Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika Belarus

65 odpowiedzi na ten temat

#41 Share bluedaver

bluedaver

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:internet, muzyka

Napisany 14 styczeń 2014 - 15:06

Hydraulika Belarus yuras 23...ile kosztuje taki rozdzielacz i jeżeli jesteś po wymianie to faktycznie olej się nie grzeje... :huh: rozumiem, że wymieniłes rozdzielacz, ale chłodnicy nie ściągałes...?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika Belarus Dzisiaj, 10:44
  •  

#42 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 14 styczeń 2014 - 17:01

Hydraulika Belarus a jak załozyłes chłodnice oleju i jak jest podłonczona ?
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#43 Share yuras23

yuras23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 19:32

Hydraulika Belarus chłodnica została plus jej to ok 4 litry więcej oleju w układzie a podłączyłem na powrocie ten gruby przewód co wraca olej od tyłu puściłem przez chłodnice, chłodnica jest założona od bizona olejowa tylko krućce zostały zmienione żeby można było założyć takiej samej średnicy przewód jak orginalny, chłodnice umieściłem między chłodnicą powietrza a wody olej nadal jest gorący przy ciężkich maszynach ale działa normalnie koszt rozdzielacza ok 400 zł wymiana kilka minut nawet oleju nie trzeba spuszczać chociaż coś tam zdąży wylecieć ale nie dużo

#44 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 22:17

Hydraulika Belarus @yuras zeby wymienic okragly rozdzielacz na monobloku trzeba spuszczac olej bo zbiornik oleju hydr. jest wyzej i grawitacja robi swoje. Wiem bo wymienialem (na gwarancji jeszcze w tedy) 2-mce temu ten rozdzielacz i spuszczalem caly olej, bez spuszczania prubowalem to wylecialo jakies pol litra i dalej lecialo lecz wcislem z powrotem.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#45 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 14 styczeń 2014 - 22:19

Hydraulika Belarus a umnie wymieniali i moze setka wyleciała oleju ..
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#46 Share yuras23

yuras23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 22:29

Hydraulika Belarus miałem przygotowany nowy i po wyciągnięciu zaraz wkładałem nowy tak jak pisałem oleju coś wyleciało ale z dwie setki może także na moje więcej zachodu z spuszczaniem i ponownym wlaniem niż warte to co wyleciało tyle że wypada myjką umyć po żeby zaraz się nie oblepiło dookoła. na tak zwaną rękojmę jak zgłosiłem to przyjechał wyciągnął rozdzielacz bez spuszczania oleju umył przedmuchał i stwierdził że powinno pomóc oczywiście nic nie dało jeszcze za dojazd musiałem zapłacić

#47 Share Laszek

Laszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 22:01

Hydraulika Belarus Wcześniej pisałem że ramiona podnośnika same się unosiły do góry jak nie było nic podczepione do TUZa. Ostatnio miałem wyjęty rozdzielacz (ten okrągły z tyłu, monoblok) i oringi na obwodzie były ok ale i tak założyłem nowe. Efektu nie dało żadnego. Najprawdopodobniej przepuszca na tych tłoczkach w środku. Ogólnie cały tez rozdzielacz ma bardzo chropowatą powierzchnię w środku, jak by go toczyli tępym nożem. Jedynie wymiana rozdzielacza powinna pomóc ale póki co dam sobie z tym spokój. Dzisiaj woziłem gnój na pole i zaczęło mi ciec z rozdzielacza od hydrauliki zewnętrznej- wykręciła się jedna śróbka co trzyma ten dekielek od strony dźwigienek

#48 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 17:33

Hydraulika Belarus ja dzisiaj próbowałem wyciągnąć ten rozdzielacz z tyłu okrągły bo przy dłuższej pracy z agregatem zaczął odmawiać posłuszeństwa mianowicie nie chciał opuszczać a dopiero ma 1600 motogodzin i nie mogę go wyciągnąć. odkręciłem te dwie śrubki na klucz 12 i troszkę uniosłem do góry i dalej nie chce iść a co najgorsze nie mogę go z powrotem ustawić na śruby tam jest cos co go trzyma? czy można go śmiało silą podważyć i powinien wyjść?

#49 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 15:18

Hydraulika Belarus Robilem to i powiem ze lekko mozesz podwadzic i powinno wyskoczyc, nic niczego tam nie trzyma. Wymieilem to ze wzgledu na to ze ramiona nie chca mi same opadac, musze stawac na nich a jak jest olej cieplejszy po np kilku godzinach pracy to trzeba sie dobrze naskakac zeby ramiona opadly, lecz zadnego efektu wymiana rozdzielacza monobloku nie przyniosla.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#50 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 16:14

Hydraulika Belarus a no dzięki jutro sie pobawie przy tym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share przemek007

przemek007

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 20:55

Hydraulika Belarus Witam koledzy czy ktoś znalazł przyczynę gotującego się oleju w tych Belarusach?

#52 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 21:26

Hydraulika Belarus ja miałem raz przypadek że się olej zagotował i myślę że przyczyną jest ten zawór z tyłu okrągły po prostu zacina się i nie ma obiegu tak mi się wydaje ale to ja raz miałem taki przypadek

#53 Share przemek007

przemek007

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 06:30

Hydraulika Belarus Dzięki za odpowiedz.dzisiaj się biorę za wymianę.

#54 Share przemek007

przemek007

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 09:01

Hydraulika Belarus co możne być przyczyna nie trzymania ciśnienia w hydraulice?.

#55 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 09:27

Hydraulika Belarus

ja miałem raz przypadek że się olej zagotował i myślę że przyczyną jest ten zawór z tyłu okrągły po prostu zacina się i nie ma obiegu tak mi się wydaje ale to ja raz miałem taki przypadek

To w takim razie jak komus sie gotuje olej i prawdopodobnie przyczyna ma byc zaciety zawor to pasowalo by podpiac zegar zeby miec pewnosc. Kazdy kto chce grzebac przy swoim sprzecie powinien miec zegar.
przemek007

Powodow jest bardzo duzo ale zeby sprecyzowac to jakie masz objawy??

Edytowany przez Junkers, 17 marzec 2014 - 09:42.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#56 Share przemek007

przemek007

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 12:01

Hydraulika Belarus na zegaze pokazuje 160 a na wiekszych obrotach 170/180 olej leko rozgzany. ale jak zgasze ciągnik na nabitym zegaze to zaras cisinienie spada. A na zapalonym ciagniku jak nie uzywam chydralliki to waz który doprowadza olej do rozdielacza stylu tak dziwnie drga.

#57 Share przemek007

przemek007

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 07:12

Hydraulika Belarus Zmiana pompy i oleju pomogła. A maił moze ktos tak ze jak wciska chamulec to załacza sie blokada?

Edytowany przez przemek007, 23 marzec 2014 - 07:28.

#58 Share yuras23

yuras23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 22:56

Hydraulika Belarus powinien przedni napęd się włączać jako pomoc w hamowaniu może masz odwrotnie podłączone przewody. ja u siebie odłączyłem w ramach oszczędności napędu:-)

#59 Share Fresh

Fresh

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 14:53

Hydraulika Belarus Witam
Posiadam MTZ 82 Pronar
mam taki problem odnosnie regulatora siłowego R80 (ten pod siedzieniem) zauważyłem że przecieka mi na łączeniu z lewym delkem. Zamówiłem komplet oringów i wymienilem ten najwiekszy. Od dekla wtedy tak mocno sie juz nie ciekło ale ewidentnie sie "pociło" dośc mocno więc wyciągnąlem to jeszcze raz i dołozyłem mu masy ucszelniającej po zewnętrzenj stronie i dalej sie "poci". Czy ktoś rozbierał doszczętnie ten regulator (bo tam są w środku tulejki) i nie wiem co dalej robić gdyz nie widiz mi się tego wymieniać za 600 zł :/
podnoścnik podnosi i opuszcza. Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 15:13

Hydraulika Belarus Wyciąg oring i kup większej średnicy. Poszukaj przy okazji pęknięć. Może jest wada odlewu.
KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź