Zaloguj się, aby obserwować  
everto

słup energetyczny kasacja.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sadek    1115

No jeśli faktycznie tylko pięciu odbiorców to jestem w stanie uwierzyć, że idzie to opanować :D Ale naprawdę jest z tym coraz trudniej ;) Jeden ma piec który bez pompki wybucha, drugi chce teleranek oglądać, trzeci doić krowy i tak to wygląda. Ludzie płacą coraz więcej za rachunki i coraz więcej wymagają, nie ma się co dziwić ^^

 

I tu się zgadza jak napisałem w moim przypadku to nie problem, ale w przypadku zasilania większej ilości mieszkańców to już może nie być takie łatwe. U nas jest to tak usytuowane że jeżeli dzieje się coś na linii to każdy mieszkaniec prawie wychodząc z domu widzi to i nawet jeżeli było by to robione na "lewo" to każdy widzi brygadę na lini i nie dzwoni już że jest uszkodzenie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    183

i dlatego mieszkanie na końcu wsi ma swoje plusy. jak mi potrzeba to odłączam prąd tylko sobie i już a jeżeli ktoś chce sobie odłączyć to musi się mnie zapytać uprzedzić. ja nie muszę :D

 

Powiedz mi co to daje, że mieszkasz na końcu wsi i w jaki sposób odłączasz ten prąd - najprawdopodobniej w taki jak opisałeś - czyli odłączasz przyłącze od linii na słupie. W ten sposób każdy odbiorca się może odłączyć, Ty będziesz miał zasilanie i nikt nie musi Ciebie informować. W normalnych warunkach wykonuje się to pod napięciem. Inna sprawa, że do wykonania tych czynności ma prawo tylko Zakład Energetyczny ale w rzeczywistości jest różnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
everto    58

wlamaj nie czytałeś chyba od początku ja musze odłączyć słup i go przenieść. nie chodzi tylko o odłączenie gospodarstwa od prądu ale też odłączenie słupa. Więc jeśli ktoś by chciał odłączyć słup to przerwie linie i reszta za nim nie bedzie prądu miała a za mną już nikogo nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

kolego pokaż jeszcze jak biegnie granica działki droga itp., które słupy stoją na Twojej działce a co w pasie drogowym lub u sąsiada. Otóż skoro przenosiłeś licznik na zewnątrz czemu wtedy linii nie przesuwałeś? do którego miejsca dochodzą linki grubsze bo domyślam się że sieć jest z 4 linek a nie z tzw. warkocza. Według mnie powinieneś dać słup zaraz na początku posesji i jeśli jest możliwość licznik w granicy działki a na swój koszt zależy jaką masz sieć w domu kablem w ziemi dojechać do domu głównego pionu i się wpiąć myślę że koszty mniejsze niż niż kilka słupów i gdy to zakład energetyczny Ci robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

@Grzesiek84 a co jeśli jest z 5 grubszych bo jest przewidziane oświetlenie drogowe?? A co jeśli jest tzw. warkocz czyli AsXSn?? Co wtedy pytam?? A co się stanie gdy przeniesie słup w granice a za kilka lat ktoś za kolegą @everto się wybuduje i wystąpi z wnioskiem o przyłączenie do sieci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

jeśli słup stoi na jego działce linia nie idzie wzdłuż drogi to na jego posesji nie powinno być oświetlenia i czy to linki czy warkocz to od ostatniego słupa będącego przy granicy działki czy w posesji czy też w pasie drogowym lub u sąsiada to zazwyczaj dawane są mniejsze przekroje nie mając dokładnej mapy i sytuacji takie są moje spekulacja. Jeśli słup będzie na nowo stawiany i będzie w głównym torze linii to zależy co będzie ze służebnością za ten słup i jak do sąsiada nowo wybudowanego ta linia będzie biegła, ale raczej wtedy nowy sąsiad od kolegi @everto musi mieć zgodę na przyłączenie się z owego słupa. Po prostu uważam że zamiast robienia prowizorki lepiej zrobić sieć docelową i mając zgodę wpiąć się tylko na słup a starą linie odciąć. można też z ostatniego słupa przy posesji ziemią podejść pod obecny licznik bez konieczności jego przenoszenia, wszystko zależy kto to będzie robił jakie są warunki geologiczne itp generalnie zakłady energetyczne mają przelicznik że przy danej mocy przyłączeniowej i w zależności czy idzie ziemią czy napowietrznie za każdy metr sieci kasują odbiorcę. Więc jeśli byłoby to w 100% legalnie to raczej taniej jest w swoim zakresie zrobić odcinek o dalszej odległości. Nie wiem też jakie kolega ma plany doprowadzenia prądu do domu i do reszty sieci przy założeniu licznika na nowo wybudowanym garażu. Bo zakładam że skoro teraz ma na zewnątrz domu to właśnie z domu na resztę budynków się rozchodzi. Robienie w swoim zakresie odcinka od np. granicy działki (gdzie byłby nowy licznik) do istniejącego pionu w domu ma swoje wady i zalety: otóż w razie uszkodzenia kabla z przyczyn nie będących ingerencją osób trzecich w tym przypadku za naprawę czy wymianę kabla koszty poniesie kolega @everto a jeśli ten odcinek byłby wykonany prze zakład energetyczny i licznik na domu to jest to w kwestii zakładu energetycznego by go naprawić

Edytowano przez Grzesiek84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
everto    58

po pierwsze nie mieszkam zaraz przy drodze tylko w tzn "polu". więc linia nie idzie po drodze tylko polami. linia jest z 4 linek. kiedyś od słupa do domu szły 4 teraz jak przenosiłem licznik założyłem od słupa linke fińską (tak u nas woła się na ten warkocz).Ten ostatni słup jak i dwa poprzednie są na mojej ziemi wiec ze służebnością nie ma problemu. słup chce przenieść o 5 metrów w bok... a najlepiej walne wam mapke w paincie xD

 

i już mamy mape.

<link>

 

garaż jest tak jak bym chciał go postawić

 

linia niebieska to tak jak obecnie idzie prąd (i widzicie że słup ląduje mi w garażu)

linia fioletowa to tak jak planuje

 

p.s. uprzedzam że nie zmniejsze garażu zeby słup wyszedł po za budynkiem (chce garaż na maszyny a nie klatke na gołębie)

Edytowano przez everto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A ja chciałbym zobaczyć (może ,kiedyś) że ZE przestaną być "państwem w państwie".Bo jeżeli np. chcieli ze mnie zedrzeć 16 tys za coś co prywatna firma chciałaby zrobić za 1/8 tej ceny to coś tu jest chyba nie halo-gdzie jest UOKiK czy NIK na ten przykład ?-przecież ciągle słyszy się w mediach o tego typu wypadkach-przyłącze typu parę metrów kabla i parę godzin pracy-50 ,60 czy nawet 100 tys złotych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
everto    58

masz racje jaro. U mnie kiedyś rolnik chciał otworzyć pkt skupu qq. Z tego względu chciał by mu ZE przerobił linię która idzie za jego budynkami (i zasila dalej wieś) na taką w ziemi bo bedzie miał problem z tirami i w ogóle. ZE za 20m chciał 60tys. (rolnik powołał swoich speców co wycenili to na 15-20tyś)!!! nic płacze i błagania albo kasa na stół albo zostaje tak jak jest. Nie było innego wyjscia jak tylko celowe zrywanie lini i zakażdym razem jak ZE przyjechał tłumaczenie że wiatr, śnieg, ktoś czymś w nocy ale nie on. po roku przerobili dopiero i nie płacił nic. A można było uniknąć i nerwów i czasu i tych kilkunastu wizyt do napraw. I ktoś na tym zarobił bo napewno nie zakład, nie ten rolnik co najpierw zgłosił i uprzedził a nawet chciał za to zapłacić realne pieniądze, nie reszta wsi co miała przerwy w dostawie, i nie państwo co??? a można było po Bożemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

kolego więc jeśli dobrze rozumiem musisz stosowne pismo do energetyki wystosować o przeniesienie słupa lub z pierwszego słupa od prawej dać kabel ziemią musiałbyś pogadać z nimi co taniej Cie wyniesie i czy ziemią tobie odpowiadać będzie. Bo jeśli z tego słupa który chcesz przenieś nikt więcej korzystał nie będzie z przyłącza jedynie będzie jako przelotowy to wydaję mi się że mogłoby by tak być. Jaką masz instalację w domu 4 przewodową czy 5? Jaką masz umowę przyłączeniową bo to do kosztów przyłącza ma wpływ i pod jaki zakład energetyczny podlegasz? Przykładowo przewód napowietrzny ASXSN 4x25 kosztuje 7,5 więc na 100m 750zł a kabel w ziemie YKY 4x16 ok 20zł więc cena dużo większa. Reszta to pytanie czy słup ten co jest da się wykorzystać czy trzeba nowy no i ile za przeniesie słupa by skasowali bo np ułożyć w ziemi możesz sam. Jaka odległość jest teraz od pierwszego łupa do domu a jaka mniej więcej jak będzie leciało po nowej linii

Edytowano przez Grzesiek84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
everto    58

grzesiek to nie chodzi o koszty materiału czy nawet robocizny bo to mały pikuś (około 3 no nawet niech bedzie 5 tys) tylko o papiery pozwolenia plany mapy itp. (koszt 20-30 tys)!!! no i ZE może się nie zgodzić lub powiedzieć nawet 50 tys. za to

 

p.s. nie przesadziłem z tymi kwotami ale tak jest w tych ZE.jeśli chcesz sobie ułatwić życie to płać... słono płać

Edytowano przez everto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

kolego więc jeśli dobrze rozumiem musisz stosowne pismo do energetyki wystosować o przeniesienie słupa lub z pierwszego słupa od prawej dać kabel ziemią musiałbyś pogadać z nimi co taniej Cie wyniesie i czy ziemią tobie odpowiadać będzie. Bo jeśli z tego słupa który chcesz przenieś nikt więcej korzystał nie będzie z przyłącza jedynie będzie jako przelotowy to wydaję mi się że mogłoby by tak być. Jaką masz instalację w domu 4 przewodową czy 5? Jaką masz umowę przyłączeniową bo to do kosztów przyłącza ma wpływ i pod jaki zakład energetyczny podlegasz? Przykładowo przewód napowietrzny ASXSN 4x25 kosztuje 7,5 więc na 100m 750zł a kabel w ziemie YKY 4x16 ok 20zł więc cena dużo większa. Reszta to pytanie czy słup ten co jest da się wykorzystać czy trzeba nowy no i ile za przeniesie słupa by skasowali bo np ułożyć w ziemi możesz sam. Jaka odległość jest teraz od pierwszego łupa do domu a jaka mniej więcej jak będzie leciało po nowej linii

 

Hmm, kolego nie zapomnij, że ułożyć w ziemi owszem może sam - tylko bez projektu nie zrobi NIC! Geodeta musi wytyczyć trasę, projektant zaprojektować linię kablową. Więc koszta są dużo większe. Można zrobić licznik z zabezpieczeniami w płocie, a resztę kablem. Ale tu też projekt, geodeta, pozwolenia. Kabel jest bardzo wygodny, jednak kosztowny. A może kolego postawisz nowy, wyższy słup tuż przy garażu? Powiedzmy 12m. Chyba i Bizon się zmieści pod nim. Garaże będą murowane/ blaszaki/wiata? Nie wiem jak prawo budowlane rozpatruje taki "przelot"linii nad takimi zabudowaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
everto    58

wyższy słup?? skoro mam odpiąć stary wykopać go postawić nowy i go zakopać i podpiąć to chyba te same koszta bedą przy przesunięciu a i lepiej bedzie. po za tym od garażu musi być min. chyba 2 metry a linie nad dachem min 1,5 metra. garaż murowany.

a powiedzcie mi co ile dawać wiązary/dźwigary?? nie chce mieć słupów na środku ( wymiary garażu dł. 18m szer. 12) a takie wiązary 12 metrowe chyba co 2 m starczą??

Edytowano przez everto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Ja tylko podałem alternatywę ;) To może przy okazji pomyśl o warkoczu. Mniej problemów później (drzewa, gałęzie, etc.).

Edytowano przez Polus0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez SIEWCA
      Jak u Was z tym problemem? Czy obsługujący waszą oborę weterynarz radzi sobie ze zdiagnozowaniem i leczeniem operacyjnym?
      Czy leczy skutecznie? W mojej oborze były 4 takie przypadki i wszystkie interwencje chirurgiczne były trafne i skuteczne.
      Jak macie pytania to chętnie odpowiem.
    • Przez MARAKAM
      Witam mó problem przedstawia się nastepująca na częścią mojej działki przebiega LINIA ENERGETYCZNA cztery lub 5 przewodów do domu sąsiada a tam mam wolna przestrzeń i chciałbym postawić tam garaż bo powoli nie mam gdzie trzymać maszyn, a bardzo nie lubię trzymać ich na dworzu i teraz moje pytanie czy próbować budować, chciałby zrobić to na zgłoszenie, a dokładniej na dwa zgłoszenia. Lub pobudować garaż z płyt betonowych takich od płota. Czy jest coś takiego możliwe i czy ktoś próbował. Jakie mausza być minimalne odległości od przewodów.
    • Przez NHCS
      Mysle o zamontowaniu linii zamglawiajacej w chlewni. Teoria wskazuje, ze to dobre rozwiazanie ku zmniejszeniu temp. a przy tym jeszcze sprzyja zapachowi w chlewni. Czy ktos moze jest uzytkownikiem i mogl napisac o niej cos bardziej braktycznie? Plusy i minusy, oplacalnosc instalacji. Czy ktos probowal tego na glebokiej sciolce?
    • Przez TegoNic
      Witam, czy komuś na forum udało się w perkinsie 1104d 44ta pozbyć recyrkulacji spalin egr w tym silniku.
    • Przez Modusgd
      Oferujemy profesjonalną pomoc w dochodzeniu odszkodowań za słupy energetyczne.
       
      kancelaria@modusodszkodowania.pl
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj