Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak to jest z tym wom w belarusach nowych?

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 08:18

Jak to jest z tym wom w belarusach nowych? Słyszałem plotkę że dalej w belarusach montowana przekładnia wom na taśmy i że z nią się cuda dzieją. Jak nie montują to czym to jest zastąpione i w jakich modelach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak to jest z tym wom w belarusach nowych? Dzisiaj, 09:16
  •  

#2 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 17 styczeń 2013 - 08:46

Jak to jest z tym wom w belarusach nowych? Generalnie u mnie z szeroką taśmą chodzi dobrze po wymianie taśmy. Wcześniej były problemy przez zbyt niskie ciśnienie. Od 1025 wzwyż na tarcze już robią tylko nie wiem czy to standart czy opcja

#3 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 10:00

Jak to jest z tym wom w belarusach nowych? ja mam 952.3 z 2011 i jest na taśmach. Były wymieniane zaraz po kupnie na gwarancji i od tej pory spokój. Serwisant mówił że były prawdopodobnie źle ustawione i dlatego siadły.

#4 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 17 styczeń 2013 - 10:36

Jak to jest z tym wom w belarusach nowych? W belarusie 1221.3 też są taśmy. Nie wiem dlaczego tak wszyscy na nie narzekają, bo u mnie jest już przepracowane ponad 1100 godzin i nic nie było ruszane a wałek trzyma jak żyletka. W ekstremalnych sytuacjach może nawet ciągnik udusić (130km) a wałek sie nie będzie ślizgał ;)

#5 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 10:42

Jak to jest z tym wom w belarusach nowych? mam belarusa 820 od 2 lat jest na taśmach i chodi narazie dobrze.

#6 Share TTjarek

TTjarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 styczeń 2013 - 18:39

Jak to jest z tym wom w belarusach nowych? Ja w swoim 1025 mam na tarczach i jest dobrze ani razu wom jeszcze nie stanął w prasie.
Ale 2 lata temu prasowałem też tą samą prasą i też 1025 ale wom na taśmach i zdarzyło się że stanął wom.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share yuras23

yuras23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 17:32

Jak to jest z tym wom w belarusach nowych? w 1221.4 mam na tarczach ale jedyne w czym chodził to w bronie wirowej 3m i nic się nie działo w tej samej bronie mtz 82 na taśmach na glinie wałek stawał

#8 Share ridock100

ridock100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 23 styczeń 2013 - 22:32

Jak to jest z tym wom w belarusach nowych? Mam pronara 82SA jest na tasmach jedna szersza druga wezsza juz raz mieniałem bo sie slizgały pod duzym obciazeniem rozrzutnika 8t gdy ciagnik mial wtedy 800Mth,owe tasmy mozna naciagnac z tyłu nad zaczepem jednoosiowym jest napinacz na mimosrodzie kilka razy naciagalem tasmy,pomagało na jakis czas,stare orginalne tasmy były z jakiejs zielonej sciernicy,znajomy polecił mi zakup tasm parcianych ,Po tej wymianie jak narazie spokoj juz 3 lata , najwazniejsza kwestia wymiany jest dobre ustawienie tasm,a obornika troche sie rozwiozlo,w tej chwili ciagnik ma 3200Mtg Jak na razie chodzi. Te tasmy to nie taka zła konstrukcjasa tanie mozna je szybko wymienic,nie liczyc tego z awaria np w deuts-fahr'ze co trzeba rozwalac skrzynie moj sasiad ostatnio cos robił z womem w swoim d-f'ie to go wyniosło 2,5 tys To co tu rownac.

#9 Share Matti

Matti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 03 luty 2013 - 14:51

Jak to jest z tym wom w belarusach nowych? Czeka mnie wymiana taśm w Pronarze 82SA, a że to to samo co MTZ mam pytanie: które taśmy będą lepsze, parciane czy kostka? http://allegro.pl/mt...2932423409.html http://allegro.pl/mt...2959794873.html

#10 Share ridock100

ridock100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 03 luty 2013 - 18:47

Jak to jest z tym wom w belarusach nowych? Jak napisałem na parcianych robie juz 3 lata. Ale zobacz jaki masz bęben bo są dwa rodzaje z dwiema identycznymi tasmami (to starsza) i z szerszą i węższą,beben z szersza i wezsza jest lepszy wytrzymuje wieksze obciazenie,Ja radzę kupic parciane,wiesz jak je zmienić,ile masz zbiorników paliwa ?

#11 Share Matti

Matti

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 03 luty 2013 - 23:00

Jak to jest z tym wom w belarusach nowych? Dzięki za radę!!! Mój pronar 82sa jest z 2006 r. i ma jeden zbiornik pod kabiną. Na razie radziłem sobie regulacją zewnętrzną (tą przy końcówce WOM), bo by dostać się do okienka w skrzyni chyba muszę unieść zbiornik? :/ Jeśli wiec czeka mnie większe rozbieranie to równie dobrze mogę wymienić te pasy. Tym bardziej, gdy już przekonałem się dwukrotnie, że przy montażu bardzo oszczędzali na częściach. Pierwszy raz przy alternatorze, który notorycznie się palił. Okazało się, że był za mały (750W) i po założeniu większego (1150W) problem znikł, a światła rozbłysły pełną mocą! Drugi przy tarczy sprzęgłowej: była założona od ciągników poniżej 80KM bez przedniego napędu (seria 50), więc znikła po 800mth pracy w pługu i turze. Obecnie jest założona tarcza z plecionką (seria 85). Co ciekawe te modernizacje wynikają wprost z katalogu części!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share ridock100

ridock100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 04 luty 2013 - 18:36

Jak to jest z tym wom w belarusach nowych? mam takiego samego jak twoj,widze ze tego ustrojstwa nie rozbierałeś,taśmy można naciągnąć jedynie przy wałku,mogłeś za duzo naciągnąć i napinacz jest na mimośrodzie pewnie wrucił do swojego ponownego najnizszego naciągnięcia poziomu możesz sprobować jeszcze raz pokręcić naciągaczem!!,ale nie zaduzo,jak to nie pomoze to będziesz musiał wymienic tasmy,więc jest troche roboty, musisz zdjąć koło następnie zbiornik jest to w tym modelu nieuniknione jest tam dekielek pod dekielkiem znajdująsia napinacze 2 taśm na takiej dzwigience(ten napinacz załącza wałek po przez siłownik),odkrecisz te napinacze,po tym odkręcisz 4 nakrętki wokół wałka są tam małe otwory z gwintami służądo ściągniecia całego bębna womu wkręcasz tam śrobe ktora odepchnie bęben i masz wszystko na wierzchu,taśmy kupuj parciane bo sa lepsze sam sprawdziłem,najgorsza zecza jest ustawienie napinacza siłownika musisz tak ustawic zeby na złożónym siłowniku wałek był nieruchomy gdy siłownik sie rozłoży taśmy powinny sie zacisnać na bębnie,Napisz jak wymienisz?
Pozdrawiam:) :P

Dodaj odpowiedź