Skocz do zawartości

Zdjęcie

REWERS

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Hektor91

Hektor91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 23:06

REWERS POSIADAM MF 6160 DYNASHIFT OD PEWNEGO CZASU REWERS SIĘ ZACINA TZN.RAZ ZAŁĄCZY RAZ NIE.PRZEŁĄCZNIK REWERSU PRZY KIEROWNICY.OD CZEGO ZACZĄĆ SZUKAĆ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
REWERS Dzisiaj, 20:26
  •  

#2 Share MF6180Dynashift

MF6180Dynashift

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 17 styczeń 2013 - 13:17

REWERS Otóż przyczyn może być wiele. Może to być spowodowane akumlatorem, jakimś kabelkiem lub modułem. Z tego co napisałeś wnioskuje, że może być uszkodzony czujnik sprzęgła 2 stopnia. Spróbuj przy przełanczaniu rewersu wcisnąć jednocześnie hamulec

#3 Share maron123

maron123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 08:26

REWERS podobny mam problem z załaczaniem rewersu czasami musze dwa razy nacisnac na sprzegło by rewers załaczył sie. a akumulator za co jest odpowiedzialny przy rewersie?

#4 Share MF6180Dynashift

MF6180Dynashift

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 09:54

REWERS @maron123 tak jak pisałem wyżej spróbuj jednocześnie ze sprzęgłem wcisnąć hamulec. Akumlator nieodgrywa aż takiej dużej roli, kolega miał stary, słaby akumlator to wtedy rewers mu niechciał się przełanczać. Ja też miałem problem z rewersem ale taki że po zagrzaniu oleju traktor jeździł cały czas do tyłu i niereagował na inne żadne impulsy. Okazało się że jest uszkodzony moduł. Cena naprawy takiego modułu to 2400-2600zł.

#5 Share maron123

maron123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 19:56

REWERS A słaba pompa hydrauliczna moze tez byc powodem złego załaczania rewersu?

#6 Share MF6180Dynashift

MF6180Dynashift

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 20:29

REWERS No dokładnie nie wiem ale niemożna tego wykluczyć. Tak jak mówiłem powodem może być czujnik sprzęgła spróbuj przełączyć rewers bez sprzęgła i wtedy ręką wcisnąć czujnik sprzęgła ( czujnik ten znajduje się nad stopką sprzęgła pod osłonkami ). Można też skalibrować rewers..

#7 Share maron123

maron123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 22:31

REWERS dzieki za porade. a kalibracja rewersu na czym polega ?

#8 Share MF6180Dynashift

MF6180Dynashift

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 12:33

REWERS Polega na przywróceniu domyślnych ustawień rewersu. Żeby skalibrować rewers należy przysunąć lewarek w lewą stronę i trzymać ( tak jakbyś zmieniał zakresy ), jednoczeście przytrzymać przycisk od blokady tylniego mostu i wcisnąć hamulec. Powinno ci szarpnąć lekko traktorem :)

#9 Share galoni

galoni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 17:42

REWERS Ja posiadam 6190 i mam rewers mechaniczny (druga dźwignia przy biegach) to też trzeba kalibrować? Bo czasami strasznie ciężko zmienić kierunek jazdy zwłaszcza jak jest zimny bo na ciepłym już nie i czy to coś da .
Apropo tej dźwigni to ta od biegów tak? i trzymać w lewo tak jak bym zmieniał zakres żółw - zając tak?

Edytowany przez galoni, 19 styczeń 2013 - 17:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share maron123

maron123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 20:27

REWERS

Polega na przywróceniu domyślnych ustawień rewersu. Żeby skalibrować rewers należy przysunąć lewarek w lewą stronę i trzymać ( tak jakbyś zmieniał zakresy ), jednoczeście przytrzymać przycisk od blokady tylniego mostu i wcisnąć hamulec. Powinno ci szarpnąć lekko traktorem :)

to znaczy o jaki lewarek chodzi? umnie rewers jest załaczany przyciskiem

#11 Share MF6180Dynashift

MF6180Dynashift

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 20:33

REWERS Przyciskiem ?? o_O

Dodany obrazek Taki masz jak na obrazku ??

Edytowany przez MF6180Dynashift, 19 styczeń 2013 - 20:34.

#12 Share maron123

maron123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 20:45

REWERS nie nie tak w dzwigni zmiany pół biegow jest przycisk

http://allegro.pl/ma...2954973432.html tak jak na 7 zdjeciu widac

Edytowany przez maron123, 19 styczeń 2013 - 20:46.

#13 Share MF6180Dynashift

MF6180Dynashift

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 23:35

REWERS Dziwne, jeszcze się z takim czymś niespotkałem..

Ja posiadam 6190 i mam rewers mechaniczny (druga dźwignia przy biegach) to też trzeba kalibrować? Bo czasami strasznie ciężko zmienić kierunek jazdy zwłaszcza jak jest zimny bo na ciepłym już nie i czy to coś da .
Apropo tej dźwigni to ta od biegów tak? i trzymać w lewo tak jak bym zmieniał zakres żółw - zając tak?

No tak tylko niejestem pewien czy ci to zadziała bo to jest sposób na rewers elektorhydr. a nie mechaniczny. Ale warto sprubować :)

#14 Share Hektor91

Hektor91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 09:17

REWERS POSIADAM MF 6150 DYNASHIFT PRÓBOWAŁEM KALIBROWAĆ REWERS NIESTETY DALEJ SĄ PROBLEMY ZE ZAŁĄCZANIEM PRZÓD TYŁ. JESZCZE JEDNO, GDY JEST ZIMNY ZAŁĄCZY I PO CHWILI ROZŁĄCZA.PROSZĘ O POMOC CZY JEST INNA PRZYCZYNA .

#15 Share mariann2828

mariann2828

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 19:57

REWERS

@maron123 tak jak pisałem wyżej spróbuj jednocześnie ze sprzęgłem wcisnąć hamulec. Akumlator nieodgrywa aż takiej dużej roli, kolega miał stary, słaby akumlator to wtedy rewers mu niechciał się przełanczać. Ja też miałem problem z rewersem ale taki że po zagrzaniu oleju traktor jeździł cały czas do tyłu i niereagował na inne żadne impulsy. Okazało się że jest uszkodzony moduł. Cena naprawy takiego modułu to 2400-2600zł.

@maron123 tak jak pisałem wyżej spróbuj jednocześnie ze sprzęgłem wcisnąć hamulec. Akumlator nieodgrywa aż takiej dużej roli, kolega miał stary, słaby akumlator to wtedy rewers mu niechciał się przełanczać. Ja też miałem problem z rewersem ale taki że po zagrzaniu oleju traktor jeździł cały czas do tyłu i niereagował na inne żadne impulsy. Okazało się że jest uszkodzony moduł. Cena naprawy takiego modułu to 2400-2600zł.

mam ten sam problem z rewersem w mf 6160 po kilkukrotnym przełączeniu tył przód zacina się i jeżdzi tylko do tyłu, gdy chce przełączyć do przodu pika i nie reaguje . Mógłbyś napisać gdzie znajduje się ten moduł o którym pisałeś .

#16 Share MF6180Dynashift

MF6180Dynashift

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 18:20

REWERS Ten moduł znajduje się pod kabiną po prawej stronie (siedząc w kabinie), znajduje się on zaraz obok schodka pod metalową pokrywą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Adriano6270

Adriano6270

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 22 październik 2015 - 21:18

REWERS

Witam jak skalibrować rewers w mf 6270 ?  Skrzynię też się kalibruje ?