych danych ale koszt jednego wtrysku leży gdzieś w granicach 2 tys, więc nie tak astronomicznie, a spalanie mniejszcze i napewno to sie zwraca. A znasz cena na tego nowego Ursusa? Rewers elektro-hydrauliczny? Jeśli chodzi o wykonanie nie zgodze się z Tobą i mam do tego prawo a obrażanie innych świadczy może nie tyle o twojej kulturze, co o inteligencji. To jest forum użytkowników a nie konstruktorów więc jak twiedzisz że sie mylę to mnie popraw a nie obrażaj:-)

P.S. "A co tam że pół świata kupuje John Deere, któy jest na rynku 176 lat - co oni wszyscy sie znają, ja kupie sobie nowego Ursusa bo ma 36 biegów i będe przrzucał łaaaa;-)" to tak na lepszy humor. Pozdro dla kumatych.

 

Ursus i new holland są w takiej samej cenie ok 112 tys za 100 KM. tyle tylko że NH ma rewers elektro chydrauliczny a ursus mechaniczny. będe zastanawiał się dalej a jak jest z prasami? Mam wybraną prasę URSUS Z-543 co o niej sądzicie? A czy rotor w prasie jest potrzebny!

Nad tym ciągnikiem się porządnie zastanów i poszukaj jeszcze:-)Pamiętaj, że do NH musisz lać AdBlue a to jest około 2zł za litr plus koszt dojazdu na najbliższą stację ( może masz blisko nie wiem;). Jeżeli chodzi o prase to jak na Polkę całkiem porządna. Krąży mit że polską prasą trzeba prasować w nocy i takie też opinie słyszałem bo zbyt sucha słoma nie trzyma się walców i rozdrabnia sie. Ale mam też kolege, który twierdzi że to świetna prasa. Jeśli masz mocny ciągnik to może Z-594 z rotorem? Jest niewiele droższa (jakieś 15 tys) ale lepie zbiera i równiej podaje materiał przez co bele są lepiej zbite. Z polskich pras chyba najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj