Skocz do zawartości

Zdjęcie

Awaria instalacji! Bardzo PILNE.

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 20:52

Awaria instalacji! Bardzo PILNE. Witam. Mam problem. Potrzebuję na szybko założyć instalację do mojego Zetora (instalacja i wszystkie elementy elektryczne takie jak w C-330). Mam kupioną nową, ale będą jeszcze przy nim małe poprawki także nie opłaca mi się jej zakładać. Składam więc instalację z pojedynczych przewodów (kable "linki" o takich samych przekrojach jak oryginalne).

Na razie mam drogowe tylne, hamulce i roboczy.
Tylne i roboczy działają.
Hamulce za nic w świecie.
Jest tak.
Zasilanie do stacyjki (15), wyjście (54 ze stacyjki) na bezpiecznik, włącznik świateł stop, kostka połączeniowa na błotniku, rozejście do dwóch żaróweczek światła stop. Bezpiecznik 8A.
Za każdym razem, gdy włożę kluczyk i wcisnę pedały hamulców bezpiecznik robi cyk i wkładam nowy. No i po trzecim bezpieczniku nie dałoby się mnie słuchać.

Co może być tego przyczyną. Połączenie wg schematu, przebić ani zwarć też nie ma.

Aha jeszcze jedno. Kiedy przyłożę miernik (ustawiony na opór) jednym zaciskiem do styku żarówki hamulca a drugim do styku żarówki świateł drogowych to pokazuje ciągłość (pewną wartość oporu). Ma tak być czy nie?
Sam nie wiem co się dzieje bo mam wszystko wg oryginalnego schematu i non stop błędy.

Edytowany przez Maniek1Excalibur, 16 styczeń 2013 - 20:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Awaria instalacji! Bardzo PILNE. Dzisiaj, 05:48
  •  

#2 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 30 marzec 2013 - 20:06

Awaria instalacji! Bardzo PILNE.

Jest tak.
Zasilanie do stacyjki (15), wyjście (54 ze stacyjki) na bezpiecznik, włącznik świateł stop, kostka połączeniowa na błotniku, rozejście do dwóch żaróweczek światła stop. Bezpiecznik 8A.
Za każdym razem, gdy włożę kluczyk i wcisnę pedały hamulców bezpiecznik robi cyk i wkładam nowy. No i po trzecim bezpieczniku nie dałoby się mnie słuchać.

Zasilanie czego masz podłączone do 15? Jeżeli jest tak jak piszesz to masz gdzieś zwarcie, chociaż obstawiam, że masz źle podłączone. Z drugiej strony to nie jest Case Puma, żeby były problemy z połączeniem tak prostej instalacji. Do sprawdzenia po kolei: lampy, kostka na błotniku, przewody.

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 19 luty 2014 - 20:25

Awaria instalacji! Bardzo PILNE. Ja mam inny problem z licznikiem w Case. Nie działają mi przyciski, to jest coś jak w pilocie do telewizora. Podniosłem folię i na liczniku jest czarny nadruk, a do foli jest przyklejona blaszka. Psikłem sprajem kontakt do instalacji, działało z dzień, potem jeden przestał znowu popsikałem ale już nie zadziałał. Czym to potraktować żeby działało i nie było problemu już.

#4 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 19 luty 2014 - 20:33

Awaria instalacji! Bardzo PILNE. Szukaj błędu w lampach może łapka od żarówki dotyka oprawki.Stop w originale działa bez kluczyka wraz z sygnałem dźwiękowym więc jeśli podłączone prawidłowo jeszcze stacyjka pozostaje.

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 19 luty 2014 - 20:45

Awaria instalacji! Bardzo PILNE. Podejrzewam ze po roku rozwiązał problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 19 luty 2014 - 20:57

Awaria instalacji! Bardzo PILNE. Też prawda sugerowałem sie ostatnim postem ,Twoim :) ,a nie czytałem daty u góry ,ale niech kolega poczyta po roku ,może moje spostrzeżenia były trafne HEHE.

#7 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 28 luty 2014 - 18:04

Awaria instalacji! Bardzo PILNE. Odnawiam instalację w C330, zastanawiam się jak rozprowadzić przewody na prawym błotniku, żeby działało jak trzeba. Chodzi mi o to czy dać puszkę i osobno wyprowadzić przewody na lampę i do gniazda przyczepy, czy gniazdo podłączyć prosto pod lampę?

#8 Share Ursus-23

Ursus-23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, elektronika

Napisany 28 luty 2014 - 18:07

Awaria instalacji! Bardzo PILNE. Ja mam gniazdo osobnym kablem przeciągnięte do tej puszki z lewej strony i nie musialem nic przy lampie kombinować. A przecież o ile dobrze Cię rozumiem to prawa lampa jest podłączona też do tej kostki z lewej strony więc po co dawać 2 ? Co do gniazda nie pamiętam jak było oryginalnie bo u mnie zwyczajnie kabla nie było ale ja jak reanimowałem to to puściłem kabel właśnie do puszki bo tak wydawało mi się najlepiej.

Edytowany przez Ursus-23, 28 luty 2014 - 18:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 28 luty 2014 - 18:41

Awaria instalacji! Bardzo PILNE. @jaco
Z puszki z lewej strony jeden przewód do gniazda a z gniazda do lampy

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P